Jak wybrać idealną walizkę? 8 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę

Pakowanie to temat teraz na topie, bo okres wakacyjny i urlopy coraz bliżej, a poza tym pogoda w Polsce wreszcie sprzyja, więc warto w każdy wolny weekend ruszyć w drogę. Jeśli dotychczas pakowanie kojarzyło Ci się z upychaniem na siłę i obawą czy zamek nie puści w strategicznym momencie na lotnisku, co skutecznie zniechęcało Cię do dalszych lub bliższych wojaży, to możesz już o tym zapomnieć. Teraz pakowanie to przyjemność, walizki nie dość, że są doskonałej jakości, lekkie i trwałe, to dodatkowo potrafią stanowić naprawdę świetny designerski gadżet, który możesz dobrać do swojej osobowości i stylu.

Na zdjęciach prezentuję moją walizkę kabinową Puccini Voyager model PC005C 7 dostępną na www.ewalizki.pl

Na co zwrócić uwagę przy wyborze walizki?

#1. Materiał

Najważniejsze jest to, aby była trwała i dobrze chroniła bagaż przed zniszczeniem. Przy zakupie zwróć uwagę z jakiego materiału jest wykonana. Walizki wykonane z poliwęglanu (polikarbonatu) lub polipropylenu są lekkie i elastyczne, co oznacza, że podczas upadku nie tworzą się wgniecenia. Inne, wykonane z ABS, są sztywniejsze, przez co lepiej zabezpieczają bagaż, ale mogą ulegać uszkodzeniom pod naciskiem i są mniej „rozciągliwe”.

 

#2. Waga

Lekka walizka daje duży komfort. Przede wszystkim w razie potrzeby można do niej więcej rzeczy spakować, po drugie bagaż jest zawsze lżejszy, co na pewno doceni twój kręgosłup i ramiona. Właśnie waga była jednym z czynników decydujących o wyborze mojej niebieskiej kabinówki. Przy pojemności 40 l jej waga wynosi jedynie 2,3 kg!

 

#3. Kółka

Nigdy nie zapomnę widoku zrozpaczonej turystki na lotnisku, której dosłownie wyłamały się kółka w dużej walizce. Taka sytuacja to spory kłopot, szczególnie wtedy, gdy walizka jest ciężka, dlatego zawsze zwróćcie uwagę na jakość wykonania kółek i czy są zrobione z kauczuku a nie z plastiku. Najlepiej jak obracają się o 360 stopni, co bardzo ułatwia manewrowanie walizką.

 

 

#4. Zamek

Kolejna kwestia na którą trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu. Jeśli zamek w walizce zepsuje się podczas podróży, to uratować sytuację może już tylko folia zabezpieczająca. Ale po pierwsze nie wygląda to zbyt dobrze, po drugie nie jest miła świadomość, że jeśli nie zabezpieczy się walizki folią, to zaraz współpasażerowie będą oglądać jej zawartość. Zamek powinien być wykonany z metalu (plastikowego nie ryzykujcie) i nie powinien nigdzie się zacinać. Wiele osób używa zamknięcia szyfrowego, ja zazwyczaj nie, bo staram się nie zabierać w podróż bardzo wartościowych rzeczy, ale warto, żeby i w taką opcję była walizka wyposażona. W końcu nigdy nie wiadomo, co trzeba będzie przewieźć i zamek szyfrowy może się przydać.

 

 

#5. Uchwyty

Rączka walizki musi się wysuwać płynnie, a po całkowitym wysunięciu powinna automatycznie się blokować i być na tyle długa, żeby nie trzeba było się garbić prowadząc walizkę. Przy zakupie zwróćcie też uwagę, czy walizka wyposażona jest w uchwyt, który umożliwia przenoszenie bagażu w ręce.

 

 

#6. Wnętrze

Wygoda użytkowania walizki w dużej mierze zależy od organizacji przestrzeni w jej wnętrzu. Warto, żeby walizka była wyposażona w zapinaną na suwak kieszonkę, w której pomieścisz drobne przedmioty, kosmetyki lub dokumenty. Z kolei zamykanie wypełnionej walizki bardzo ułatwia dodatkowy pas i zapinana na zamek błyskawiczny siatka, dzięki którym ubrania się nie przemieszczają.

 

 

 

 

#7. Design

No i doszliśmy do tematu, który mnie osobiście bardzo kręci. Czasy, kiedy wszyscy mieli takie same szarobure walizki dawno odeszły do lamusa. Dziś walizki są traktowane jako fajny gadżet, dzięki któremu można podkreślić swój styl i wyróżnić się z tłumu. Poza tym kolorowa walizka ma też zastosowanie praktyczne – łatwo i szybko można ją odnaleźć na lotniskowej taśmie. Dużo propozycji walizek w soczystych kolorach znajdziecie TUTAJ

#8. Cena

Rozpiętość cenowa dostępnych na rynku walizek jest bardzo duża. Dobrej jakości walizkę kabinową można kupić już za 200-300 złotych, z kolei na dużą walizkę, trzeba przeznaczyć średnio 400-600 złotych. Szukając optymalnej dla mnie walizki, korzystałam ze sklepu internetowego www.ewalizki.pl gdzie jest bardzo duży wybór walizek renomowanych marek we wszystkich możliwych rozmiarach, wzorach i kolorach.

Wpis powstał we współpracy z e-walizki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *