dolphin-reef

Dolphin Reef w Ejlacie – jedyny taki park morski z delfinami na świecie

Dolphin Reef w Ejlacie w Izraelu to unikat na skalę światową. Jest to morski park zoologiczny stworzony na Morzu Czerwonym, gdzie ludzie mogą obcować z delfinami, które nie są trzymane w niewoli, jak w innych parkach morskich, ale żyją na wolności. Delfiny przebywają tu w ogrodzonym terenie na Morzu Czerwonym, który ma otwarte wyjście, dzięki czemu w każdej chwili mogą opuścić teren parku i swobodnie wypłynąć na pełne morze. Sama widziałam, jak delfiny wypływały, a później wracały do rafy. W Dolphin Reef delfiny nie są zmuszane do obcowania z ludźmi, ani nie są w żaden sposób tresowane, są zaś regularnie karmione.

DOLPHIN REEF DELFIN

dolphin reef plaża

Dolphin Reef  – nurkowanie z delfinami

Dolphin Reef daje nie tylko możliwość obserwowania delfinów z perspektywy specjalnych platform i pomostów, można również wykupić snurkowanie lub nurkowanie w asyście profesjonalnych instruktorów i oglądać delfiny oraz rafę koralową z podwodnej perspektywy. Z atrakcji tej mogą korzystać osoby w wieku od 8 do 88 lat, jedynym warunkiem jest umiejętność pływania – nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w nurkowaniu. Delfiny nie są zmuszane do podpływania do nurków, wszystko opiera się na dobrej woli zwierząt i ich chęci kontaktu z człowiekiem. Jeśli więc zdecydujecie się na snurkowanie lub nurkowanie z delfinami, może zdarzyć się tak, że nie będziecie oglądać delfinów z bliska, jeśli one same do Was nie podpłyną. Jeśli chodzi o platformy, to też raczej nie spodziewajcie się, że dotkniecie zwierząt – delfiny chętnie podpływają do opiekunów, których znają, do osób obserwujących nie podpływają aż tak blisko.  Nie zmienia to faktu, że można obserwować je z odległości zaledwie kilku metrów i to też jest pięknym doświadczeniem.

PRZECZYTAJ TEŻ: CZERWONY KANION NIEDALEKO EJLATU – CUD NATURY NA PUSTYNI NEGEW W IZRAELU

dolphin reef

dolphin reef delfin
Delfin z opiekunką

dolphin reef nurkowanie

Plażowanie i odpoczynek w Dolphin Reef

Dolphin Reef to miejsce, w którym można obserwować delfiny a jednocześnie plażować i odpoczywać w specjalnych strefach relaksu. W ogóle Dolphin Reef to miejsce spokojne, pełne dobrych emocji, sprzyjające relaksowi a nawet medytacji – są tu również przeznaczone specjalne strefy do medytowania. Niewielka plaża jest bardzo dobrze zagospodarowana i przygotowana do przyjęcia turystów – warto przyjść z samego rana – w ciągu dnia dość gęsto się zapełnia. Przy plaży znajduje się wygrodzone kąpielisko, do którego nie wpływają delfiny. Jest tu kilka barów, w których można smacznie zjeść. Świetnym miejscem są kilkupoziomowe tarasy widokowe ze strefami relaksu, również z wydzieloną strefą dla osób dorosłych, gdzie można obserwować delfiny z wysokości kilkunastu metrów.

dolphin reef plaża
Plaża w Dolphin Reef
Dolphin Reef taras widokowy
Taras widokowy
Dolphin Reef platforma widokowa
Widok na platformę do obserwowania delfinów
Dolphin reef strefa relaksu
Strefa relaksu

rafa delfinów ejlat

Dolphin Reef – jak dotrzeć, wskazówki praktyczne

Dolphin Reef znajduje się nieopodal centrum Ejlatu, kilkanaście kilometrów od centrum miasta w stronę Coral Beach. Przy Dolphin Reef znajduje się przystanek autobusowy, gdzie zatrzymuje się autobus nr 15, kursujący z Ejlatu (bilet 4 NIS za osobę), w drogę powrotną do Ejlatu zabierze Was autobus nr 16. Można tu również dojechać taksówką z Ejlatu (koszt ok 25-30 NIS – cenę za każdym razem należy ustalić z kierowcą przed rozpoczęciem kursu). Przy wejściu do Dolphin Reef jest kontrola bezpieczeństwa – zostaniecie poproszeni o otworzenie plecaków i toreb, które zostaną sprawnie skontrolowane przez ochronę Dolphin Reef. Wzmożona kontrola bezpieczeństwa jest w Izraelu na porządku dziennym i spotkacie się z nią również w wielu innych miejscach, np. przy wejściach do centrów handlowych – po prostu należy się dostosować do tych standardów. Koszt wejścia na teren Dolphin Reef to: osoby dorosłe 69 NIS, dzieci w wielu 3-15 lat 48 NIS. Snurkowanie lub nurkowanie w strefie delfinów jest dodatkowo płatne.

dolphin reef delfiny

dolphin reef rafa

dolphin reef izrael

Dolphin Reef to miejsce, które warto odwiedzić podczas wizyty w Ejlacie. Co jeszcze warto zobaczyć w Ejlacie i jego okolicach przeczytacie tu: EJLAT  W Dolphin Reef spędzicie relaksujący dzień plażując i przyglądając się życiu delfinów w ich naturalnym środowisku.

Z pozdrowieniami,
Ewa

CZY ZNASZ NAJLEPSZE HOTELE NAD MORZEM?
CZY WIESZ, CO ZOBACZYĆ W KRAKOWIE W WEEKEND?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *