Willa Art w Zakopanem – nowoczesne apartamenty w góralskim stylu

Wyjazd wiosną do Zakopanego to bardzo dobry pomysł. Sezon turystyczny jeszcze się nie rozpoczął, więc nie ma wiele ludzi, w dolinach przepięknie kwitną krokusy, a na Kasprowym Wierchu wciąż jest śnieg, więc narciarze też mają co robić. Tym razem zaplanowałam wyjazd całą rodziną, więc szukałam przestronnego apartamentu, w którym nasza czwórka będzie się czuła komfortowo. Wymagań było więcej, bo zależało mi również na w pełni wyposażonej kuchni i lokalizacji w miejscu spokojnym, ale niezbyt oddalonym od centrum miasta. Ostatecznie wybrałam Willę Art – góralski dom z nowoczesnymi wnętrzami, który okazał się świetnym miejscem na rodzinny urlop w Zakopanem.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE HOTELE W ZAKOPANEM I OKOLICACH

 

Willa Art znajduje się przy ulicy Balzera 7, kilkaset metrów od charakterystycznego ronda prowadzącego na skocznie narciarskie i do Kuźnic. W domu jest pięć apartamentów, z których dwa są usytuowane na parterze budynku, zaś trzy na pierwszym piętrze.  Na nasz pobyt wybrałam Apartament Comfort, który składa się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni, łazienki i holu.  Wszystkie apartamenty w Willi Art są utrzymane w nowoczesnym stylu z tradycyjnymi zakopiańskimi elementami. Pięknie rzeźbione drewniane drzwi z żelaznymi klamkami wykutymi przez miejscowego kowala, tradycyjne belki podtrzymujące sufit, czy drewniana komoda, która wyszła spod ręki zakopiańskiego stolarza nie dawały zapomnieć, że jesteśmy w stolicy Tatr. Z drugiej strony tradycyjne elementy zostały wtopione w nowoczesny design tak, że nie przytłaczają, ale nadają wyjątkowy charakter temu miejscu. Nie można też pominąć tego, że wnętrza Willi Art są bardzo czyste i zadbane, co dla mnie ma ogromne znaczenie.

Wybierasz się w góry? Przeczytaj moje wpisy od dwóch pięknych szlakach w Zakopanem:

Dolina Kościeliska i Dolina Strążyska

 

 

 

 

Apartamenty w Willi Art mają w pełni wyposażoną kuchnię, ale jest też możliwość skorzystania z cateringu śniadaniowego, który jest dostarczany bezpośrednio do apartamentu. Bardzo fajna i wygodna opcja. Goście willi mają do dyspozycji również mini SPA – saunę i „Słoneczną łąkę”, czyli zdrową alternatywę dla solarium. Dzieci mogą korzystać ze specjalnie dla nich przeznaczonego pokoju zabaw, wyposażonego w zabawki zarówno dla maluchów, jak i starszaków, mogą tu też oglądać bajki.  Z kolei w ogrodzie najmłodsi mogą pobawić się na niewielkim placu zabaw ze zjeżdżalnią. Na posesji jest również parking przeznaczony tylko dla gości Willi Art , dzięki czemu nie ma problemu z parkowaniem auta.

 

 

 

 

 

Willę Art mogę polecić wszystkim tym, którzy szukają miejsca z unikalnym zakopiańskim klimatem, które jednocześnie będzie zapewniało komfortowe rozwiązania. Góralskie motywy idą tu w parze z nowoczesną prostotą, więc świetnie będą się tu czuły osoby ceniące walory estetyczne miejsca. Willa Art będzie na pewno super wyborem na rodzinny urlop w Zakopanem, ale to też bardzo komfortowa opcja dla par i narciarzy. Kiedy tutaj mieszkałam, szukałam oznak wiosny, zachwycałam się budzącą się do życia przyrodą i kwitnącymi krokusami, jednak w sezonie zimowym jest to świetne miejsce dla miłośników nart – na pieszo dostaniecie się w 5 minut do przystanku w kierunku Kuźnic, a w butach narciarskich dotrzecie bez problemu na Nosal. Na pewno polecałabym również to miejsce wszystkim tym, którzy szukają miejsc kameralnych, nieco innych od hotelowych opcji, niestandardowych.

Adres:

Willa Art

ul. Balzera 7,  34-500 Zakopane

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *