wielkanoc w hotelu pałac alexandrinum

Wielkanoc w hotelu – pomysł na rodzinne Święta Wielkanocne w nowoczesnym wydaniu

Spędzanie świąt poza domem staje się coraz bardziej popularne i ma coraz więcej zwolenników. A już zwłaszcza Święta Wielkanocne, kiedy pierwsze słoneczne dni w roku nastrajają do tego, żeby spędzić ten szczególny okres w jakimś pięknym miejscu i połączyć rodzinne świętowanie z aktywnym odpoczynkiem. No właśnie – jeśli o odpoczynku mowa, to Wielkanoc w hotelu daje Wam jego gwarancję. Przygotowania świąteczne, gotowanie, kilkudniowe goszczenie gości a później sprzątanie wymaga dużego wysiłku. Jedni to uwielbiają, a innych myśl o przygotowaniach świątecznych przytłacza i stresuje.  Wielkanoc w hotelu będzie dobrym rozwiązaniem dla tych z Was, którzy chcieliby spędzić rodzinne święta i jednocześnie odpocząć. Jeśli taka wizja Wam odpowiada, pozostaje wybór hotelu – ja sprawdziłam, jakie atrakcje na tegoroczną Wielkanoc przygotował Pałac Alexandrinum.

wielkanoc w hotelu pałac alexandrinum

Wielkanoc w hotelu – o nic nie musisz się martwić

Niekwestionowaną zaletą spędzania świąt w hotelu jest to, że kompletnie o nic się nie trzeba martwić. Cała organizacja związana z przygotowaniem świątecznych potraw i obsługą gości podczas posiłków leży po stronie hotelu. W Pałacu Alexandrinum, w ramach pakietu wielkanocnego w dniach 19-22.04, będzie zorganizowana kolacja w Wielki Piątek, następnie Wielka Sobota rozpocznie się uroczystym śniadaniem z tradycyjnymi świątecznymi potrawami w Restauracji Tremo, po południu odbędzie się świąteczna obiadokolacja przy muzyce i śpiewie w wykonaniu utalentowanych artystów młodego pokolenia, a wieczorem będzie zorganizowane ognisko z kiełbaskami przy dźwiękach gitary –  każdy będzie mógł dołączyć do wspólnego biesiadowania a muzyka porwie do tańca na restauracyjnych tarasach, gdzie goście będą mogli się bawić do samego rana. W Wielką Niedzielę zaplanowano uroczyste śniadanie i kolację z muzyką na żywo.

Pamiętajcie, że decydując się na Wielkanoc w hotelu, musicie akceptować obecność innych rodzin, które będą uczestniczyły w świątecznych posiłkach oraz wydarzeniach organizowanych przez hotel w ramach świąt. Zawsze to jest też okazja do nawiązania nowych znajomości, a jeśli macie dzieci – do zapewnienia im towarzystwa rówieśników w czasie zabawy.

wielkanoc w hotelu pałac alexandrinum

wielkanoc w hotelu ognisko

W Wielkanoc w hotelu dzieci i młodzież się nie nudzą

Na Wielkanoc w Pałacu Alexandrinum przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci – a wiadomo, jak dzieci się nie nudzą, to i rodzice są zadowoleni. W Pałacu Alexandrinum odbędą się animacje dla dzieci i dorosłych, dekorowanie ozdób wielkanocnych, a nawet poszukiwania zająca w 12-hektarowym parku! Tutaj nadmienię – dla tych z Was, którzy jeszcze tego nie wiedzą – że Pałac Alexandrinum otoczony jest przepięknym zabytkowym parkiem, pełnym starodrzewia i uroczych zakątków. To też idealne miejsce na zorganizowanie spaceru albo pikniku na kocu.

wielkanoc w hotelu ogród

wielkanoc w hotelu park

wielkanoc w hotelu park

wielkanoc w hotelu ogród

Wiele atrakcji będzie czekać na najmłodszych również w pałacowej stajni. Dzieci będą mogły poznać jej mieszkańców, a wyszkolona kadra pokaże im na czym polega pielęgnacja koni oraz siodłanie konia do jazdy. Młodzież z kolei będzie mogła pobrać lekcje jazdy konnej. Kiedy Wasze pociechy będą zdobywać nowe umiejętności, Wy będziecie mieli możliwość odpocząć w klubie nad stajnią, delektując się przekąskami i napojami.

wielkanoc w hotelu konie

wielkanoc w hotelu klub nad stajnią

Wielkanocny relaks w SPA

Gdy cała przyroda budzi się do życia, a dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, bardzo często czujemy się zmęczeni i brakuje nam energii. I wtedy nie ma nic lepszego niż pobyt w dobrym SPA. W SPA Alexandrinum skorzystacie z zabiegów z wykorzystaniem naturalnych kosmetyków Aromatherapy Associates, w których zawarte są ekstrakty z najwyższej jakości roślin z całego świata. W pałacowym SPA poddacie się zabiegom pielęgnacyjnym na twarz i ciało oraz masażom wykonywanym przez wykwalifikowanych terapeutów, którzy wiedzą, jak poprawić nastrój i zregenerować siły na wiosnę. Jeśli lubicie relaks w wodzie, możecie skorzystać z eleganckiego pałacowego basenu, sauny i jacuzzi. Ci, którzy mają ochotę spędzić czas aktywnie, mogą wybrać się na wyprawę rowerową oznaczonymi trasami rowerowymi, na konną przejażdżkę lub spacer w piękne lasy okalające pałac. Z kolei na tych z Was, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez treningu, czeka pałacowa siłownia. A to wszystko tylko 13 km od Warszawy.

wielkanoc w hotelu relaks basen

wielkanoc w hotelu gabinet spa

Rodzinne i komfortowe święta

Jeśli będziecie chcieli zorganizować Wielkanoc w hotelu, polecam Wam hotele butikowe, w których panuje zdecydowanie bardziej kameralna atmosfera niż w dużych obiektach. Zaletą organizowania świąt poza domem, na którą również warto zwrócić uwagę jest to, że w hotelu nie ma ograniczeń lokalowych – przez tych kilka dni wspólnie przebywać i świętować mogą nawet liczne rodziny, dzięki czemu nie trzeba dzielić spotkań „na raty”. Co więcej – w każdej chwili, kiedy tylko zechcecie odpocząć, będziecie mogli wrócić do swojego pokoju, który będzie stanowić Waszą oazą spokoju dostępną w każdej chwili. W Pałacu Alexandrinum do Waszej dyspozycji jest 54 przestronnych pokoi i apartamentów o niepowtarzalnym wystroju (każdy z nich jest inny), które wyróżniają się zaciszną atmosferą i komfortowym wyposażeniem, przez co gwarantują przyjemny wypoczynek.

wielkanoc w hotelu pokój

Jeśli zastanawiacie się, czy Wielkanoc w hotelu jest dobrym pomysłem, mam nadzieję, że ten wpis w dużej mierze rozwiał Wasze wątpliwości. Jeżeli marzycie o świętach w pięknej scenerii i wnętrzach które nawiązują do niemal królewskiej tradycji polskich świąt wielkanocnych, to Pałac Alexandrinum  przeniesie was w czasy ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, a wnętrza jak i kuchnia oczarują swoją wystawnością. To miejsce to również intelektualne wyzwania dla tych, którzy kochają  historię – tu  zanurzycie się w niej – tyle niesamowitych historii i tajemnic skrywa to miejsce.

Niezależnie od tego gdzie i jak będziecie spędzać tegoroczne święta, życzę Wam, aby był to piękny i spokojny czas, pełen miłości i dobrych emocji.

Z pozdrowieniami,

Ewa

wielkanoc w pałacu ogród

 

Wpis powstał we współpracy z Pałacem Alexandrinum.

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *