Top 5 plaż w Holandii

Holandia to kraj, który potrafi zaskoczyć. Nie tylko bajecznie kwitnącymi polami tulipanów, lecz również pięknymi, szerokimi plażami. Ich klimat jest dość specyficzny i w żaden sposób nie można ich porównać do plaż południowej Europy, ale na pewno przy okazji pobytu tutaj, warto zrobić wypad nad Morze Północne. Zobaczcie, gdzie są najpiękniejsze plaże w Holandii.

zaan2small

 

Scheveningen – najbardziej znana z holenderskich plaż

Długa i szeroka, z bulwarem pełnym restauracji, kawiarń i sklepików. W ciepłe dni jest bardzo zatłoczona – jest to ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Hagi, którzy przybywają tu tłumnie w dni wolne od pracy.  W dzielnicy Scheveningen znajduje się też interaktywny park miniatur Maduoram nazywany „Holandią w miniaturze”. Zobaczycie tu najważniejsze zabytki i najciekawsze budowle z całego kraju odtworzone w najdrobniejszych szczegółach,w skali 1:25.  Przy okazji wypadu na plażę można też odwiedzić akwarium Sea Life oraz jedyne w Holandii muzeum rzeźby Beelden aan Zee.

Zandvoort aan Zee – ulubione letnie miejsce amsterdamczyków

W pół godziny od wejścia do pociągu na dworcu centralnym w Amsterdamie znajdziecie się na dworcu z Zaandvoort, a już po kilkuminutowym spacerze dotrzecie do plaży. Klimat miasteczka i samej plaży jest dość specyficzny, mi osobiście przypomina nieco polskie kurorty sprzed dwudziestu lat, ale co kto lubi. Plaża jest długa i bardzo szeroka. Ciekawostka – w mieście znajduje się tor wyścigowy Circuit Park Zandvoort, gdzie do 1985 roku odbywały się tu wyścigi z serii Formuły 1.

Wijk aan Zee – maleńkie miasteczko z jedną z najszerszych plaż Holandii

Za dnia są tu tłumy, ale w związku z tym, że nie ma tu bogatej bazy hotelowej, wieczorami miasteczko pustoszeje. Na co dzień słychać tu język polski, mieszka tu wielu Polaków. Wijk aan Zee jest dobrze znane wszystkim tym, którzy lubią szachy – raz w roku organizowany jest tu prestiżowy turniej szachowy Tata Steel Chess, w którym biorą udział najlepsi szachiści świata.

Bloemendaal aan Zee – najbardziej imprezowa plaża Holandii

W 2009 roku brytyjski dziennik „The Times” umieścił plażę z Bloemendaal w rankingu 10 najlepszych imprezowych plaż Europy. Wszechobecne kluby, puby i bary sprawiają, że można tu się porządnie zabawić. Mimo, że klimat jest tu inny niż na Balearach, to atmosfera potrafi być tu gorąca niczym na słonecznej Ibizie.

Kijkduin – alternatywa dla zatłoczonej Scheveningen

Jeśli nie przepadasz za zatłoczonymi plażami, wybierz się na Kijkduin. Ta haska plaża przyciąga znacznie mniej osób niż wypełniona w gorące dni plaża Scheveningen. Zaletą plaży Kijkduin jest również położenie wśród wydm, co dodaje uroku temu miejscu.

Na zdjęciach plaża w Zandvoort aan Zee.

zaan1small

Zandvoort aan Zee

zaan8small

zaan3small

zaan6small

zaan4small

zaan9small

Może Cię zainteresować: Trzy niezwykłe miasteczka z które pokochasz Holandię

Przeczytaj też: Edam w Holandii – nie tylko dla sera warto tu przyjechać

Zobacz też: Najlepsze plaże na Krecie a następnie Najlepsze plaże na Gran Canarii

Zobacz także: Park Keukenhof w Holandii – największy ogród kwiatowy na świecie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *