Zamek w Gniewie, Hotel Rycerski i Pałac Marysieńki

Hotel Zamek w Gniewie to właściwie resort zamkowo-pałacowy usytuowany na nadwiślańskim wzgórzu. Roztaczają się stamtąd piękne widoki na Wisłę, które można podziwiać ze specjalnie przygotowanych tarasów widokowych. Na całość gniewskiego resortu składa się Hotel Rycerski i Pałac Marysieńki, które są usytuowane na podzamczu i sąsiadują ze wspaniałym zamkiem krzyżackim, jednym z dwunastu gotyckich zamków Warmii, Mazur i Kaszub.

gniew10small

gniew4small

Zarówno Pałac Marysieńki, w którym nocowałam, jak i Hotel Rycerski, są dobrze wkomponowane w klimat tego historycznego miejsca. Wystrój wnętrz w Pałacu jest również utrzymany w stylistyce zamkowej. Do pokoi prowadzą szerokie i wysokie pałacowe korytarze, okna są przyozdobione suto utkanymi kotarami w odcieniach złota i szkarłatu, gdzieniegdzie traficie na dubeltówkę albo obraz przedstawiający rycerzy podczas walki. Z wyczuciem i bez przesady. Do wyboru są tu pokoje z widokiem na zamek albo na Wisłę, w zależności co kto woli. Kolejny aspekt, który warty jest uwagi, to restauracja w Hotelu Rycerskim, w którym w ramach standardowego pakietu serwowane są śniadania. W pogodne dni można skorzystać z tarasu i delektować się posiłkiem z widokiem na zamek.

gniew23small

gniew 22small

Zamek w Gniewie niegdyś był najpotężniejszą twierdzą krzyżacką na lewym brzegu Wisły. Dziś to jedna z największych atrakcji turystycznych tego regionu. Zarówno dzieci jak i dorośli szybko „przenoszą się w czasie” oglądając sale i narzędzia tortur, kaplicę zamkową z salą pokutną czy warsztaty dawnych rzemieślników. Tuż za zamkowymi murami znajdują się stajnie i tor na potrzeby organizowanych turniejów rycerskich. (Najbliższy XXVI Międzynarodowy Turniej Rycerski Króla Jana III odbędzie się 24-25 czerwca). Zamek w Gniewie ma piękny, zadaszony dziedziniec wewnętrzny, który bywa wykorzystywany jako sala balowa lub weselna, albo do organizacji różnego rodzaju wydarzeń. Zwiedzanie zamku odbywa się z przewodnikiem, który otwiera komnaty i opowiada o historii poszczególnych miejsc.

gniew1small

gniew6small

gniew7small

Zamek Gniew to dobry pomysł na weekendowy wypad, można połączyć odpoczynek ze zwiedzaniem zamku albo udziałem w turnieju rycerskim, które są tu organizowane na bardzo wysokim poziomie. W samym miasteczku nie ma nic specjalnie ciekawego, więc raczej nastawcie się na spędzanie czasu w kompleksie zamkowo-hotelowym.

gniew2small

gniew9small

gniew8small

gniew19small

gniew16small

gniew14small

gniew17small

gniew15small

gniew18small

gniew13small

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *