pensjonat w zakopanem

Zakopiański Dwór – pensjonat pod dobrym aniołem

Jedną z największych zalet prowadzenia bloga jest to, że dzięki niemu poznaje się wielu niesamowitych ludzi. Relację z Zakopiańskiego Dworu zaczynam właśnie od tego, bo i tu spotkałam wyjątkowe osoby, które opowiedziały mi piękną historię tego miejsca. Dzięki temu patrzę na ten pensjonat w Zakopanem zupełnie inaczej. Zacząć trzeba od tego, że Zakopiański Dwór jest pensjonatem rodzinnym. Stworzyło go małżeństwo z Poznania – Pan Jacek i Pani Małgorzata. Po nagłej śmierci Pani Małgorzaty, prowadzeniem pensjonatu zajął się Pan Jacek z córką Julią, których miałam przyjemność poznać osobiście. Zakopiański Dwór powstał osiem lat temu. Lokalni fachowcy stworzyli budynek obok którego nie można przejść obojętnie – to dom z bali osadzony w tradycyjnym zakopiańskim stylu. Moją uwagę zwróciły też artystyczne, ręcznie wykute balustrady i ogród pełen kwiatów.

Planujesz wędrówki górskimi szlakami? Sprawdź te wpisy: Dolina Strążyska i Dolina Kościeliska

W środku dworu znajdują się 22 apartamenty różnej wielkości, od dużych rodzinnych po trzy-dwu-i jednoosobowe pokoje.  To, co w naszym pokoju zrobiło na mnie największe wrażenie, to meble wykonane przez lokalnych stolarzy, w szczególności pięknie zdobione, drewniane, solidne łóżka. Do naszego apartamentu przynależał również spory balkon, z widokiem na budynek po drugiej stronie ulicy. Tu należy dodać, że Zakopiański Dwór znajduje się w spokojnym miejscu, około kilometra od Krupówek, gdzie bez problemu można dotrzeć na piechotę. To co dla mnie było odkryciem, to fakt, że zaledwie pięciominutowy spacer dzielił Zakopiański Dwór od wejścia do Doliny Białego. Wracając jeszcze do wnętrz pensjonatu – pokoje są przestronne i wygodne, jeżeli chodzi o łazienki to nie jest to szczyt nowoczesnego designu, ale trzeba przyznać, że utrzymanie wszystkiego w czystości zasługuje na najwyższą ocenę. To, co nie jest zwykle przyjęte w innych pensjonatach, a w Zakopiańskim Dworze jest standardem, to codzienne sprzątanie apartamentów.

Poznaj też świetny hotel z aquaparkiem w Zakopanem – Hotel Aquarion

Na parterze Zakopiańskiego Dworu znajduje się restauracja w której serwowane są śniadania w formie bufetu. Na życzenie można dostać jajecznicę, omlet czy gotowane frankfurterki. Bardzo polecam ciasta pieczone na miejscu, szczególnie rabarbarowe. Z restauracji korzystaliśmy również w porze obiadu i kolacji – koniecznie spróbujcie pierogów z cienkiego ciasta, naleśników z serem i zupy pomidorowej zrobionej ze świeżych przetartych pomidorów, lekko słodkiej, naprawdę wyjątkowej w smaku.

Szukasz hotelu w okolicach Zakopanego? Zobacz mój wpis: HOTELE W ZAKOPANEM

Większość dań serwowanych w restauracji jest robiona zgodnie z przepisami, które przekazała kucharzom Pani Małgorzata. Podobno lubiła ciągle coś ulepszać, poprawiać, udoskonalać. Przy charakterystycznym czerwonym kominku obok recepcji na ścianie wisi galeria aniołów. Wszystkie obrazy zostały stworzone przez lokalną artystkę. Po nagłym odejściu Pani Małgorzaty, ta sama osoba stworzyła i podarowała właścicielom obraz z wyjątkowym wizerunkiem anioła, najpiękniejszym ze wszystkich. Długo na niego patrzyłam i widziałam w nim coś nieuchwytnego, nierzeczywistego, coś wyjątkowego. Bo będąc w Zakopiańskim Dworze, czuje się, że to miejsce jest na swój sposób wyjątkowe, że zostało stworzone z pasją i sercem.

Adres:
Pensjonat i Restauracja Zakopiański Dwór
ul. Droga do Białego 1; 34-500 Zakopane

Przeczytaj koniecznie: NAJPIĘKNIEJSZE PENSJONATY I HOTELE W MAŁOPOLSCE 

Może Cię również zainteresować: 7 WYJĄTKOWYCH MIEJSC Z KLIMATEM NA POŁUDNIU POLSKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *