Najpiękniejsze plaże Majorki – Cala Mesquida

To jedna z moich ulubionych plaż na Majorce. Szeroka, o złocistym piasku, często mocno tu wieje. Będąc przez miesiąc na tej wyspie zdążyłam poznać wiele innych, pięknych plaż, ale jednak to tutaj wracałam wyjątkowo chętnie. Cala Mesquida bardzo szybko zmienia swoje oblicze –  morze potrafi  tu być spokojne, idealne do kąpieli i przejażdzek rowerem wodnym, ale równie często jest to raj dla kochających wiatr i wysokie fale. Wtedy wejście do morza jest tylko dla odważnych, a ratownicy ograniczają dla bezpieczeństwa obszar kąpieli. Nigdy nie wiecie na co traficie – ale możecie być pewni, że oba oblicza Mesquidy są równie interesujące!

mesquida8 
mesqiuida7 
mesquida1 

Cala Mesquida znajduje się na północnym-wschodzie wyspy w okolicy miejscowości Capdepera oraz Cala Rajada. Chociaż z Cala d’Or, gdzie mieszkaliśmy jedzie się tu autem około godzinę, to jest to przejażdżka bardzo przyjemna, a cel wyjątkowo zachęcający swoją różnorodnością. Mesquida to raj dla surferów, bo bardzo często wieje tam silny wiatr. Na pewno będzie się tam podobało wszystkim tym, którzy lubią wysokie fale oraz dzieciom, które mogą się godzinami bawić w złocistym piasku. Plaża jest szeroka, a dużo uroku dodają jej wzniesienia, którymi jest otoczona.  Na jednym końcu plaży, oddalonym od głównego wejścia swobodnie czują się naturyści, ale „tekstylnym” nie wchodzą w paradę i nie przeszkadzają. Plaża ma pół dziki charakter, bardzo naturalny charakter, co pozwala tutaj z pewnością na większą dawkę swobody. Oczywiście nie każdego dnia surferzy korzystają tutaj z wiatru, bywają dni bardzo spokojne, typowo plażowe. 

mesquida7 
mesquida6 
mesquida5 

Do plaży prowadzi około 100-metrowy deptak, idąc którym można podziwiać rozległe, dzikie wydmy. Warto wybrać się na wycieczkę po specjalnie zbudowanych kładkach, które wśród nich prowadzą. Dla aktywnych wędrowców znakomitą propozycją jest szlak po skalnych wzniesieniach, który prowadzi do pobliskiej, niemalże dzikiej i bardzo pięknej plaży Cala Torta. Tam fale są często jeszcze większe.
Frajdę dzieciakom i dorosłym może sprawić przejażdżka kucykami i końmi, gdyż tuż przy wejściu na plażę znajduje się Rancho Cala Mesquida.
Smaczny i całkiem obfity obiad w przystępnej cenie zjecie w restauracji Mirablau Beach Bar & Restaurant.

Miejsce do bezpłatnego parkowania znajdziecie w pobliskich uliczkach. 
mesquida4 
mesquida3 
mesquida2

Więcej informacji o Majorce i innych plażach znajdzesz TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *