Jak zarezerwować hotel taniej plaża

Jak zarezerwować hotel taniej? 6 przydatnych sposobów

Jak zarezerwować hotel taniej? Szukając hotelu na urlop bierzemy pod uwagę jego lokalizację, standard, opinie Gości. Nie ma jednak co ukrywać, że często czynnikiem decydującym jest cena. Kiedy już znajdziemy ten hotel, który spełnia większość naszych oczekiwań, niejednokrotnie cena jest dla nas trochę za wysoka. Wtedy zaczynamy się zastanawiać: czy można w jakiś sposób zaoszczędzić na rezerwacji hotelu? Czy można zarezerwować ten wybrany hotel taniej?

Jak zarezerwować hotel taniej?

Czy coś jest drogie, czy tanie, to pojęcie względne i zależy od oczekiwań co do standardu oraz zasobności portfela. Ja zawsze zarekomenduję skorzystanie z hoteli o wysokim standardzie lub mniejszych obiektów, ale takich, które są klimatyczne, zadbane, komfortowe i sprawią, że urlop będzie przyjemnie spędzonym czasem. Jeśli wydawać pieniądze, to na rzeczy dobre, jakościowe. Najlepsze miejsca nigdy tanie nie będą. Są jednak sposoby na to, aby urlop był tańszy, nawet jeśli wybieramy się do luksusowego hotelu.

1. Rezerwujcie pobyt w hotelu bezpośrednio

Często sposobem na uzyskanie najkorzystniejszej ceny jest rezerwacja pobytu bezpośrednio. W dzisiejszych czasach hotele mają najczęściej na swoich stronach internetowych możliwość samodzielnego dokonania rezerwacji. Jest to po pierwsze wygodne, gdyż sami sprawdzacie dostępne terminy i ceny w różnych terminach, lecz przede wszystkim ceny na stronach hoteli nie są obciążone znaczącymi prowizjami, jakie pobierają popularne serwisy rezerwacyjne.

Z pewnością korzystaliście już z najbardziej popularnych platform do rezerwacji hoteli, niestety zła wiadomość jest taka, że platformy rezerwacyjne pobierają od obiektów wysokie, kilkunastoprocentowe prowizje.

Prowizje hotele mogą uwzględniać w cenach, jakie są następnie dostępne dla rezerwujących na tych platformach. Nie zawsze tak się dzieje, gdyż polityka cenowa może być przez różne obiekty ustalana dowolnie, natomiast bardzo często można zaobserwować, że ceny na stronach hoteli są korzystniejsze niż na platformach rezerwacyjnych.

Dlatego pierwsza rada jak zarezerwować hotel taniej: dokonujcie rezerwacji bezpośrednio, poprzez stronę internetową hotelu lub skontaktujcie się z hotelem i rezerwujcie pobyt telefonicznie bądź mailowo  – macie szansę uzyskać korzystniejszą cenę niż na jakiejkolwiek platformie pośredniczącej w rezerwacji noclegów.

Jeśli znajdziecie interesujący Was hotel na naszej stronie i będziecie dokonywać rezerwacji bezpośredniej przekażcie informację, że znaleźliście hotel na portalu mywaytrip.pl. Dziękujemy!

Popularne platformy rezerwacyjne wykorzystujcie do porównania cen. Aby być pewnym, że rezerwując bezpośrednio rezerwujecie hotel taniej, możecie odwiedzić witryny pośredników, czyli najpopularniejszych portali rezerwacyjnych i sprawdzić, czy cena uzyskana w hotelu jest atrakcyjniejsza. Pośrednicy stosują czasem np. rabaty dla stałych użytkowników, są dostępne nieraz jakieś promocje, więc możecie sprawdzić indywidualnie, która oferta jest dla Was korzystniejsza. Może się czasem okazać, że platformy pośredniczące zastosują jakąś akcję promocyjną i wówczas oferta tam uzyskana będzie atrakcyjniejsza. Zwykle jednak bezpośrednia rezerwacja w hotelu powinna być korzystniejsza cenowo.

  • Ciekawostka: Niektóre osoby wykorzystują platformy pośredniczące w rezerwacji do wyszukania hotelu w danej lokalizacji, wpisując wybrane terminy i lokalizację. Tymczasem hotele nie zawsze udostępniają wszystkie terminy możliwe do rezerwacji poprzez platformy rezerwacyjne. Korzystając z pośrednika możecie pomyśleć, że hotel nie ma miejsc. Tymczasem może się okazać, że miejsca są. Sprawdzajcie zatem dostępność miejsc na stronach hoteli!

Jeśli potrzebujecie znaleźć hotel w konkretnej lokalizacji, możecie sprawdzić nasze następujące, przykładowe zestawienia hotelowe i przejść następnie bezpośrednio z naszego portalu na strony wybranych hoteli, tak aby dokonać rezerwacji bezpośredniej lub sprawdzić dostępne terminy:

Hotele nad morzem

Hotele w górach dla rodzin 

Hotele na Warmii i Mazurach

Hotele i pensjonaty na Dolnym Śląsku

Hotele w okolicy Warszawy

Chcesz dowiedzieć się więcej dlaczego warto rezerwować hotel bezpośrednio? Przeczytaj ten wpis:

Rezerwacje bezpośrednie w hotelu 

2. Sprawdzajcie pakiety pobytowe na stronach hoteli

Hotelarze coraz częściej tworzą specjalne pakiety pobytowe. Czy to sezonowe – np. na wakacje z dziećmi, ferie, święta, Sylwestra, czy dotyczące jakichś szczególnych okoliczności – na przykład wyjazdów na weekend we dwoje.

Sprawdzajcie co znajduje się w pakietach zwłaszcza w trzech przypadkach:

  • Gdy jedziecie na dłużej – na stronach hoteli może być dostępna oferta typu „7 noclegów w cenie 6” a nawet „3 noclegi w cenie 2”.
  • Drugi przypadek, kiedy warto skorzystać z pakietu, to jeśli chcecie korzystać z hotelowych płatnych atrakcji (np. w hotelach ze SPA), wykupienie ich w hotelu poza pakietem może być droższe. Warto zatem zastanowić się zawczasu z czego chcecie korzystać i sprawdzić czy czasem w dedykowanym pakiecie nie będzie po prostu taniej.
  • Pakiety pobytowe warto też sprawdzać również pod kątem samej atrakcyjności wypoczynku i ogólnych wydatków na urlopie. Pomysłowość hotelarzy w tworzeniu na przykład pakietów wakacyjnych jest naprawdę duża, chcą oni przyciągnąć do siebie Gości. Dlatego może się okazać, że na przykład atrakcji dla dzieci w hotelach dla rodzin z dziećmi będzie w pakiecie tak dużo, że będziecie spędzać dużo czasu w hotelu mając już je w cenie, a nie szukając i płacąc za atrakcje dodatkowo gdzieś poza hotelem. Ostatecznie wykupienie pakietu hotelowego z atrakcjami może być tańsze niż późniejsze wydatki na mieście. Tak samo jak skorzystanie z pakietu pobytowego z opcją HB  (śniadania i obiadokolacje), zamiast jedzenia w restauracjach poza hotelem.

Tutaj znajdziecie przykładowe wpisy, które są dedykowane przykładowym pakietom hotelowym:

Ferie w górach

Ferie nad morzem

Boże Narodzenie oferty hoteli

Pakiety hoteli na Wielkanoc

3. Sprawdzajcie czy są dostępne w hotelach programy lojalnościowe

Jak zarezerwować hotel taniej? Zostać stałym klientem. Czasami możecie zaoszczędzić rejestrując się do programu lojalnościowego, czy na przykład zapisując do newslettera, dodając swój e-mail do hotelowej bazy. Zostanie stałym Klientem hotelu może dać Wam możliwość uzyskania ofert specjalnych, jeśli chcecie do jakiegoś hotelu przyjeżdżać częściej, to czemu  z tego nie skorzystać i nie zarezerwować pobytu w ulubionym hotelu taniej?

4. W miarę możliwości wyjeżdżajcie w mniej popularnych terminach

Ceny za pobyt różnią się w zależności od terminu. Wiadomo, że prawie każdy chce wyjechać w wakacje, ale nawet w okresie od czerwca do sierpnia ceny potrafią się znacząco różnić. Być może nie sprawi Wam różnicy wyjazd na przełomie czerwca i lipca zamiast na przełomie lipca i sierpnia. Natomiast zaoszczędzić możecie naprawdę sporo.

5. Rezerwujcie  z dużym wyprzedzeniem, korzystajcie z ofert First Minute

Miejcie na uwadze, że czasem hotele mogą podwyższać cenę wraz z rosnącą liczbą rezerwacji na najbardziej oblegane terminy. Za to często oferują specjalne promocje typu first minute. Trochę jak z biletami lotniczymi – warto rezerwować wcześniej. Z drugiej strony, gdy jakieś daty nie są wyprzedane to jest szansa na pojawienie się oferty typu last minute. Polowanie na ofertę last minute może być także korzystne, ale niestety promocje na ostatnią chwilę mogą wcale się nie pojawić, zwłaszcza w obleganych terminach.  A wtedy znalezienie atrakcyjnego hotelu w dobrej cenie może okazać się trudne.

6. Wybierajcie oferty bez darmowej anulacji

Sposób dla tych, którzy są pewni, bądź niemalże pewni, że nie zrezygnują z wyjazdu. Za możliwość bezkosztowego anulowania rezerwacji trzeba często sporo dopłacić. Jeśli zatem nie widzicie większego ryzyka, że będziecie zmuszeni do zmiany planów, to po prostu zrezygnujcie z opcji darmowej anulacji. Brak takiego zabezpieczenia nie zawsze oznacza, że stracicie całą kwotę, jeśli zrezygnujecie z wyjazdu. Sprawdźcie regulamin rezerwacji, być może część środków odzyskacie.

Jak widzicie jest sporo sposobów jak zarezerwować hotel taniej i mam nadzieję, że ten wpis był dla Was pomocny.

Jeśli macie jeszcze jakieś inne sprawdzone metody  podzielicie się koniecznie i napiszcie w komentarzu pod tym wpisem!

Autor wpisu: Ewa Kozłowska-Szymczyk, od 2017 roku piszę profesjonalnie o hotelach, mój Instagram 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *