jak odzyskać energię na wiosnę

Jak odzyskać energię na wiosnę? 7 sprawdzonych sposobów!

Początek wiosny to czas, kiedy wszyscy czujemy zmęczenie. Nic dziwnego, po tylu miesiącach zimna i krótkich dni możemy odczuwać przytłaczający brak energii. Chciałabym dzisiaj podzielić się z Wami kilkoma sprawdzonymi sposobami na to, jak odzyskać energię na wiosnę i z dnia na dzień zyskać lepsze samopoczucie. Warto stosować je przez cały rok.

Jak odzyskać energię na wiosnę?

#1. Kładź się spać przed północą

Dobry i odpowiednio długi sen to kluczowa sprawa dla dobrego samopoczucia. Nie oszukujmy się – jeśli chodzisz spać przed 1 w nocy i wstajesz po 6 rano, to na pewno w ciągu dnia nie będziesz tryskać energią. Pamiętaj, że najlepszy i najbardziej regenerujący sen jest przed północą. Jeśli jesteś typem sowy, spróbuj stopniowo przesuwać godzinę pójścia sprać na wcześniejszą. Ważne też, by codziennie wstawać o tej samej porze, wówczas organizm wchodzi w stały rytm aktywności i odpoczynku.

#2. Zjedz wartościowe śniadanie

Organizm z rana potrzebuje dużej dawki energii, żeby poradzić sobie ze wszystkimi czekającymi w ciągu dnia zadaniami. Jeśli nie dostarczysz mu rano energii, nie licz, że będzie przez cały dzień pracował na najwyższych obrotach. Ja preferuję śniadania białkowo-tłuszczowe, ale super opcją też jest owsianka z dodatkami takimi jak owoce, nasiona czy orzechy. Bez porządnego śniadania ani rusz!

#3. Zadbaj o regularne posiłki w ciągu dnia

To bardzo ważne! Serwując sobie zbyt długie przerwy w posiłkach narażamy się na skoki cukru we krwi, których efektem mogą być napady zmęczenia. Lepiej jeść mniej, a częściej i regularnie. Jeśli nie masz czasu przygotowywać posiłków, dobrą opcją jest catering dietetyczny.

#4. Ogarnij bałagan i wyrzuć zbędne rzeczy

Wiecie, że jeśli otacza Was chaos i bałagan, Wasze samopoczucie automatycznie się pogarsza? Wiosna to dobry czas, żeby zrobić porządek w rzeczach, zabawkach dzieci, kosmetykach…. Jeśli pozbędziecie się niepotrzebnych przedmiotów, które zajmują Waszą przestrzeń, od razu poczujecie się lepiej!

#5. Zacznij więcej się ruszać

Wiosna to idealny moment, żeby zacząć uprawiać sport. Wysiłek fizyczny dodaje energii i dobrego samopoczucia. Na początek może to być 15-20 minut dziennie lekkich ćwiczeń bądź marszu, który warto stopniowo wydłużać wraz ze wzrostem formy.

#6. Odetnij się od toksycznych osób

Jeśli masz w swoim otoczeniu osoby, które ciągle narzekają i przelewają na ciebie swoje żale i frustracje spróbuj ograniczyć z nimi kontakty do minimum. Oczywiście, czasem każdy z nas potrzebuje się wygadać i porozmawiać z drugą osobą o swoich problemach i troskach, ale jeśli ktoś robi to non stop w twojej obecności, zabiera Ci w ten sposób energię.

#7. Otocz się roślinami

W domu czy w pracy, zadbaj by było zielono. Rośliny nie tylko ciszą oko, ale też oczyszczają powietrze z toksyn, więc warto zadbać, by wypełniały przestrzeń, w której spędzacie większą część czasu.

Z pozdrowieniami,

Ewa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *