Notting Hill – najbardziej urocza dzielnica Londynu

Notting Hill w Londynie to dzielnica, którą zdecydowanie warto zobaczyć. Notting Hill jest klimatyczna, urocza, intensywnie kolorowa i pastelowa. Barwne kamienice są tak fotogeniczne, że zrobienie tutaj kilkuset zdjęć to żaden problem. Dzielnica Notting Hill Londyn została rozsławiona przez znany wszystkim film z Julią Roberts i Hugh Grantem. Księgarnia, w której nagrywane były słynne sceny funkcjonuje do dziś i jest tłumnie odwiedzana przez turystów. Zapraszam Was na spacer po uroczej dzielnicy Notting Hill w Londynie! Będziecie oczarowani!

Notting Hill Londyn kolorowe kamienice

dzielnica Notting Hill w Londynie domy

Notting Hill Londyn co zobaczyć

Notting Hill Londyn – co warto zobaczyć?

Notting Hill Londyn – jak dojechać?

Do Notting Hill najłatwiej dostać się metrem i wysiąść na stacji Notting Hill Gate i kierować się w stronę Portobello Road. Jeśli będziecie tutaj szli pieszo, w nawigację wpiszcie Portobello Road.

Kiedy najlepiej zwiedzać Notting Hill?

Tak się złożyło, że my zwiedzaliśmy Notting Hill w styczniu. Natomiast najlepszym okresem w roku na zwiedzanie Notting Hill w Londynie jest wczesna wiosna. Dlaczego? Dlatego, że w dzielnicy tej jest wiele drzew wiśni i magnolii, które wiosną pięknie kwitną, przez co dzielnica prezentuje się jeszcze bardziej uroczo. Idealnie byłoby przyjechać tutaj w słoneczny dzień – w promieniach słońca kolorowe kamienice robią jeszcze większe wrażenie. Ale jeśli trafi Wam się pochmurny czy nawet deszczowy dzień, nie rezygnujcie. Notting Hill w Londynie w każdym wydaniu ma moc uroku!

Notting Hill Londyn

Zwiedzanie Notting Hill Londyn – ile czasu przeznaczyć na spacer?

Dwie i pół godziny spokojnie wystarczą, żeby przejść Portobello Road i zobaczyć najbardziej charakterystyczne punkty w dzielnicy. Żeby dokładniej zwiedzić Notting Hill i zajrzeć w jej kolorowe zaułki, zjeść obiad i wypić kawę, zarezerwujcie sobie drugie tyle. Natomiast warto rozważyć zatrzymanie się tutaj na pobyt w Londynie, ponieważ Notting Hill jest bardzo dobrze skomunikowane z resztą miasta (metro) i  właściwie można powiedzieć, że to centrum Londynu – w końcu dzielnica Notting Hill sąsiaduje z Hyde Parkiem od strony Kensington Palace, w którym mieszka książe William z księżną Kate i dziećmi.  Żeby nie zmyliły Was informacje, że jeszcze w XIX wieku Notting Hill była wsią pod Londynem.

Notting Hill Londyn – najpiękniejsze ulice, budynki i miejsca z filmu „Notting Hill”

Portobello Road

W momencie, gdy wejdziecie w tę ulicę, od razu przepełni Was uczucie, że zwiedzanie Notting Hill to był dobry pomysł. Portobello Road jest bardzo urokliwa. Ma coś w sobie artystycznego, niepokornego, jest bardzo kolorowa. Spacer zaczynamy przy żółtym budynku Sun in Splendor. Idąc w górę ulicy, spoglądajcie w prawo i wypatrujcie tabliczki z informacją, w którym domu mieszkał George Orwell. W soboty na Portobello Road odbywa się cotygodniowy targ z owocami, warzywami, starociami, pamiątkami itp.

Notting Hill Portobello Road

Notting Hill targ Portobello Road

Notting Hill atrakcje Portobello Road

Wskazówka: Notting Hill w Londynie najłatwiej zwiedzać idąc cały czas Portobello Road i skręcając w ulice odchodzące od niej. W taki sposób – skrzyżowanie po skrzyżowaniu skonstruowany jest ten przewodnik. Zaczynamy przy budynku Sun in Splendor i kierujemy się w górę Portobello Road.

dzielnica Notting Hill Portobello Road budynki

Chepstow Villas

Pierwsze skrzyżowanie z Portobello Road – spójrzcie w lewo, a zobaczycie rząd kamienic w pastelowych kolorach, w tym dwie najliczniej obfotografowywane w kolorze jasno-różowym i błękitnym. Wyglądają rzeczywiście pięknie!

Notting Hill Londyn pastelowe kamienice

Dzielnica Notting Hill w Londynie zwiedzanie

Denbigh Terrace

To kolejne skrzyżowanie z Portobello Road – tym razem w prawo. Jednopiętrowe, kolorowe domy z wysokimi poddaszami w kontrastujących kolorach również uroczo się prezentują.

Notting Hill ulica Denbigh Terrace kolorowe domy

Westbourn Grove

To z kolei ulica monumentalnych kamienic w intensywnych, kontrastujących ze sobą barwach. Fioletowe, żółte, zielone, czerwone i intensywnie niebieskie – tutaj budynki są soczyście kolorowe!

Westbourn Grove Notting Hill Londyn

Londyn Notting Hill zwiedzanie kamienica

Notting Hill kamienice Westbourn Grove

Lonsdale Road

Na tę ulicę warto zajrzeć m.in. ze względu na uroczy, maleńki różowy budynek z tarasem na dachu, który jest dosłownie wciśnięty między dwie ceglane kamienice. Znajduje się dokładnie przy Lonsdale 55.

Notting Hill Londyn ulica Lonsdale

Blenheim Crescent i słynna księgarnia z filmu „Notting Hill”

Skręcając w lewo z Portobello Road w Blenheim Crescent po przejściu kilkudziesięciu metrów, przy numerze 13,  zobaczycie witrynę słynnej księgarni The Hotting Hill Bookshop czyli filmowej Notting Hill Travel Bookshop. Łatwo też się zorientować po grupce osób stojących w kolejce, by zrobić sobie tutaj zdjęcie. Koniecznie zajrzyjcie do środka – księgarnia jest znakomicie zaopatrzona i choć ceny są raczej wysokie, książka zakupiona w tej słynnej księgarni, może być doskonałą pamiątką z Londynu lub prezentem dla najbliższych.

księgarnia z filmu Notting Hill

Notting Hill księgarnia z filmu

Westbourne Park Road i niebieskie drzwi

Jeśli jesteście fanami filmu Notting Hill, to pewnie będziecie chcieli koniecznie zobaczyć niebieskie drzwi, za którymi znajdowało się mieszkanie, które wynajmował filmowy William ze swoim wyluzowanym współlokatorem Spajkiem. Niestety, widok drzwi prawdopodobnie Was rozczaruje, ponieważ są one pomazane sprayem i wyglądają naprawdę żałośnie. Żeby tu trafić, wpiszcie w nawigację The Blue Door Nothing Hill Film – drzwi znajdują się dokładnie przy 280 Westbourne Park Road.  Jeśli macie ochotę na więcej pastelowych kamienic przejdźcie przez skrzyżowanie i idźcie dalej ulicą Westbourne Park.

Notting Hill niebieskie drzwi

St Lukes Mews

Żeby trafic na tę uroczą uliczkę trzeba skręcić z Westbourne Park w All Saints Road a następnie w prawo w St Lukes Mews. Tutaj znajduje się różowy domek z dwoma balkonami i białymi drzwiami znany z flmu „Love Actually”.

Stanley Gardens i Stanley Crescent

Jeśli będziecie zwiedzać Notting Hill wiosną, to koniecznie zajrzyjcie jeszcze na ulice Stanley Gardens i Stanley Crescent – zobaczycie tutaj zjawiskowo kwitnące drzewa, które pięknie wyglądają na tle kremowych kamienic.

Dzielnica Notting Hill Londyn z pewnością Was zauroczy. Mam nadzieję, że mój wpis pomoże Wam zaplanować spacer po tym uroczym zakątku Londynu.

Z pozdrowieniami,

Ewa

Tutaj znajdziesz super miejscówki na romantyczny weekend

Lubisz zwiedzać miejsca pełne kolorów? Przeczytaj ten wpis: Wyspa Burano Wenecja

Notting Hill kamienice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *