Pomysł na weekend w Kazimierzu Dolnym

Co powiecie na weekend w Kazimierzu nad Wisłą? To jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce.  Byłam tu już wiele razy, ale za każdym razem odkrywam coś nowego.Kazimierz Dolny ma klimat, piękną architekturę, świetne restauracje i galerie sztuki na każdym kroku. Podobno galerii jest tu więcej niż sklepów spożywczych i choć nie liczyłam, to rzeczywiście może tak być! Kazimierz to miejsce idealne na krótki, nawet kilkugodzinny wypad. 

kaziemierz32small 

kazimierz31small 

kaziemierz13small 

kaziemierz15small 

Do Kazimierza warto się wybrać o każdej porze roku, ale dla mnie jednak najpiękniej jest tu na jesieni. Uwielbiam widok, który roztacza się na pokrytym wszystkimi odcieniami złota, czerwieni, zieleni i brązu zboczu Góry Trzech Krzyży. Z kolei zimą, kiedy spadnie śnieg, w Kazimierzu jest po prostu magicznie! Niezależnie od tego, kiedy tu traficie, z pewnością nie będziecie się tu nudzić. Spacery po miasteczku i wzdłuż Wisły, podziwianie widoków z Góry trzech Krzyży, zwiedzanie ruin zamku albo wycieczka do wąwozów, których w okolicy nie brakuje, to dobre propozycje na aktywne spędzenie czasu w Kazimierzu. 

kaziemierz18small 

kaziemierz19small 

kazimierz8small 

kaziemierz12small 

kazimierz7small 

kazimierz1small 

Miejscem, które zasługuje na szczególną uwagę i do którego warto się wybrać jest Korzeniowy Dół – najpiękniejszy i najbardziej znany wąwóz w Kazimierzu. Jest oddalony o kilka kilometrów od rynku, pieszo raczej ciężko tam dojść, ale w kilka minut dojedziecie tam samochodem. Na miejscu widoki są niezwykłe. 600-metrowa ścieżka prowadzi między wysokimi na kilka metrów, pionowymi ścianami. Ogromne, splątane korzenie drzew zdają się wisieć w powietrzu, co daje niezwykłą okazję oglądania tych części drzew, które są ukryte kilka metrów pod ziemią. Wspaniałe dzieło natury. Jeśli będziecie w Kazimierzu, koniecznie się tu wybierzcie. 

dol1small 

dol2small 

dol6small 

dol3small 

Po dłuższym spacerze warto coś zjeść. A w Kazimierzu jest gdzie. Znajdziecie tutaj wiele dobrych restauracji, ale mimo wszystko warto wcześniej poszukać i wybrać tę najodpowiedniejszą. Ja polecam dwie restauracje, do których możecie jechać w ciemno i na pewno będziecie zadowoleni. Zielona Tawerna przy ulicy Nadwiślańskiej, niezwykle urokliwe miejsce, z doskonałą kuchnią, świetnym klimatem i pięknym ogrodem. Innym miejscem wartym odwiedzenia jest Restauracja AKUKU przy ul. Krakowskiej – z bardzo pozytywnymi, kolorowymi wnętrzami i świetną kuchnią. Lubię też Knajpę Artystyczną przy ulicy Senatorskiej 7 jeśli lubicie domowe, swojskie jedzenie. 

zt15small 

akuku1small 

Gdzie się zatrzymać w Kazimierzu? Hoteli i pensjonatów jest tu wiele, więc w terminach mniej obleganych można zarezerwować nocleg niemalże z dnia na dzień. Dla mnie bardzo ważne jest miejsce, w którym odpoczywam, dlatego zawsze staranie wybieram hotele czy pensjonaty. Podczas mojego ostatniego pobytu w Kazimierzu zatrzymałam się w Folwarku Walencja.   

folwark5asmall 

folwark1small 

folwark3small 

folwark7small 

folwark8small 

Jeszcze na koniec trochę kazimierzowskich klimatów 🙂

Przeczytaj też: Najlepsze hotel w górach dla rodzin. TOP miejsca z klimatem

 Najpiękniejsze hotele SPA w Polsce. TOP miejsca na relaks w SPA

Najciekawsze hotele blisko Warszawy. TOP miejsca z klimatem

kaziemierz4small 

kaziemierz14small 

kazimierz9small 

kaziemierz2small 

kaziemierz5small 

kazimierz18small

1 comment

  1. Pięknie Kazimierz prezentuje się w jesiennym wydaniu. Nabieram coraz większej ochoty, by znów odwiedzić to miasteczko. Jak byliśmy w ubiegłym roku Kazimierz nie do końca nas zachwycił i uznaliśmy, że jest przereklamowany. Chcę mu dać jednak drugą szansę, może wtedy zmienię zdanie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *