hotele medical spa

Najlepsze hotele Medical SPA w Polsce. TOP miejsca, gdzie zadbasz o zdrowie

Hotele Medical SPA. Czy słyszeliście kiedyś o tego rodzaju hotelach? Czy wiecie czym hotele Medical SPA różnią się od hoteli SPA & Wellness? Czego możecie spodziewać się po pobycie w tego rodzaju hotelach? W tym wpisie zaprezentuję Wam topowe hotele Medical SPA w Polsce. Zanim jednak przedstawię Wam moje typy, chciałabym Wam przybliżyć czym tak naprawdę są Medi SPA.

Mówiąc w skrócie: hotele Medical SPA to hotele, które oprócz strefy SPA & Wellness dysponują profesjonalnym zapleczem fizjoterapeutycznym. W Medi SPA zadbacie nie tylko o urodę, ale jeśli borykacie się z różnego rodzaju kłopotami zdrowotnymi, będziecie mieli również możliwość zadbać o swoje zdrowie. W hotelach Medical SPA będziecie mieć możliwość konsultacji lekarskiej i korzystania ze specjalistycznego sprzętu medycznego, oczywiście pod nadzorem wykwalifikowanego personelu. W Medical SPA są przeprowadzane różnorodne zabiegi z zakresu fizjoterapii – m.in.: laseroterapii, elektroterapii, balneoterapii, hydroterapii, krioterapii, kinezyterapii, czy masaży leczniczych. Jeśli nie borykacie się z żadnymi problemami zdrowotnymi, nic nie szkodzi na przeszkodzie, abyście przyjechali i korzystali ze strefy SPA & Wellness. Są to też hotele dla osób, które wolą zapobiegać niż leczyć – w końcu któż z nas nie narzeka od czasu do czasu na bóle kręgosłupa?

W tym wpisie prezentuję Wam wybrane przeze mnie najlepsze w Polsce hotele Medical SPA. Tak jak w każdym moim zestawieniu kolejność prezentacji nie ma żadnego znaczenia.  Pamiętajcie jednak, że każdy z hoteli ma nieco inną ofertę zabiegów medycznych, więc szczegółów musicie się dowiadywać bezpośrednio, w miejscu, które Was zainteresuje.

Klikając na nazwę hotelu przeniesiecie się na stronę internetową danego obiektu.

Gotowi? Zatem zaczynamy!

Najlepsze hotele Medical SPA. Tutaj zadbasz o zdrowie!

Słoneczny Zdrój Hotel **** Medical SPA & Wellness (Busko Zdrój, woj. świętokrzyskie)

Jeśli chcecie zadbać o zdrowie, dobre samopoczucie i urodę w Busku, to dobrze zapamiętajcie ten adres! Słoneczny Zdrój to nowoczesny i komfortowy obiekt, który wyróżnia się jedną z najlepszych ofert Medical SPA w Polsce. Skorzystacie tu z całego przekroju zbiegów z zakresu fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, światłoterapii, termoterapii, masaży i rehabilitacji, które odbywają się w aż 44 gabinetach (!) zabiegowych i SPA. Specjalnością hotelu jest balneologia ze względu na wykorzystywanie w leczeniu wody siarczkowej, pozyskiwanej bezpośrednio z ujęcia w Lesie Winiarskim. Do Waszej dyspozycji jest tu nowoczesny sprzęt medyczny, m.in. urządzenie BMS do Biomechanicznej Stymulacji Mięśni, które pozwalają w ciągu 15 minut osiągnąć efekty właściwe dla 90 minut tradycyjnego treningu, a także nowoczesny Tergumed System 710, który skutecznie zwalcza dolegliwości kręgosłupa. Poza tym w strefie SPA &Wellness do Waszej dyspozycji jest basen, jacuzzi, sauna fińska i IR oraz sala cardio. Możecie też skorzystać z szerokiej oferty zabiegów pielęgnacyjnych i masaży. Takie hotele Medical SPA mamy w Polsce!

hotele medical spa

najlepsze hotele medical spa

hotele medical spa

hotel medical spa

hotele medical spa

hotele medical spa

Hotel Arka Medical SPA **** (Kołobrzeg, woj. zachodniopomorskie)

Jeśli interesują Was hotele Medical SPA nad morzem, to kieruję Waszą uwagę w stronę Hotelu Arka. Jest on położony zaledwie 50 metrów od pięknej piaszczystej plaży. Jest to ogromny obiekt pełen atrakcji, z bogatym zapleczem rekreacyjnym, rozbudowaną częścią SPA & Wellness oraz szeroką ofertą zabiegową Centrum Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji. Na powierzchni 3000 mkw. odbywają się zabiegi lecznicze z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, balneoterapii, hydroterapii i odnowy biologicznej. Są one przeprowadzane przez wykwalifikowany personel, a stanowiska zabiegowe wyposażone w najnowszej generacji sprzęt medyczny, m.in. kriokomorę ogólnoustrojową. Pobyt w Hotelu Arka nie tylko pozytywnie wpłynie na Wasze zdrowie, ale również na wygląd. W Galeria SPA skorzystacie z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, podologii, trychologii, modelowania sylwetki oraz kompleksowej pielęgnacji twarzy i ciała. W Hotelu jest również basen zewnętrzny i kryty (kto chętny na zajęcia aquaboarding na deskach SUP? 😊), jacuzzi, kompleks saun, grota solna, siłownia a nawet pełnowymiarowy kort tenisowy! Wieczorami odbywają się koncerty i seanse filmowe w sali kinowej. Jeśli do tego wszystkiego dodamy możliwość korzystania z pięknych kołobrzeskich plaż, to urlop w Hotelu Arka będzie strzałem w 10!

hotele medi spa

hotel medical spa

hotele medical spa

hotele medi spa

hotele medical spa

hotele medi spa

Hotel Barczyzna Medical SPA (Barczyzna k. Nekla, woj. wielkopolskie)

Jeśli szukacie miejsca blisko natury, utrzymanego w minimalistycznym stylu, z pyszną kuchnią i doskonałą ofertą Medical, to Hotel Barczyzna z pewnością spełni Wasze oczekiwania. W Barczyźnie będziecie mieli możliwość zaczerpnięcia zarówno z darów natury, jak i z najnowszych odkryć w dziedzinie fizjoterapii, osteopatii i kosmetologii, korzystając przy tym z wielu ciekawych form aktywności fizycznej (aqua auerobik, aqua rowery, system treningu obwodowego Milon). Indywidualne podejście fizjoterapeutów i najnowocześniejsze urządzenia do zabiegów fizykalnych zapewniają efektywność i bezpieczeństwo stosowanych terapii. Bóle kręgosłupa, kontuzje czy trudności w poruszaniu się – to tylko niektóre z dolegliwości, które zniwelujecie w Barczyźnie. Hotelowe SPA specjalizuje się w zabiegach aromaterapeutycznych i anti-aging. Najwyższej jakości kosmetyki i profesjonalny zespół terapeutów pozwolą Wam wypocząć i powrócić do źródeł młodości. W strefie Wellness zrelaksujecie się w basenie z wodą strukturyzowaną i koloroterapią. Do Waszej dyspozycji są też trzy rodzaje saun: infra-red, sauna sucha i łaźnia parowa z aromaterapią; słoneczna łąka i białe kąpiele jonowe. Takie hotele Medical SPA jak Hotel Barczyzna warto znać!

hotele medical spa

hotele medi spa

medical spa

hotele medical spa

najlepsze hotele medical spa

hotele medi spa

Centrum Rehabilitacji w Dwór Kombornia Hotel & SPA**** (Kombornia k. Krosna, woj. podkarpackie)

Dobra wiadomość! W Dworze Kombornia otwarto nowoczesne Centrum Rehabilitacji. Teraz, nie dość, że wypoczniecie tu w jednym z najpiękniejszych obiektów SPA & Wellness na Podkarpaciu, to również zadbacie o swoje zdrowie! Centrum Rehabilitacji powstało z myślą o osobach, które zmagają się z różnymi rodzajami bólu, urazami, chorobami zwyrodnieniowymi czy też innymi problemami związanymi z narządem ruchu. Do Waszej dyspozycji jest tu najlepszy sprzęt, wykwalifikowana kadra fizjoterapeutów i szeroka oferta usług. Skorzystacie tu z rewolucyjnej terapii urządzeniem Indiba Activ, które jest stosowane praktycznie we wszystkich jednostkach chorobowych i dysfunkcyjnych narządu ruchu. W Centrum Rehabilitacji prowadzone są również m.in. zabiegi z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego, terapia falą uderzeniową i ultradźwiękami czy masaże lecznicze. Co poza tym? Oczywiście relaks w klimatycznej strefie SPA & Wellness Dworu Kombornia! Do Waszej dyspozycji jest strefa basenowa z torami do pływania, częścią rekreacyjną, jacuzzi i brodzikiem z przeciwprądem oraz kompleks saun i łaźni, grota solna i siłownia. Dopełnieniem będą aromatyczne masaże i zabiegi pielęgnacyjne w ChocoWine SPA. Czy można chcieć czegoś więcej?

hotele medical spa

hotel medical spa

hotele medical spa

hotele medi spa

hotele medical spa

hotele medical spa

Hotel Atut, Atut Med & SPA **** (Licheń Stary, woj. wielkopolskie)

Najlepsze hotele Medi SPA w Wielkopolsce? Nie ma wątpliwości, że Hotel Atut wiedzie prym w tym zakresie. W nowo otwartej części Atut Med&SPA do Waszej dyspozycji jest basen, kompleks saun, siłownia i fitness oraz SPA z częścią przeznaczoną na zabiegi medyczne. Skorzystacie tu z masaży leczniczych, fizykoterapii, balneoterapii oraz hydroterapii. Oferta poszczególnych zabiegów specjalistycznych jest tu bardzo szeroka, zwłaszcza w zakresie fizykoterapii. Zabiegi ultradźwiękami, krioterapia, jonofreza czy zabiegi prądami to tylko niektóre z nich. Profesjonalny sprzęt i wykwalifikowany zespół specjalistów dają gwarancję najlepszej obsługi i efektów. A jeśli będziecie chcieli popływać lub skorzystać z zabiegów upiększających i odrężających? Czeka na Was basen z widokiem na ogród, trzy sauny – sucha, parowa i Bio- sauna, jacuzzi solankowe i tężnia solankowa, ponadto cała gama zabiegów i masaży. W Atut Med&SPA popracujecie też nad kondycją na wodnych rowerkach AquaBiking i zrelaksujecie się na wyjątkowym seansie saunowym.

medical spa hotel

hotele medical SPA

hotel medical spa

medical spa hotel

hotele medical spa

hotele medical spa

Zdjęcia i współpraca: Słoneczny Zdrój Hotel Medical SPA & Wellness, Hotel Arka Medical SPA, Hotel Barczyzna Medical SPA, Centrum Rehabilitacji w Dwór Kombornia Hotel & SPA, Hotel Atut, Atut Med&SPA.

Przeczytaj też: Najpiękniejsze hotele SPA w Polsce. TOP miejsca na relaks w SPA

Zobaczcie: SPA na Mazurach

Może Cię zainteresować: Najlepsze hotele nad morzem

Sprawdź również: Hotele dla rodzin z dziećmi. Najlepsze miejsca na rodzinny wypoczynek

Zobacz także jaki wybrać: Hotel w Zakopanem 

Lub na jaki zdecydować się: Hotel pod Warszawą

 

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *