TOP 10 najpiękniejszych plaż na Majorce

Majorka to doskonałe miejsce na wymarzony urlop. Jest tu co zwiedzać i jest gdzie poplażować. Plaże na Majorce są bardzo zróżnicowane – znajdziecie tu malownicze, skaliste zatoczki i szerokie, ciągnące się kilometrami, złociste plaże. Jeśli wybieracie się tu na wakacje, koniecznie wynajmijcie samochód i zobaczcie dziesięć najpiękniejszych plaż na Majorce! 

Cala Sa Nau

Mała, bardzo malownicza i popularna plaża, szczególnie wśród młodych ludzi. Chyba najbardziej popularne miejsce wśród zwolenniczek i zwolenników 🙂 opalania się toples. W piątek, sobotę i niedzielę odbywają się tu imprezy z dj-ami albo przy muzyce na żywo. Imprezy zaczynają się zwykle po godzinie 21 i kończą późno w nocy/nad ranem. Jest bar, jest impreza! Fajne, wyluzowane miejsce. Do Sa Nau dojedziecie z miejscowości S’Horta.

 

Cala Llombards

Tu powstał pomysł prowadzenia bloga, więc dla mnie Cala Llombards zawsze będzie numerem jeden.  Plaża znajduje się w malowniczej zatoce, którą otaczają wysokie klify porośnięte lasami piniowymi. Cala Llombards najpiękniejsza jest o świcie i wieczorem, kiedy prawie nie ma tu ludzi. W ciągu dnia cieszy się dużym powodzeniem zarówno wśród turystów, jak i miejscowych. Więcej informacji na temat tej plaży znajdziecie TUTAJ.

 

 

Może Cię zainteresować: Majorka – przewodnik po wyspie

Cala Mondrago

To tak naprawdę dwie plaże obok siebie. Bardzo malownicze, jedna mała, druga większa.  Widoki cudne, bo Cala Mondrago znajduje się w Parku Natury Mondrago. To świetne miejsce dla osób, które lubią łączyć plażowanie z aktywnym wypoczynkiem, bo jest to to doskonały punkt wypadowy do wędrówek po Parku Mondrago. Więcej informacji na temat Cala Mondrago znajdziecie we wpisie TUTAJ

 

 

 

Es Trenc

Szeroka, piękna plaża otoczona wydmami. Piasek tutaj jest złocisty i drobniutki. Przez wielu Es Trenc jest uznawana za numer 1 na liście najpiękniejszych plaż na Majorce! Zejście do wody jest łagodne, więc jest to idealne miejsce do plażowania z małymi dziećmi. Dodatkowo pełna infrastruktura, bary, restauracje, wszystko na miejscu. Jest to również jedna z nielicznych oficjalnych plaż dla nudystów, ale spotkać ich można zazwyczaj w mniej zatłoczonych miejscach plaży.  Niestety, akurat z Es Trenc nie mam wielu zdjęć, te poniżej nie oddają nawet w połowie urody tego miejsca.

 

 

Cala Mesquida

Bardzo rodzinna, przyjazna, piękna plaża. Często wieje tu wiatr, więc jest to raj dla surferów i wszystkich tych, którzy lubią skakać przez duże fale. Przybywa tu dużo rodzin z dziećmi, więc jest dość hałaśliwie i wesoło. Na miejscu można wypożyczyć rowery wodne i brać udział w innych atrakcjach, które uprzyjemnią czas na plaży. Jedno z najlepszych miejsc na Majorce na rodzinne plażowanie! Więcej informacji o Cala Mesquida znajdziecie we wpisie TUTAJ.

 

 

 

Cala Torta

Niemalże dzika, trochę nieprzystępna i przez to wszystko jeszcze bardziej piękna. Do Cala Torta prowadzi bardzo malownicza droga, która jest atrakcją samą w sobie. Dociera tu znacznie mniej ludzi niż do innych plaż, więc jest spokojnie, nigdy nie ma tłumów. Na plaży jest jeden bar, na który będziecie tu „skazani”.  Z jednej strony plaża ma kamieniste zejście, a z drugiej piaszczyste. Jest to wymarzone miejsce dla outsiderów. Wiecej informacji o Cala Torta znajdziecie we wpisie TUTAJ.

 

 

Przeczytaj też: Greckie wyspy -7 najpiękniejszych!

Playa de Alcudia

Najdłuższa i zdecydowanie jedna z najpiękniejszych plaż na Majorce. Playa de Alcudia jest bardzo szeroka, piaszczysta, piękna po prostu! Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, bo zejście do wody jest niezwykle łagodne. Nie przesadzając, kilkadziesiąt metrów od brzegu woda jest wciąż po kolana! W pobliżu plaży jest pełna infrastruktura, bary, restauracje, sklepy, absolutnie wszystko. Warto dodać, że jest to również plaża przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się na wózkach.

 

 

Cala Santanyi

Plaża podobna w charakterze do Cala Llombards, skalista zatoka z wysokimi klifami i niewielką złocistą plażą. Przy plaży jest hotel, co w pierwszej chwili mnie trochę zniechęciło, ale mimo to jest to jedna z najpiękniejszych plaż na Majorce i fantastyczne miejsce na wędrówkę po klifach. W jednym z nich znajdziecie „jaskinię”, do której bez problemu można wpłynąć!

 

 

Cala Anquila

Mała, rodzinna plaża w bardzo ładnym miasteczku Cala Romantica. Za dnia dość zatłoczona, bo przyjeżdża tu bardzo dużo miejscowych, ale wieczorami, kiedy zdecydowanie mniej osób, wspaniała.  Po jednej stronie plaży zobaczycie schodki w górę – pójdźcie nimi, na górze czekają na Was piękne widoki!

 

Cala Figuera

And the last but not least, Cala Figuera. Nie jest to typowa plaża, ale miasteczko rybackie połozone w przepięknej zatoce, w którym można poplażować w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach. Cala Figuera jest tak klimatycznym miejscem, że po prostu nie można go pominąć będąc na Majorce!

 

 

 

Zobacz też: Co zobaczyć na Krecie? Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na wyspie

Przeczytaj również: Najpiękniejsze plaże na Krecie – TOP 7!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *