Masca na Teneryfie – perła wyspy

OSADA MASCA NA TENERYFIE

Osada Masca jest położona w wąwozie w Parku Krajobrazowym Teno. Krąży o niej legenda, że kiedyś stanowiła schronienie dla piratów. Już sam dojazd do wioski jest atrakcją samą w sobie, nie wspominając o spektakularnych widokach, które czekają po drodze.

Do osady Masca na Teneryfie prowadzi kręta i stroma droga TF-436 zwana „drogą śmierci”. Nazwa ta może i jest trochę na wyrost, ale fakt faktem, że za kierownicą powinien siedzieć wprawny i doświadczony kierowca- trzeba być przygotowanym na mijanie autobusów na drodze, która jest wąska i wydaje się być jednopasmowa.

masca 

Dojazd do osady może też być trudny dla osób z lękiem wysokości. Po drodze warto zrobić sobie przerwę w kilku spektakularnych punktach widokowych. Przy wjeździe do wioski znajduje się parking na kilkadziesiąt samochodów, gdzie można zaparkować auto.
Z osady prowadzi znany szlak pieszy wąwozem Barranco de Masca do plaży Playa de Masca.

Decydując się na wędrówkę, koniecznie zabierzcie ze sobą odpowiednie buty i wodę, latem dodatkowo nakrycie głowy i zabezpieczcie skórę odpowiednim filtrem. Jeśli planujecie zejście wąwozem, najlepiej przyjechać tu rano, kiedy wioska nie jest jeszcze zatłoczona przez turystów. Pięknie jest tu również pod wieczór, kiedy wąwóz rozświetlają promienie zachodzącego słońca.

masca 

Wyprawę do Masca na Teneryfie najlepiej zaplanować na pogodny dzień, kiedy jest dobra widoczność. Choć z drugiej strony osada wygląda bardzo tajemniczo, gdy jest spowita chmurami spływającymi z otaczających ją stoków.

INTERESUJĄ CIĘ INNE WYSPY KANARYJSKIE? SPRAWDŹ MÓJ WPIS: WYSPY KANARYJSKIE  I DOWIEDZ SIĘ, KTÓRĄ WYSPĘ WYBRAĆ NA WAKACJE 🙂

masca 

Planując objazd najpiękniejszych miejsc na Teneryfie nie zapomnijcie o umieszczeniu Masci jako absolutnego punktu obowiązkowego. Wrażenia są niezapomniane! Nawet dla osób preferujacych bardziej stacjonarną formę wypoczynku to obok Garachico właśnie Masca jest świetnym pomysłem na urozmaicenia plażowania i błogiego lenistwa. Oczywiście punktem obowiązkowym podczas pobytu na Teneryfie jest wyprawa na Wulkan Teide Krajobrazy wręcz księżycowe!

masca 
masca 
masca 
masca 
masca 
masca 
masca 
masca 
masca 
masca 

Przeczytaj też: Tydzień na Teneryfie – zaplanuj swój urlop dzień po dniu

Zainteresuje Cię również: Los Gigantes – imponujące klify na Teneryfie

Zobacz także: Teneryfa czy Gran Canaria. Którą wyspę wybrać?

O osadzie przeczytacie także tu: Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *