KUBA – w świecie z minionej epoki

Salsa, zjawiskowe plaże o delikatnym, jasnym piasku,  piękna przyroda, tętniąca niepowtarzalną atmosferą Hawana, słynne cygara i rum. Jednym słowem Kuba. Na pewno należy do tych miejsc na świecie, które trzeba odwiedzić choć raz w życiu. Wszystkim, którzy się tam wybiorą najbardziej w pamięć zapadają kolorowe ulice i stare modele samochodów, które u nas na ulicach są rzadkością, a tam można spotkać na każdym kroku.

Ten tekst napisałam na podstawie wrażeń Agnieszki i Piotra, którzy chcieli podzielić się z Wami swoimi wrażeniami z wyprawy na Kubę. 
cuba1small
Gdy zamawiasz tu taksówkę, nie zdziw się, jak pod dom podjedzie auto z 1940 roku, zresztą tutaj większość aut jest sprzed 20 czy 30 lat. Na ulicach na każdym kroku można zobaczyć Fiaty 126p, które nam kojarzą się już wyłącznie z PRL-em., a tutaj są w codziennym użytku.
kuba6small
Na Kubie generalnie panuje bieda, a im dalej od Hawany tym biedniej. Wiele domów jest bardzo zniszczonych, ale mimo to ludzie są bardzo przyjacielscy i każdy czuje się bezpiecznie.
kuba9small
Według Agnieszki i Piotra Trinidad to najbardziej urokliwe miasto, idealne do spacerowania, gdzie wieczorami niemalże w każdej knajpce można spotkać lokalnych grajków i posłuchać muzyki na żywo.
kuba10small
Co ciekawe, na Kubie niełatwo wynająć samochód, ale łatwiej i znacznie taniej jest się poruszać taksówkami, a już zwłaszcza gdy podróżuje się większą grupą. Nikt tu się nie przejmuje, że walizki nie mieszczą się do bagażnika, w razie potrzeby kierowca po prostu załaduje je na dach samochodu.
kuba11small
Nie zdziwcie się jak w trakcie dłuższej trasy, taksówkarz zjedzie na pobocze i poinformuje, że trzeba się przepakować do innej taksówki, która czeka w określonym miejscu – taksówkarze pracują tu w określonych obszarach, których nie mogą przekraczać. Przygotowując się do wyjazdu na Kubę podszlifujcie język hiszpański, bo po angielsku wcale nie jest łatwo się tu porozumieć.
Jeśli chcielibyście podzielić się wrażeniami z niezwykłych miejsc w których byliście, w Polsce czy na świecie, przesyłajcie swoje zdjęcia na adres: kontakt@mywaytrip.pl, chętnie je opublikuję na My Way Trip!

Zobacz inne wpisy na moim blogu
kuba12small

 

kuba8.small

kuba7small

kuba5small

kuba4small

kuba3small

kuba2small

1 comment

  1. Wspanialy blog. Ciesze sie wpadlem na te strone. Doceniam wysilek wlozony w tworzenie bloga i oczekuje na aktualizacje. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *