Barki w Amsterdamie – je też można wynająć!

Czy myśleliście kiedyś o tym, żeby zamiast w hotelu zamieszkać na barce? Jak się okazuje w Amsterdamie można zakwaterować się nie tylko w tradycyjny sposób, ale równie dobrze wynająć barkę, która będzie pełnić rolę tymczasowego mieszkania.
Może to być bardzo interesująca alternatywa, bo choć barki w Amsterdamie często są dość niepozorne z zewnątrz, to mają w pełni wyposażone wnętrza, niczym nie odbiegające od normalnych mieszkań. 

barki w amsterdamie 

Barki w Amsterdamie – nieodłączny element miasta

Obecnie na nadbrzeżach amsterdamskich kanałów zacumowanych jest ok. 3000 barek, które są nieodzownym elementem krajobrazu tego miasta. Większość z legalnie zacumowanych barek w Amsterdamie to mieszkania wyposażone we wszystkie media i bezprzewodowy internet. Każda z nich odzwierciedla styl i charakter swojego właściciela, ale wiele z nich potrafi zaskoczyć designerskimi a nawet luksusowymi wnętrzami! Miejsca przy nadbrzeżach są jak działki, które można kupować, sprzedawać czy wynajmować, jednak parkowanie „na dziko” wciąż jest dość powszechnym zjawiskiem. Spędzenie kilku dni i nocy na barce w Amsterdamie na pewno gwarantuje koloryt życia, którego nie doświadczy się nigdzie indziej. Barkę zarezerwować można przez serwisy internetowe, m.in. przez booking.
 
barki amsterdam 

barki w amsterdamie 

barki w amsterdamie 

Jeśli jednak wolicie mieć stały grunt pod nogami, a chcielibyście zobaczyć jak się mieszka na amsterdamskiej barce, warto odwiedzić Woonbootmuseum (Muzeum na Barce), umieszczone na statku Hendrika Maria przy Prinsengracht 296. Będziecie mogli zapoznać się tu ze specyficznym stylem życia na łodziach mieszkalnych.

Jeśli ktoś z Was miał okazję mieszkać na barce, koniecznie dajcie znać i podzielcie się swoimi wrażeniami!

Z pozdrowieniami,
Ewa

Przeczytaj też: Pływający targ kwiatowy w Amsterdamie

Sprawdź koniecznie: Holandia w weekend – zwiedź cztery fascynujące miasta!

barki w Amsterdamie 

barka amsterdam 

barka amsterdam 

barki w amsterdamie 

1 comment

  1. Jaka szkoda że nikt nie napisał nic pod tym postem. Marzy mi się posiadanie własnej barki w Polsce. Mam nadzieje, że uda mi się przekonać do tego drugą połówkę, wynajmując tę w Amsterdamie. 🙂 jeżeli jednak udało Ci się zyskać więcej informacji na ten temat to pisz 🙂 jestem bardzo ciekawa! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *