bellagio

Bellagio – spektakularnie położone miasteczko nad Jeziorem Como

Bellagio, ze względu na swoje niezwykłe położenie, zwane jest perłą Jeziora Como. Bellagio znajduje się w miejscu, gdzie dwie charakterystyczne odnogi jeziora łączą się, co sprawia, że miasteczko z trzech stron otoczone jest wodami Jeziora Como. Widoki są stąd spektakularne – można stąd podziwiać wschodnią, zachodnią i północną część jeziora, szmaragdowe wody otoczone wysokimi pasmami górskimi oraz okazałe wille zdobiące brzegi jeziora. Naprawdę pięknie. Mimo jednak tych widoków Bellagio nie podbiło mojego serca tak, jak to sobie wyobrażałam przed przyjazdem do tego miasteczka…

Bellagio nad Jeziorem Como – jak zaplanować zwiedzanie

Bellagio – jak się tu dostać?

Do Bellagio można dostać się dragą lądową lub wodną. My przypłynęliśmy tu statkiem bezpośrednio z Varenny – rejs trwał krótko, około 10 minut. Z kolei do Varenny dotarliśmy z położonego na zachodnim brzegu jeziora Menaggio. Bardzo polecam Wam korzystanie ze statków, to zdecydowanie najwygodniejszy sposób zwiedzania miasteczek nad Jeziorem Como. Kształt jeziora przypomina odwróconą literę Y, więc jest to wyjątkowo niekorzystny układ jeśli chodzi o podróżowanie samochodem. Przy czym należy dodać, że Jezioro Como jest dość duże – to trzecie największe jezioro we Włoszech – więc odległości do pokonania autem wcale nie są bagatelne. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest transport wodny – statki kursują często (średnio raz na pół godziny) a widoki podczas rejsu zapierają dech w piersiach. Przemieszczając się statkami, można zaplanować sobie zwiedzanie 2 a nawet 3 miasteczek jednego dnia.

bellagio
Widok na przystań w Menaggio. Stąd zaczęliśmy wycieczkę na trasie: Menaggio-Varenna-Bellagio-Menaggio.
bellagio jezioro como
Rejs po Jeziorze Como gwarantuje niecodzienne widoki 🙂
bellagio nad jeziorem Como
Widok na Varennę.
bellagio
Bellagio z perspektywy jeziora.

bellagio

bellagio

Bellagio – czy warto tu przyjechać?

Do Bellagio warto przyjechać głównie po to, by podziwiać widoki, które są wspaniałe. Jest tu kilka miejsc, które warto zobaczyć, ale tak naprawdę przyjeżdża się tu głównie dla pięknych widoków. Jeśli chodzi o klimat miasteczka, to jest ono dość mocno skomercjalizowane, co moim zdaniem odbiera temu miejscu uroku. Po kilku godzinach spędzonych w Varennie, która totalnie urzekła mnie właśnie tym, że mimo upływu czasu oparła się komercji i zachowała unikalną atmosferę włoskiej rybackiej wioski, Bellagio niestety wypadło gorzej. Może moment nie ten, może szczery i głęboki zachwyt Varenną do tego się przyczynił. Choć urody temu miasteczku odmówić oczywiście nie można! Nie chcę Was też zniechęcać do odwiedzenia tego miasteczka, pamiętajcie, że opisuję tu moje subiektywne wrażenia na które wpływ mają różne czynniki, Wasze odczucia mogą być inne. Tak, czy inaczej, na pewno jest to dobre miejsce na zakupy nad Jeziorem Como 😉

Przeczytaj koniecznie: Varenna – najpiękniejsze miasteczko nad Jeziorem Como

bellagio

bellagio

bellagio

bellagio

Bellagio – co warto tu zobaczyć?

Bellagio ze względu na niezwykłe położenie jest uznawane za świetną bazę wypadową nad Jeziorem Como. Odpływają stąd statki do wszystkich większych miast położonych nad Jeziorem, więc pod tym względem na pewno korzystnie się tu zatrzymać. Jeśli tu będziecie, przespacerujcie się Via Roma z południa na północ wzdłuż jeziora, potem skierujcie się w stronę kościoła San Giacomo, a następnie w stronę Via Garibaldi. Jeśli będziecie chcieli chwilę odpocząć, to wybierzcie się do Punta Spartivento, czyli niewielkiego parku z ławeczkami, położonego na samym szczycie półwyspu, skąd rozpościerają się piękne widoki na Jezioro Como. Wiele osób rozkłada tutaj koce i piknikuje. W miasteczku są również dwie wille, które są udostępniane zwiedzającym: Villa Melzi i Villa Serbelloni. Pierwsza z nich, zbudowana dla niegdysiejszego wice-prezydenta Włoch, otoczona jest angielskim ogrodem –willę tę można zwiedzać od końca marca do końca października. Z kolei Villę Serbelloni, która została przekształcona w 5 gwiazdkowy hotel, otacza ogród z XVIII wieku, który jest otwarty dla zwiedzających od kwietnia do października.

Sprawdź również: Wille nad Jeziorem Como – trzy najpiękniejsze!

bellagio

bellagio

bellagio

bellagio

bellagio

Bellagio to miasteczko, które na pewno warto odwiedzić będąc nad Jeziorem Como. Jest tu dużo restauracji, kafejek, sklepów, w sezonie jest gwarno, nawet tłoczno. Można spędzić tu miło czas pijąc kawę z widokiem na jezioro. Jeśli macie czas, to przyjeżdżajcie. Jeśli jednak mielibyście czas odwiedzić tylko jedno miasto nad Jeziorem Como i wybieralibyście między dwoma najbardziej znanymi: Bellagio i Varenną, zdecydowanie poleciłbym Wam odwiedzić Varennę.

Ciekawa jestem jakie są Wasze odczucia co do Bellagio. Dajcie znać w komentarzach!

Z pozdrowieniami,

Ewa

I na koniec jeszcze kilka kadrów z Bellagio 🙂

Wybierasz się nad Jezioro Como? Możesz zwiedzić przy okazji Bergamo. Dowiedz się, co zobaczyć w Bergamo w jeden dzień .

I koniecznie przeczytaj mój wielki przewodnik: Jezioro Como – atrakcje, najpiękniejsze miejsca, informacje praktyczne.

bellagio

bellagio

bellagio

bellagio

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *