wieża widokowa krynica-zdrój

Wieża widokowa Krynica-Zdrój. Spacer ścieżką w koronach drzew

Wieża widokowa Krynica-Zdrój to jedna z najnowszych i największych atrakcji uzdrowiska i regionu. Imponujących rozmiarów drewniana konstrukcja pozwala na podziwianie panoramy Beskidu Sądeckiego z wysokości 49,5 metra, co odpowiada wysokości 17 piętra. Jakie wrażenie zrobiła na nas Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju? Czy warto tam się wybrać? Czy atrakcja ta jest warta swojej ceny? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w tym wpisie, zapraszam!

wieża widokowa krynica-zdrój

krynica zdrój wieża widokowa

Wieża widokowa Krynica-Zdrój – drewniana konstrukcja na szczycie stoku narciarskiego

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju sama w sobie jest potężną i wysoką budowlą, ale wrażenia potęguje jej specyficzne położenie na szczycie stoku narciarskiego Słotwiny Arena. Żeby się tu dostać należy dojechać do dolnej stacji narciarskiej Słotwiny i pozostawić auto na parkingu – wieża widokowa jest widoczna z daleka. Dalej – w zależności od pory roku należy udać się w kierunku wieży pieszo lub kolejką krzesełkową. Poza sezonem narciarskim można po prostu podejść pod górę, zimą nie ma takiej możliwości ze względu na zjeżdżających narciarzy, więc można się tu dostać wyłącznie wjeżdżając na górę wyciągiem.

wieża widokowa stok narciarski słotwiny

wieża widokowa stok słotwiny

krynica-zdrój wieża widokowa

krynica wieża widokowa

Wieża widokowa Krynica-Zdrój – ceny biletów

Ceny różnią się przede wszystkim od tego czy korzystamy z wyciągu krzesełkowego czy też nie. Zimą wjazd jest obowiązkowy. Przykładowo rodzina 2+2 zapłaci na dwa bilety normalne i dwa ulgowe plus wjazd i zjazd kolejką łącznie 199 zł, rodzina 2+1 w tej samej wersji: zwiedzanie wieży+ wjazd i zjazd kolejką zapłaci 179 zł. Jeśli chcielibyście wykupić wejście na wieżę wraz z wjazdem i zjazdem kolejką zapłacicie 69 zł lub 55 zł jeśli macie ulgę. Bilet normalny na samo wejście na wieżę kosztuje 49 zł, zaś ulgowy 42 zł, dzieci do lat 3 mają wstęp darmowy. W ciepłe miesiące na wieży otwarta jest dodatkowa atrakcja – 60 metrowa zjeżdżalnia – koszt jednego zjazdu to dodatkowe 9 zł. Koszty już znacie – dla jednych będą wysokie, dla innych nie. Jednakże najważniejsze pytanie brzmi: czy warto?

Wybierasz się w góry z dziećmi? Sprawdź to zestawienie: Hotele w górach dla rodzin. TOP miejsca z atrakcjami dla dzieci!

krynica wieża widokowa

Krynica-Zdrój i okolice – gdzie się warto zatrzymać? 

Szukacie miejsca na pobyt w okolicach Krynicy-Zdroju? Polecam Villę Źródło w Tyliczu! Jeśli jesteście na rodzinnym wypadzie i chcielibyście być blisko atrakcji Krynicy-Zdroju, ale nie w samym centrum, Villa Źródło będzie idealnym miejscem dla Was. To kameralny obiekt hotelowy, który oferuje moc atrakcji dla dzieci i spokojny wypoczynek dla rodziców. Pięknie urządzone, przestronne pokoje, pyszna kuchnia pełna zdrowych tradycyjnych dań, mnóstwo przestrzeni do zabawy dla dzieci: place zabaw, baseny zewnętrzny i wewnętrzny, wodny plac zabaw dla dzieci, sala zabaw i gier, a nade wszystko animacje i słynne na całą Małopolskę zajęcia z ceramiki. Wymarzone miejsce na rodzinne pobyty! Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Villi Źródło oraz w mojej relacji z pobytu w Villi Źródło.

Krynica Zdrój Villa Źródło

Krynica Zdrój hotel pokoje rodzinne

Krynica Zdrój basen

Krynica Zdrój Tylicz krajobraz

Krynica-Zdrój Wieża widokowa – ścieżka w koronach drzew

Po wjeździe na górną stację kolejki Słotwiny Arena w zasadzie stajemy „oko w oko” z Wieżą widokową. To jeden z tych momentów, kiedy dociera do nas, jak mikrymi istotami jesteśmy. Ta gigantyczna drewniana konstrukcja z daleka wygląda jakby była zrobiona z zapałek, z bliska robi jednak imponujące wrażenie.

wieża widokowa krynica-zdrój

wieża widokowa krynica zdrój

krynica-zdrój wieża widokowa

wieża widokowa krynica zdrój widoki

Wieża widokowa zbudowana jest z drewna akacjowego (dokładnie z robinii akacjowej) i wpasowuje się w leśny krajobraz pasma Jaworzyny Krynickiej, który ją otacza. Zresztą z wieży doskonale widać czarny stok Jaworzyny, przez teleobiektyw byłam nawet w stanie zobaczyć ślady po nartach na śniegu – na zdjęciu też je zobaczycie, jeśli dobrze się przyjrzycie.

Planujesz wypad na narty? Zobacz gdzie zanocować w Zakopanem i okolicach: Hotele Zakopane i okolice  – najciekawsze miejsca!

wieża widokowa w krynicy zdroju

wieża widokowa widok na jaworzynę krynicką

Wracając do naszego spaceru – po wjeździe na górę stoku nie kierujemy się w stronę wieży, ale w przeciwną, do wejścia na kładkę. Otóż na sam szczyt wieży prowadzi kładka – nie ma tu schodów. Trzeba przyznać, że konstrukcja została pomyślana tak, żeby każdy mógł dotrzeć na sam szczyt – rodzice z dziećmi w wózkach, osoby z niepełnosprawnościami, osoby poruszające się na wózkach, a nawet osoby, które na urlop do Krynicy przyjechały z psami.  Dla piesków zorganizowano tutaj specjalne, zamykane kojce, w których bezpiecznie mogą zaczekać na powrót swojej ludzkiej rodziny.

wieża widokowa krynica-zdrój

krynica-zdrój wieża widokowa

Co istotne – cała trasa mierzy 1030 metrów, ale uwierzcie mi – nachylenie jest tak małe, że w zasadzie w ogóle nie czuje się jakiejkolwiek różnicy w porównaniu do tego jakbyście szli ten kilometr po płaskim terenie. Ot, cuda współczesnej architektury! Oczywiście barierki są wysokie i solidnie zabezpieczone, więc też nie ma obaw o bezpieczeństwo własne czy dzieci.

Planujesz wypad do Krynicy-Zdroju? Sprawdź mój przewodnik: Krynica-Zdrój atrakcje turystyczne 

krynica zdrój wieża widokowa

wieża widokowa krynica zdrój szczyt wieży
Szczyt wieży widokowej w Krynicy-Zdroju.

Wieża widokowa Krynica-Zdrój – ścieżka edukacyjna

Wieża widokowa ma również walor edukacyjny – na kładce jest zainstalowanych 15 interaktywnych tablic, które opowiadają kulturalnym i przyrodniczym bogactwie Krynicy-Zdroju i Beskidu Sądeckiego. Pokazana jest kultura Łemków, grupy etnicznej górali karpackich, zamieszkujących obszary Beskidu Niskiego, częściowo Beskidu Sądeckiego i Bieszczad, a po stronie słowackiej terenów aż do Tatr. Plansze edukacyjne są interaktywne – dzieci mogą przekręcać, ustawiać i odkrywać różne ich elementy, dzięki czemu uczą się przez zabawę.

Szukasz kameralnych hoteli i pensjonatów na południu Polski? Sprawdź: Klimatyczne miejsca na weekend na południu Polski

wieża widokowa krynica tablica edukacyjna

wieża widokowa krynica-zdrój

wieża widokowa krynica-zdrój ścieżka edukacyjna

Krynica Wieża widokowa – jest jedno „ale”

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju to z pewnością miejsce ciekawe i nietuzinkowe. Można spojrzeć na świat z innej perspektywy, napawać się pięknem przyrody, patrzeć na górskie pasma Beskidu Sądeckiego, nauczyć się czegoś nowego. Spacer w koronach drzew jest niewątpliwie miłym przeżyciem. A budowla dowodem kunsztu architektów, budowniczych i cieśli. Z drugiej strony nie można pominąć faktu, że na wybudowanie tak ogromnej konstrukcji trzeba było poświęcić mnóstwo ogromnych, kilkudziesięcioletnich drzew. I oceniając to miejsce, również trzeba wziąć to pod uwagę. Kiedyś mieliśmy las, teraz mamy wieżę widokową.

Zostawiam Was z tą refleksją i pozdrawiam serdecznie,

Ewa

Może Cię zainteresować: Najpiękniejsze pensjonaty i hotele w Małopolsce

wieża widokowa krynica-zdrój

krynica zdrój wieża widokowa

wieża widokowa Krynica-Zdrój

Informacje praktyczne:

Wieża widokowa Krynica-Zdrój

www.wiezawidokowa.pl

ul. Słotwińska 51A

33-380 Krynica Zdrój

Wieża Widokowa Krynica Zdrój od 20 marca 2021 jest otwarta codziennie w godzinach 9:00 – 17:00. Ostatnie wejście o godzinie 16:00

Godziny otwarcia wieży zmieniają się w zależności od pory roku.

Czas zwiedzania 1,5 – 2 godziny.

wieża widokowa krynica zdrój

Współpraca płatna: Villa Źródło.

 

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *