wyjątkowe hotele w Polsce

Limanova Hotel – jedyne takie miejsce w Małopolsce

Tego hotelu szukałam długo. Tym razem wyjeżdżaliśmy rodzinnie w okolice Starego Sącza, więc potrzebowaliśmy przestronnego apartamentu dla czterech osób. I mimo, że szukałam dość dokładnie, to nic ciekawego nie mogłam znaleźć. Aż w końcu w miejscowości Limanowa odkryłam hotel zupełnie inny niż wszystkie i od razu wiedziałam, że to jest to. Limanova Hotel przykuł moją uwagę bardzo nowoczesnym designem. Duże przeszklenia, nietypowy ostrokątny kształt budynku, stonowana kolorystyka utrzymana w szarościach – ktoś kto zdecydował się tu na tak nowoczesny design musiał być odważny! I powiem Wam, że choć uwielbiam klasykę, od razu świetnie się poczułam w tej niemalże futurystycznej przestrzeni. Design to jedno, ale w tym miejscu też ludzie, świetna restauracja i dbałość o szczegóły i gości sprawiły, że kilka dni spędzonych w Limanova Hotel będę wspominać bardzo dobrze.

Limanova Hotel powstał w miejscu, gdzie kiedyś znajdował się znany Hotel Jaworz. Budynek w całości został przebudowany i urządzony według nowych standardów, a otwarcie nowego hotelu odbyło się wiosną 2016 roku. Architektura hotelu z zewnątrz jest nowoczesna, ale wnętrza urządzone są bardzo przytulnie. Wszystko jest nowe i zadbane, w hotelu jest bardzo czysto, co zawsze zdecydowanie podnosi komfort przebywania w miejscach tego typu. We wnętrzach dominują stonowane, pastelowe kolory, które są przełamane żywymi akcentami. Mieszkaliśmy w apartamencie rodzinnym, w którym znajdowała się rozkładana sofa w salonie i łoże małżeńskie w sypialni. Do pokoju przynależał taras z widokiem na pokryty roślinnością dach hotelu i okoliczne wzgórza. W łazience znajdował się zarówno prysznic jak i wanna, do dyspozycji były również bardzo dobrej jakości kosmetyki Connie&Nielsen.

Hotelowej restauracji muszę poświęcić osobny akapit, co więcej, kuchnia w Limanova Hotel byłaby nawet godna osobnego artykułu! Doskonałe śniadania, wybór naprawdę ogromny – pyszne swojskie wędliny, sery, twarogi,  jaja na kilka sposobów, sałatki, naleśniki, owoce, ciasta, wszystko idealnie świeże, półmiski uzupełniane co chwila. Jakości i organizacji śniadań inne hotele mogą się tu uczyć! W restauracji Limka 28 kosztowaliśmy też kilka razy dań obiadowych i za każdym razem było to miłe doświadczenie. Ceny – bardzo przystępne. To co jeszcze zwróciło moją uwagę to karta dań dla dzieci – jest w formie kolorowanki, która nagrodą zachęca do użycia kredek! No i dzieci przez kwadrans oczekiwania na posiłek zajęte były kolorowaniem – w końcu kto by nie chciał dostać nagrody? 🙂

W Limanova Hotel goście do dyspozycji mają niewielkie SPA i taras wypoczynkowy na ostatnim piętrze hotelu. Dla dzieci przeznaczona jest osobna sala zabaw. W przestrzeni hotelu znajdują się też dwie sale konferencyjne, sala bankietowa i klub nocny. Bardzo mnie to zadziwiło, ponieważ z zewnątrz hotel wygląda na niewielki, ale jak się okazuje wewnątrz budynku jest bardzo dużo przestrzeni. W SPA można korzystać z jacuzzi, sauny suchej i mokrej, z kolei na tarasie są leżaki, stoliki, można się opalać, albo siedzieć z laptopem i kawą i pracować. Bo Internet działa tu szybko i bezproblemowo. Jedyne, czego mi brakowało w tym hotelu to basen, ale w planach jest zrobienie basenu dla dzieci na tarasie wypoczynkowym. W tym wszystkim nie można pominąć faktu, że hotel Limanova ma trzy gwiazdki. Ja dopiero po czasie zorientowałam się, że nie jest to hotel czterogwiazdkowy. Naprawdę, gdyby wszystkie hotele trzygwiazdkowe w Polsce miały taką ofertę jak ten, mocno zawyżalibyśmy europejskie standardy!

Na koniec kilka słów o ludziach, którzy pracują w tym miejscu. Dawno nie spotkałam się z tak miłą i pomocną ekipą hotelową. Potrzebowałam parasola, bo całą sobotę padało – parasol się znalazł, choć wszystkie już zostały zabrane wcześniej przez innych gości. Potrzebowałam rady, co zobaczyć w okolicy – po 10 minutach rozmowy w recepcji wiedziałam wszystko i niosłam do pokoju mapkę i folder z lokalnymi atrakcjami. Tego typu sytuacji w ciągu kilku dni naszego pobytu było kilka i za każdym razem otrzymałam miłą i szybką pomoc. W Limanova Hotel pracuje zgrana i sympatyczna ekipa, której bardzo zależy, żeby tworzyć miejsce naprawdę przyjazne, o bardzo wysokim standardzie. I to im się udaje.

Informacje praktyczne:
Limanova Hotel
Sikorskiego 28; 34-600 Limanowa
www.limanovahotel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *