Żelazowa Wola – pomysł na weekendowy wypad za miasto

Któż nie był w Żelazowej Woli? Chyba każdy. Pytanie tylko kiedy, bo miejsce to w ostatnich latach tak się zmieniło, że nie przypomina już tamtej Żelazowej Woli, którą pamiętamy z lat dzieciństwa i wycieczek szkolnych.
Teraz to miejsce zachwyca. W 2010 roku zakończył się proces renowacji muzeum i ogrodów, dzięki czemu miejsce to znowu nabrało blasku. U mnie to już rodzinna tradycja, że przynajmniej raz w roku robimy sobie wycieczkę do Żelazowej Woli. Tak się złożyło, że wczoraj odwiedził nas przyjaciel z Łotwy i wspólnie zdecydowaliśmy, że zamiast spędzać czas w Warszawie wyjedziemy poza miasto, i zdecydowaliśmy, że będzie to właśnie Żelazowa Wola. Wzięłam ze sobą aparat, żeby również Wam pokazać jak teraz jest tu pięknie i zachęcić wszystkich tych, którzy w Żelazowej Woli byli lata temu do odwiedzenia tego miejsca.

Szukasz pomysłu na weekendowy wypad? Sprawdź: Ogród Botaniczny w Powsinie

 

 

 

 

 W żelazowej Woli można spędzić cały dzień. Zwiedzanie dworku, w którym urodził się Fryderyk Chopin nie zajmuje więcej niż pół godziny. Resztę czasu można przeznaczyć na spacer po parku, obiad, lody, odpoczynek na kocu (tak, nie ma przeciwwskazań, żeby rozłożyć się na trawie!) albo seans kinowy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina. Ogromne wrażenie robi park, który jest bardzo zadbany, a bujna roślinność zachwyca kolorami. Przez park przepływa rzeka Utrata nad którą przebiegają dwa mostki – idealny pener do sesji ślubnych. Co najważniejsze w Żelazowej Woli nawet w weekendy nie ma tłumów ludzi (jednak odległość od Warszawy robi swoje), więc można spokojnie odpocząć. W soboty i niedziele o godzinie 12:00 i 15:00 odbywają się koncerty fortepianowe na instrumencie z epoki. Muzyka wypełnia przestrzeń całego ogrodu, ponieważ w roślinności ukryte są głośniki z których słychać kompozycje Chopina.

Pałac w Wilanowie i ogrody wilanowskie – zaplanuj wycieczkę do Wilanowa

kopalnia soli wieliczka

 

 

 

 

Z informacji praktycznych: Na terenie parku znajduje się restauracja, w której zjecie smacznie i w przystępnych cenach. Karta dań jest niedługa, ale przemyślana. Bilety wstępu kupicie w nowoczesnym budynku zlokalizowanym przy bramie, ceny biletów również nie są wygórowane, dzieci do lat siedmiu mają wstęp bezpłatny, dodatkowo jeśli wybieracie się całą rodziną możecie skorzystać z tańszych biletów rodzinnych. Z parkowaniem też nie ma kłopotu – przed terenem muzeum znajduje się kilka dużych parkingów. Podsumowując – Żelazowa Wola to idealne miejsce na rodzinny wypad za miasto, randkę czy romantyczny spacer. Jeśli dawno nie byliście, bardzo zachęcam – odwiedźcie to miejsce – na pewno nie będziecie rozczarowani.

Wybierasz się do Żelazowej Woli? Poznaj najciekawsze hotele blisko Warszawy

Szukasz innego pomysłu na weekendowy wypad? Co powiesz na weekend w Kazimierzu Dolnym?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *