Najpiękniejsze plaże Majorki – Cala Torta

Zupełnie inna niż wszystkie, o wyjątkowym, niemalże dzikim charakterze. Aby tu dotrzeć, trzeba przebyć dłuższą drogę, która malowniczo wije sięmiędzy wzgórzami. Po drodze widoki są przepiękne i choćby dla nich warto tu się wybrać. Kiedy już będziecie myśleli, że się zgubiliście i tylko przydrożne, krzywo powtykane w ziemię drogowskazy z napisem Cala Torta będą wskazywały gdzie jechać, będziecie blisko celu. Ostatecznie dotrzecie do pięknej plaży, gdzie nigdy nie ma tłumów, a wielu z plażowiczów to lokalsi. Nie ma tu też żadnych hoteli ani sklepów, a przy plaży jest tylko jeden bar. 

cala torta 5.small 
ct3 
ct1 
ct2 

Cala Torta z lewej strony ma kamieniste dno i dość szybko robi się głęboko, prawa strona plaży jest piaszczysta z łagodniejszym zejściem – tutaj najczęściej czas spędzają rodziny z dziećmi. Torta to świetne miejsce do uprawiania windsurfingu – zatoka ta znana jest z mocno wiejących wiatrów. Po drugiej stronie wzniesienia znajduje się Cala Mesqiuda o której pisałam TUTAJ. Z jednej plaży na drugą można przejść spacerem, samochodem droga jest znacznie dłuższa.  
ct6 
ct10 
ct9 

Cala Torta znajduje się na północnym-wschodzie wyspy, najłatwiej tam trafić jadąc do Arty, a stamtąd zgodnie z kierunkowskazami na północ. Auto najlepiej zaparkować na bezpłatnym parkingu i dalej ruszyć na piechotę. Dojście do plaży jest piaszczyste i spacerem zajmuje kilka do kilkunastu minut, więc warto zabrać kryte obuwie, bo przejście boso czy w japonkach po nagrzanym słońcem piasku może lekko poparzyć stopy. 
ct13 
ct7 
ct5

Więcej informacji praktycznych o Majorce i innych plażach znajdziesz TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *