Manor House SPA Pałac Odrowążów

Manor House SPA – wyjątkowe miejsce, w którym wspaniale wypoczniecie i odnajdziecie harmonię

Manor House SPA – Pałac Odrowążów to niezwykły kompleks hotelowo-parkowy. Miejsce to ma aurę, jakiej próżno szukać gdzie indziej. Oprócz tego, że jest to hotel o najwyższych standardach, w którym można wspaniale wypocząć, to warto też otworzyć się na energię, która tu panuje, skoncentrować się na zharmonizowaniu ducha i ciała, wsłuchać się w siebie. Kiedy za pierwszym razem przyjechałam do Manor House był koniec października, dywany ze złocistych liści pokrywały park. Był to czas wyciszenia, otulenia się ciepłem, uspokojenia. Za drugim pobytem majowa roślinność soczyście rozkwitała wypełniając wiosenną energią każdą komórkę ciała. Tym razem otworzyłam się na doświadczenie miejsc mocy w Manor House i nasyciłam się budzącą się do życia przyrodą. W tym wpisie chciałabym się podzielić z Wami moimi wrażeniami z pobytu Manor House. Opowiem o tym, z czego możecie tu skorzystać i jak spędzić czas, aby naładować do pełna swoje wewnętrzne baterie.

Manor House Spa Pałac Odrowążów

Manor House SPA – Pałac Odrowążów. Relacja z pobytu

Od razu po przybyciu do mazowieckiego kompleksu Manor House miałam uczucie, że czeka nas tu bardzo dobry, jakościowy czas. Bujna zieleń 10-hektarowego parku, wysokie drzewa, kwiaty i porośnięty dzikim winem budynek Stajni Platera, w którym znajduje się recepcja hotelu, to pierwsze, co widzi każdy, kto tu przyjeżdża. Po krótkim objaśnieniu atrakcji, z których można skorzystać w hotelu i na terenie kompleksu, otrzymaliśmy karty magnetyczne do pokoju oraz mapkę parku i program pobytu z rozpisanymi godzinami posiłków, otwarcia strefy basenowej i Łaźni Rzymskich oraz Gabinetów Bioodnowy. Pierwsze wrażenie? Bardzo dobra organizacja na linii Gość-Recepcja. Pobyt w Manor House czas zacząć!

Manor House recepcja
Recepcja w XIX-wiecznej Stajni Platera.

Manor House park

Manor House kwiaty park zieleń

Pałac Odrowążów, Stajnia Platera i Termy Zamkowe

Na terenie Manor House znajdują się trzy budynki, w których do dyspozycji gości jest łącznie 59 pokoi i apartamentów. Historia Pałacu Odrowążów i Stajni Platera sięga kolejno XII i XIX wieku, z kolei dołączone do Stajni Platera Termy Zamkowe zostały wybudowane współcześnie. Pałac Odrowążów jest położony na wzniesieniu, w niewielkim oddaleniu od Stajni Platera i Term Zamkowych, z którymi jest połączony przeszklonym łącznikiem. To istotny element, który pozwala o każdej porze roku przejść z pałacu do pozostałych budynków, w których mieści się restauracja i strefa wellness, bez konieczności wychodzenia na dwór.

Pałac Odrowążów
Pałac Odrowążów – tutaj znajduje się 18 luksusowych pokoi i apartamentów.

Pałac Odrowążów Manor House

Pałac Odrowążów

Manor House Pałac Odrowążów łącznik
Łącznik, którym można dojść z pałacu do pozostałych budynków kompleksu hotelowego.

Pokoje w Manor House są urządzone w eleganckim i przytulnym stylu. Szerokie łóżka, poduszki trzech rodzajów, w tym antyalergiczne poduszeczki z gryką, pokojowy program SPA z masażerami do ciała i solami do kąpieli, barek zaopatrzony w kawę i różne rodzaje herbat, a nawet kadzidełka – te wszystkie elementy sprzyjają wypoczynkowi. Moją uwagę zwróciły również pięknie drapowane tkaniny zasłon okiennych, lustra w finezyjnych oprawach, antyczne meble i płaskorzeźby.

Pałac Odrowążów pokój
Pokój w Pałacu Odrowążów.
Manor House Pałac Odrowążów łazienka
Łazienka w pokoju w Pałacu Odrowążów.
Manor House pokój Termy Zamkowe
Pokój w Termach Zamkowych.

W pokojach w Termach Zamkowych są specjalne wanny Ofuro i Duo Ofuro, z których mogą korzystać dwie osoby jednocześnie. Są to wanny w stylu japońskim autorskiego projektu Manor House. Dobrym pomysłem jest zamówienie kąpieli mlecznej, winnej lub piwnej do pokoju, co jeszcze bardziej uprzyjemni wieczorny relaks.

Manor House wanna duo ofuro termy zamkowe
Wanna Duo Ofuro w pokoju w Termach Zamkowych.

Warto dodać, że zabytkowa Stajnia Platera i Termy Zamkowe mają pokoje w standardzie czterech gwiazdek, a Pałac Odrowążów ma status obiektu pięciogwiazdkowego. Ze wszystkich budynków rozpościera się widok na zieleń – do dyspozycji gości jest tutaj 10 hektarów przepięknego, zadbanego, pełnego urokliwych zakątków parku, w którym niektóre drzewa mają ponad 200 lat. W niewielkiej odległości od wjazdu na teren hotelu znajduje się stajnia z końmi, zatem podczas pobytu można również skorzystać z zajęć w siodle – relaksujących spacerów stępem.

Manor House Pałac Odrowążów park

Manor House – hotel bez dzieci

Czy byliście już kiedyś w hotelu dla osób dorosłych? Jeśli nie, to Manor House, jako prekursor tego trendu w polskim hotelarstwie, będzie bardzo dobrym miejscem na pierwszy urlop w stylu „Adults only”. Jeszcze kilka lat temu hotele bez dzieci były uznawane za coś bardzo nietypowego, ale teraz coraz więcej osób ceni możliwość relaksu w towarzystwie wyłącznie innych osób dorosłych. Cisza, spokój, chilloutowa atmosfera pozbawiona rwetesu, który w naturalny sposób generują małe dzieci powoduje, że szybko wchodzimy w kojący nerwy stan spokojnego relaksu.

Czy do Manor House przyjeżdżają tylko osoby, które dzieci nie mają? Absolutnie nie. Są to rodzice, którzy chcą spędzić czas tylko we dwoje, jak również osoby, które okres wychowania dzieci mają już za sobą. Manor House jest również miejscem chętnie wybieranym przez tych, którzy dzieci jeszcze nie mają i albo mają je w bliskich planach. Podczas naszego pobytu nie spotkałam żadnych dzieci, ale trzeba zaznaczyć, że do Manor House przyjmowane są nastolatki w wieku od 12 lat, czyli w wieku, w którym dzieci są już nieco poważniejsze.

Manor House park

Smaki Manor House

W Manor House posiłki serwowane są w Sali Biesiadnej, która znajduje się w zabytkowej Stajni Platera. To przestronna, klimatyczna sala z antresolą, antycznymi kredensami na których jest umieszczony bufet, lustrami w rzeźbionych oprawach. Stoły znajdują się w Sali Biesiadnej, jak i w przylegającej, bardziej kameralnej Sali Restauracyjnej z kominkiem, gdzie jada się obiady i kolacje. Bufet śniadaniowy jest bardzo urozmaicony: jajka pod wieloma postaciami, wędliny, sery, sałatki, twarogi, różne rodzaje pieczywa, konfitury a do tego na ciepło jajecznica, omlety, racuchy, soki, kawa lub herbata. Przyznam się Wam, że jestem fanką hotelowych śniadań – od dobrego śniadania zaczyna się dobry dzień, więc to bardzo ważne żeby było smacznie, zdrowo i obficie. I tak jest w Manor House.

Manor House restauracja Stajnia Platera
Sala Biesiadna w Stajni Platera, widok z antresoli.
Manor House restauracja
Sala Biesiadna w Stajni Platera.
Manor House śniadania
Od dobrego śniadania zaczyna się dobry dzień 🙂

Od piątku do poniedziałku obiadokolacje są podawane w formie bufetu, z karty serwowane są od wtorku do czwartku. Do wyboru jest karta tradycyjna i wegańska – obie tak samo bogate w różnorodne potrawy. Manor House to hotel przyjazny weganom, jak również alergikom, więc jeśli jadacie wegańsko lub macie specjalne wymagania żywieniowe związane z alergiami, to tutaj Wasze potrzeby będą zrealizowane. W czasie naszego pobytu mieliśmy okazję skosztować również menu degustacyjnego – pięknie podany wybór kilku kreatywnych i wykwintnych potraw jest znakomitym pomysłem na romantyczną kolację we dwoje.

Manor House menu degustacyjne
Menu degustacyjne.

Woda ożywiona w hotelu Manor House

Strefa wodna Manor House jest wielkim atutem hotelu. Składają się na nią Łaźnie Rzymskie i duży basen z leżankami masującymi, kaskadami wodnymi, jacuzzi i rwącą rzeką. W całej strefie wodnej wykorzystywana jest plazmatyczna woda ożywiona metodą Grandera. Pływanie w basenie z wodą ożywioną to niesamowite uczucie! Pozbawiona chemii woda, jest miękka, krystaliczna i bezzapachowa. Po wyjściu z basenu skóra jest aksamitnie gładka i nawilżona. Między basenem a Łaźniami Rzymskimi znajduje się pokój kąpielowy z dużym jacuzzi.

Manor House basen

Manor House basen rwąca rzeka

Manor House basen

Manor House spa jacuzzi
Jacuzzi w pokoju pomiędzy strefą basenową a Łaźniami Rzymskimi.

Łaźnie Rzymskie Manor House są bardzo klimatyczne: jest tu duża wanna Swim SPA z hydromasażem i przeciwprądami, wanna do schładzania, sauna parowa, łaźnia fińska, sauna infrared, natryski wrażeń, misy z lodem. Łaźnie Rzymskie to strefa beztekstylna, w której pielęgnuje się tradycyjną kulturę saunowania – przed wejściem każdy otrzymuje płótna do okrycia ciała, jednakże korzystanie z nich nie jest obowiązkowe.

Łaźnie Rzymskie Manor House
Łaźnie Rzymskie w Termach Zamkowych Manor House.

Manor House wanna swim spa łaźnie rzymskie

Manor House sauny saunowanie

Manor House spa łaźnie rzymskie

Gabinety Bioodnowy, muzyka solfeżowa i masaż dźwiękami

Manor House to miejsce, w którym propaguje się podejście holistyczne, uwzględniając duchowe i fizyczne potrzeby człowieka. I dlatego np. w czasie masażów gabinet wypełniają dźwięki muzyki solfeżowej, które aktywują poszczególne czakry, co z kolei umożliwia uwolnienie się od podświadomych traum i lęków, wzmaga regenerację i wycisza. Czym są czakry, zapytacie. To najważniejsze ośrodki energetyczne w ludzkim ciele, których prawidłowe funkcjonowanie przekłada się na ciało, umysł i duszę.

Manor House SPA poczekalnia
W poczekalni SPA znajduje się miniatura Piramidy Horusa.
Muzyka solfeżowa Manor House
Kamertony w gabinetach do masażu dźwiękiem.

Manor House gabinet masażu

Manor House gabinety masażu dekoracja

Kolejnym niezwykłym doświadczeniem są koncerty mis i gongów tybetańskich w Manor House. Są to instrumenty o potężnych wibracjach, które silnie rezonują, a ich drgania przenikają do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Dźwięki te odblokowują kanały energetyczne, przez co działają terapeutycznie. Być może to wszystko brzmi dla Was dość abstrakcyjnie, ale uwierzcie mi, że udział w takim koncercie to niezwykłe przeżycie – ja autentycznie czułam wibracje wypełniające przestrzeń podczas koncertu.

Manor House koncerty gongów tybetańskich
Gongi i misy tybetańskie.

Oprócz przebogatej gamy różnorodnych zabiegów i masaży, które odbywają się w ośmiu klimatycznych gabinetach, w tym jednym przeznaczonym dla par, można też wykonać diagnostykę kwantową całego organizmu – wszystkich organów i funkcji życiowych. Raport wskaźników wynosi ponad 100 stron, co daje ogromną wiedzę na temat obecnego stanu organizmu.

Manor House SPA gabinet dla par
Gabinet do masażu dla par.

Na terenie parku Manor House znajduje się również Witalna Wioska SPA z ruską banią, baliami do schładzania, ziołowym domkiem i chatą solną. Jak sami widzicie, oferta wellness jest tak bogata, że za jednym weekendowym pobytem nie da się ze wszystkiego skorzystać. Trzeba przyjechać na dłużej!

Manor House Witalna Wioska spa
Witalna Wioska SPA Manor House.

Manor House Witalna Wioska

Miejsca mocy i medytacji w Manor House

Manor House to Polskie Centrum Biowitalności. Na terenie kompleksu przeprowadzono specjalistyczne pomiary geomagnetyczne, z których wynika, że są tu miejsca o poziomie 30 tysięcy jednostek w skali Bovisa. Dla porównania: poziom energetyki zapewniający normalną witalność człowieka wynosi 6.5 tysiąca jednostek w tejże skali. W miejscach mocy odczuwamy swobodny przepływ energii przez wszystkie czakry ciała, czerpiemy energię jednocześnie wyciszając się. Na terenie Manor House są miejsca mocy, w których skala Bovisa jest bardzo wysoka: Kamienny Krąg Mocy, Spirala Energetyczna, Piramida Horusa, Energetyczny Labirynt, który jednocześnie pełni funkcję lądowiska dla helikopterów.

Manor House Spirala Energetyczna
Spirala Energetyczna.

We wszystkich tych miejscach są tabliczki z dokładną skalą jednostek i wskazówkami, w jaki sposób korzystać z naturalnych energii w danym miejscu. Nie musicie jednak sztywno trzymać się zaleceń – niektórym będzie wystarczyło zamknięcie oczu, wsłuchanie się w siebie, głębokie oddechy i chwila skupienia. Warto zainteresować się tym tematem i świadomie skorzystać z bioenergetycznych zasobów posiadłości Manor House. Ale i to też nie jest to koniecznością – niektórzy po porostu poczują się tu lepiej, nabiorą energii i wypoczną – bez analizowania, wręcz nie wiedząc nawet, że znajdują się w miejscu o podwyższonej energetyce. I to też jest dobre i cenne.

Piramida Horusa miejsca mocy Manor House
Piramida Horusa.

Manor House – dla kogo?

Gdybyście zapytali mnie, komu polecam ten hotel, to z pewnością wszystkim tym, którzy szukają luksusowego, spokojnego i intymnego miejsca, blisko natury. Tym, którzy pragną rozpieścić swoje ciało masażami, zabiegami, oczyszczającymi seansami spędzonymi w łaźniach, relaksowi w jacuzzi, basenie z wodą ożywioną. Tym, którzy szukają ciszy i chcą skupić się na sobie, partnerze lub partnerce. Tym, którzy chcą przeżyć coś więcej i są otwarci na nowe doświadczenia związane zarówno z cielesnością, jak i duchowością, z przepływem naturalnych energii. Pamiętajcie, że z każdego miejsca możecie czerpać tyle ile chcecie, możecie i na ile jesteście gotowi.

Manor House oferuje bardzo wiele na różnych poziomach – począwszy od kompetentnej i przemiłej obsługi gości, po piękny wystrój wnętrz, niesamowitą strefę wellness, aż po energetyczne miejsca mocy. To niezwykły hotel, w którym nie tylko wspaniale wypoczniecie, ale również odzyskacie wewnętrzną harmonię i napełnicie się pozytywną energią.

Informacje praktyczne:

Manor House SPA – Pałac Odrowążów 

Ul. Czachowskiego 56 26-510 Chlewiska koło Szydłowca

województwo mazowieckie

+48 607 195 315

chlewiska@manorhouse.pl

Współpraca płatna z Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów*****

Inne relacje z pobytów w hotelach w całej Polsce:

Elements Hotel & SPA Świeradów-Zdrój

Hotel Czarny Potok Krynica Zdrój

Villa Źródło Tylicz

Zamek Karpniki Dolny Śląsk

Hotel Belmonte Krynica-Zdrój

Hotel Szlak Bursztynowy Jarosławiec

Dworzysko Szczawno-Zdrój

Manor House park

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *