Loro Park (Parque) na Teneryfie – czy warto odwiedzić?

Loro Park – kontrowersje

Loro Park to park zoologiczno-botaniczny na Teneryfie, położony w Puerto de la Cruz, w północnej części wyspy. Miejsce to zyskało międzynarodową sławę dzięki imponującej kolekcji egzotycznych ptaków, z ponad 300 gatunkami papug, a także dzięki pokazom orek. Loro Park jest jedną z atrakcji Teneryfy, (o której wszystko przeczytacie tutaj : Co zobaczyć na Teneryfie ), którą na pewno trudno ominąć będąc na wyspie z dziećmi. My zdecydowaliśmy się odwiedzić Loro Park właśnie ze względu na nie.

Podczas naszych rodzinnych podróży dzieciaki często towarzyszą nam w odkrywaniu miejsc, które generalnie nie są dla nich wielką atrakcją i np. zamiast godzinami spacerować po kolejnym urokliwym miasteczku pewnie wolałyby się pobawić w piasku na plaży. Ale mamy taki układ, że czasem one robią coś tylko ze względu na nas, a czasem my robimy coś tylko ze względu na nich. Wycieczka do Loro Parku zaliczała się do tej drugiej opcji, bo w ogrodach zoologicznych, choćby były najpiękniejsze, zawsze towarzyszy mi myśl, że zwierzęta żyją tu w niewoli.

loro park 
loro park 
loro park 
loro park 

Ogród jest położony na ogromnym i bardzo zadbanym terenie, przy wejściu otrzymuje się mapę parku, dzięki której można zaplanować kolejne atrakcje, wśród których jest m.in. pokaz delfinów, papug czy orek. Właśnie słynny pokaz orek we wszystkich wzbudza największy entuzjazm i oczekiwania, bo w internecie znajdziecie same „ochy” i „achy” na ten temat. A rzeczywistość jest trochę mniej spektakularna, bo oprócz tego, że orki rzeczywiście ochlapują widzów z pierwszych kilkunastu rzędów (weźcie płaszcze przeciwdeszczowe, albo usiądźcie wyżej, inaczej wyjdziecie z pokazu cali mokrzy) i wykonują kilka skoków, to nie bardzo pokazują cokolwiek więcej. Ze względów bezpieczeństwa treserzy nie wchodzą do wody i zachowują duży dystans w kontaktach ze zwierzętami, co oczywiście jest zrozumiałe, ale też nie wygląda zachęcająco, jak dla mnie po prostu przykro.

 
loro park 
loro park 
loro park
 
loro park 

W Loro Parku zwróciła moją uwagę papugarnia, w której ptaki swobodnie latają wśród bogatej roślinności. Zwiedzający mogą je podziwiać ze specjalnych platform na które wchodzi się po schodach. Oczywiście w Loro Parku jest mnóstwo różnych zwierząt i żeby zobaczyć je wszystkie na wycieczkę trzeba przeznaczyć jeden dzień (na miejscu jest bogate zaplecze gastronomiczne), ale nie o opisywanie tego chodzi w tym artykule. Chciałabym odpowiedzieć Wam na pytanie: warto czy nie warto? Jeśli będziecie sami albo w parze – to odpuście, ja osobiście wolałabym odkryć kolejną piękną plażę lub poszukać lokalnej knajpki gdzieś w La Lagunie. Ale jeśli będziecie z dziećmi to można rozważyć, dla nich to na pewno duża atrakcja. Choć z drugiej strony nie daje mi spokoju myśl, że najlepiej byłoby puścić te wszystkie zwierzęta wolno. Loro Park – tak, to miejsce wzbudza kontrowersje.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ TEŻ: TENERYFA CZY GRAN CANARIA, KTÓRĄ WYSPĘ WYBRAĆ? 

loro park 
loro park 
loro park 
loro park 
loro park 
Przeczytaj też: Garachico-klimatyczne miasto na Teneryfie

Zainteresuje Cię także: Wulkan Teide – gorące serce Teneryfy

Zobacz również: Góry Anaga i Playa de las Teresitas na Teneryfie

Strona Loro Park: Loro Parque

5 comments

  1. Byliśmy z mężem i to była jedna z niezapomnianych przygód. Dla dzieci byłoby to chyba męczące (nie wiem, nie mamy), bo ten ogrom terenu męczy przez cały dzień. Nam się podobało, spełniło moje marzenie zobaczyć delfiny, bo pewnie naturalnie ich nie zobaczę. Wiem że to takie wielkie zoo, ale pomagają zwierzętom i dają możliwość rozmnażania, przez co dbają o gatunek. Nawet nie rozważaliśmy drugiej opcji rozrywki czyli Siam Parku. Chętnie poszlibyśmy jeszcze kilka razy. Nie można tej wyprawy porównać do leżenia na plaży. Każdy ma inne zdanie odnośnie tej wizyty.

      1. Delfinów równiez nie powinno trzymać się w tego rodzaju miejscach, wystarczy poczytać sobie trochę na internecie żeby się dowiedzieć, co czują takie zwierzęta. Bywa nawet, że próbują one popełnić samobójstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *