jak odnalezc szczescie

Jak odnaleźć szczęście? 9 zasad, które skutecznie Ci to uniemożliwią

Jak odnaleźć szczęście? Oto jest pytanie! Każdy musi szukać na własną rękę, ale ja wiem już na pewno, co skutecznie nam w tym przeszkadza. Ten wpis dedykuję zwłaszcza Wam Drogie Czytelniczki. Bo my sobie lubimy utrudniać, oj lubimy. No to zapraszam, chodźcie pośmiejemy się trochę. Oto 9 zasad, których po tysiąckroć NIE polecam Wam przestrzegać. Bardzo nie polecam!

Jak odnaleźć szczęście? 9 zasad, które skutecznie Ci to uniemożliwią…

 1. Co inni powiedzą?

Nie przestawaj o tym myśleć. Nigdy! Najważniejsze, żeby żeby sąsiadka spod piątki, teściowa albo ciotka, którą ostatnio widziałaś w podstawówce byli zadowoleni z Twojego życia. Pamiętaj, najważniejsze by zasypiać z satysfakcjonującą myślą, że to co robisz jest akceptowane przez innych. Przecież bardzo Ci na tym zależy, czyż nie?

 2. Nie wychodź poza swoją strefę komfortu

Przecież lepsze zło znane niż nieznane! Jeśli masz myśli, żeby porwać się na coś nowego, nieznanego, co będzie wymagać od Ciebie wysiłku, czasu a może nawet i nauki – zastanów się po tysiąckroć! Bo może się nie udać. Bo może się okazać, że jeszcze wiele musisz się nauczyć. Bo możesz wywrócić swoje życie do góry nogami. I po co Ci to?

3.  Nie bądź asertywna

W końcu żyjesz po to by robić przyjemność innym, prawda? Znowu masz zostać w pracy po godzinach? Nawet jeśli marzysz, by odpocząć – nie odmawiaj. Najważniejsze żeby prezes był zadowolony, ty nie musisz. Teściowa znowu pozwala dzieciom łamać zasady, których cierpliwie próbujesz ich nauczyć? Nie odzywaj się – nieistotne, że twoja mozolna praca właśnie idzie na marne. Sąsiad pruje ściany w niedzielę? Nie zwracaj mu uwagi! Biedaczek w końcu musi skończyć kiedyś ten remont. Nieważne, że przez cały tydzień marzyłaś o tym, że w weekend wreszcie sobie odpoczniesz. Pamiętaj – najważniejsze, by nie urazić innych.

4. Nie wymagaj od innych – wymagaj od siebie

Bierz wszystko na siebie. Wyręczaj dzieci, męża, koleżanki w pracy. Sprzątaj, gotuj, prasuj, wychodź z psem, rób zakupy, bądź pracownikiem miesiąca i dawaj dobry przykład 24 godziny na dobę – wszystkim i wszędzie. Na pewno kiedyś Ci za to podziękują. Na pewno.

5. Nie pozwalaj sobie na błędy

Błędy są po to by się na nich uczyć? By wyciągać wnioski? By próbować, eksplorować i się rozwijać? Lepiej nie ryzykuj!

6. Przeżywaj nadmiernie

Coś nie wyszło? Popełniłaś błąd? Rozkminiaj i linczuj się. Nie dawaj sobie spokoju. Nie śpij po nocach. Z pewnością doda Ci to pewności siebie. Bez wątpienia.

7. Bój się zmian

O tak! Zmiany są najgorsze. Zmiany oznaczają rozwój, rozwój oznacza wyjście poza strefę komfortu, a dalej to już wiadomo. Zbrzydła Ci Twoja praca? Nie zmieniaj jej! Kolejna może być jeszcze gorsza. Żyjesz w nieudanym związku? Nic z tym nie rób! Kolejny też może być nieudany. Marzysz o domku na wsi? Nawet nie myśl o wyprowadzce z miasta! Przecież wiesz ile z tym będzie ambarasu. Lepiej niech zostanie tak jak jest, prawda?

8. Nie miej marzeń

Lepiej nie zajmuj się głupotami! Nie trać czasu na marzenia, bo mogą nigdy się nie spełnić. A droga do realizacji marzeń często jest długa i wyboista. I wymaga czasu, poświęcenia, pracy. A przecież to cel w życiu jest najważniejszy – nie droga. Czy jakoś tak.

9. Nie podróżuj

Podróże zajmują czas i rujnują twój budżet.  Nieważne, że oderwiesz się od codzienności, nieważne, że poznasz nowych ludzi, że zobaczysz nowe miejsca. Że będziesz czerpać inspiracje pełnymi garściami…. Ja Ci dobrze radzę – Ty lepiej nigdzie się nie ruszaj!

———————————
Jak odnaleźć szczęście?……

Coś byś może dodała do tej listy? 😉

Może Cię zainteresować : Przepisy na rozgrzewającą kawę z różnych stron świata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *