Najpiękniejsze plaże Majorki – Cala Mondrago

Będąc ostatnio na Majorce zauważyłam, że stary, kamienny, opuszczony domek rybacki położony na skalistym wybrzeżu jest motywem wielu obrazówlokalnych artystów. Widziałam go na obrazach sprzedawanych zarówno w renomowanej galerii sztuki w Cala Figuera, jak i na ulicznych straganach. Ten sam domek był także namalowany na obrazie w salonie finki, którą wynajmowałam. Zachodziłam w głowę, co to za miejsce, które stało się inspiracją dla tutejszych artystów. Zaintrygowana, w końcu zapytałam jednego z nich i usłyszałam: Cala Mondrago. Następnego dnia na własne oczy przekonałam się, że nie bez przyczyny motyw samotnego domku i okolica parku przyrody Mondrago przykuwa uwagę artystów – to z pewnością jedno z najpiękniejszych, najbardziej malowniczych miejsc na wyspie.

mondrago7 
park5small 
mondrago2 

Park przyrody Mondrago słynie z pięknych widoków i dwóch fantastycznych plaż ukrytych wśród skalistego wybrzeża i piniowych lasów. Pierwsza z nich, niewielka, z dwóch stron otulona jest lasem iglastym. Po prawej stronie Ses Fonts de n´Alis, na skałach znajduje się ścieżka prowadząca do drugiej, szerokiej, piaszczystej plaży S’Amarador. To własnie z tu znajduje się stary, kamienny domek rybacki, który buduje niezwykły klimat tego miejsca. Po prawej stronie plaży znajduje się ścieżka, która prowadzi wgłąb bujnych lasów, którymi porośnięte jest wybrzeże Mondrago. 

mondrago5 
mondrago3 

Intensywna zieleń lasów, lazurowa toń wody, błękit nieba i skaliste, urwiste wybrzeże sprawiają niesamowite wrażenie. Z drewnianych tarasów widokowych można podziwiać fale rozbijające się w malowniczych zatoczkach oraz majaczące w oddali pasmo górskie Majorki Serra de Tramuntana. 

mondrago6 
park4small 
park3small 

By dotrzeć do kolejnych plaż, widzianych na przeciwległym brzegu, trzeba wrócić do plaży Ses Fonts de n´Alis i udać się w lewą stronę. Ze stromo opadających w wodę skał rozpościerają się piękne widoki na kolejne trzy zatoczki, przeciwległy brzeg oraz Morze Śródziemne. 

park2small 
park1small 

Park Mondrago znajduje się na południowo-wschodnim wybrzeżu Majorki, ok. 8 km na południe od Cala D’Or. Auto można zaparkować na płatnym parkingu znajdującym się bezpośrednio przy Ses Fonts de n´Alis.

Więcej informacji o Majorce znajdziesz TUTAJ

Zobacz również teksty o Cala Mesquida TUTAJ, Cala Torta TUTAJ, Cala Llombards TUTAJ

mondrago4 
mondrago1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *