rezerwacje bezpośrednie w hotelu

Rezerwacje bezpośrednie w hotelu. 5 powodów, dla których warto rezerwować bezpośrednio pobyt w hotelu

Rezerwacje bezpośrednie w hotelu mogą przynieść osobom rezerwującym pobyty w hotelach wiele korzyści. Dlaczego warto zarezerwować hotel bezpośrednio na jego stronie internetowej bądź poprzez kontakt telefoniczny lub e-mailowy? Powodów może być kilka. Jeśli do tej pory korzystaliście tylko z rezerwacji przez platformy rezerwacyjne, przeczytajcie ten wpis i sprawdźcie dlaczego często opłaca się zarezerwować hotel bezpośrednio. A przynajmniej dlaczego warto sprawdzić wszystkie dostępne korzyści, jakie dają rezerwacje bezpośrednie i dopiero wtedy podjąć decyzję, która z opcji: rezerwacja bezpośrednia czy przez pośrednika, będzie dla Was korzystniejsza.

Rezerwacje bezpośrednie w hotelach – oszczędność i korzyści

Wiele osób nadal rezerwuje pobyty poprzez strony pośredników, czyli popularne portale rezerwacyjne. Wydaje się to wygodne i szybkie, co zniechęca do porównania dostępnych cen i korzyści na stronach hoteli.  Rezerwacja bezpośrednia może być jednak bardziej opłacalna i warto poświecić trochę więcej czasu na sprawdzenie dostępnych możliwość.  Dzięki rezerwacjom bezpośrednim można często nie tylko zaoszczędzić, lecz również uzyskać dodatkowe benefity.

W tym wpisie dowiecie się dlaczego zawsze sprawdzam przed rezerwacją czy jest możliwość zarezerwowania hotelu bezpośrednio. I dlaczego bardzo często wybieram właśnie taką opcję i rezygnuję z rezerwacji poprzez popularne platformy rezerwacyjne.

1. Rezerwacje bezpośrednie są często tańsze

Cena. To jedna z najważniejszych zalet rezerwacji bezpośredniej. Platformy rezerwacyjne to strony stworzone przez pośredników, którzy pobierają od hoteli prowizje za rezerwacje. Są to często aż kilkunastoprocentowe prowizje. Goście hotelowi mogliby pomyśleć, że w sumie jest to koszt, który ponosi hotel, a nie jego klient. Niestety, bardzo często prowizje te wpływają na ceny dostępne na platformach rezerwacyjnych. Hotele, aby zachować założoną  rentowność często muszą podnieść cenę dostępną na platformie u pośrednika, aby sprzedaż nie odbywała się poniżej założonych progów cenowych. Warto zatem porównać cenę na platformie rezerwacyjnej z ceną na stronie internetowej hotelu.

Nieraz platformy rezerwacyjne stosują  jakieś zniżki czy korzystniejsze od standardowych ceny dla stałych użytkowników, więc trzeba porównać ceny indywidualnie. Bardzo często to jednak rezerwacja bezpośrednia w hotelu będzie korzystniejsza cenowo. Najważniejsze to sprawdzić obie opcje i wybrać świadomie tę najbardziej korzystną dla siebie.

2. Rezerwując bezpośrednio macie dostęp do ofert specjalnych hoteli

Hotele tworzą aktualnie bardzo dużo ciekawych ofert specjalnych. Takie oferty nie są dostępne na platformach rezerwacyjnych, na których rezerwujecie zwykle po prostu pobyt dla określonej liczby osób na określony okres. Tymczasem na stronach hoteli dostępne są pakiety dedykowane konkretnym potrzebom.

Może to być specjalny pakiet na romantyczny weekend we dwoje,  oferta specjalna dla osób  poszukujących hotelu ze SPA, może to być także specjalna oferta na wakacje z dziećmi czy pobyt sezonowy typu Boże Narodzenie w hotelu

W pakietach są dostępne dodatkowe atrakcje związane z charakterem Waszego pobytu. Dostępne są także specjalne oferty przeznaczone dla osób poszukujących hotelu na imprezę okolicznościową, urodziny, wieczór panieński , a także pod kątem potrzeb biznesowych, na przykład dla osób szukających hotelu na spotkanie firmowe, szkolenie, czy wyjazd integracyjny.

Hotele tworzą także promocje pobytów typu first minute lub last minute, które nie zawsze są odzwierciedlone w cenach u pośredników. Możecie też znaleźć oferty specjalne na dłuższe pobyty ze zniżkami.

3. Kontakt z obsługą hotelu podczas rezerwacji bezpośredniej

W dzisiejszych czasach jesteśmy coraz bardziej zaprogramowani na szybkie działanie i optymalizację czasu poświęconego na konkretne działania. W przypadku rezerwacji pobytu w hotelu na wymarzony urlop warto jednak poświęcić chwilę więcej, aby uniknąć rozczarowań podczas pobytu i nie zepsuć sobie humoru na wakacjach. Jeśli macie specjalne oczekiwania co do pokoju, chcecie dopytać o dostępne atrakcje czy możliwości, to przed dokonaniem rezerwacji warto porozmawiać z obsługą hotelową.

Chcecie otrzymać pokój z ładnym widokiem? Chcielibyście dostać pokój w cichszej części hotelu? Macie inne pytania, potrzeby? Zadzwońcie do hotelu i porozmawiajcie, zadajcie pytania. Nie tylko rozwiejecie wątpliwości, lecz także będziecie mogli zapytać przy okazji czy jest możliwość uzyskania rabatu, korzystniejszej ceny.

4. Specjalne korzyści dla osób rezerwujących bezpośrednio

Nie ma co ukrywać, że wiele hoteli zdecydowanie woli rezerwacje bezpośrednie niż te otrzymywane z platform rezerwacyjnych, ze względu na wysokie koszty związane z prowizjami.  Dlatego hotele tworzą oferty z dodatkowymi benefitami, które mają zachęcać do rezerwacji bezpośredniej. Sprawdzajcie zatem czy w porównaniu z pośrednikiem  rezerwacja w hotelu bezpośrednio nie będzie wiązała się z dodatkowymi benefitami. Może dostaniecie rabat na dania w restauracji? Darmowy parking? Może warunki anulacji będą korzystniejsze? Może otrzymacie rabaty na inne usługi hotelowe, z których zamierzacie korzystać? Sprawdzajcie – warto.

5. Programy lojalnościowe dla rezerwujących bezpośrednio

Jest jeszcze jedna korzyść dla osób, które bardzo polubiły konkretny hotel lub korzystają z hoteli w jednej sieci, ale w różnych lokalizacjach. Coraz częściej możecie skorzystać z niższych cen dzięki uczestnictwie w programach lojalnościowych. Opcja dla oszczędnych i dla tych, którzy wolą nie ryzykować rezerwacji w innych miejscach, skoro konkretny hotel czy sieć spełnił już ich oczekiwania.

Wyszukiwanie hotelu – jak to robić poza platformą rezerwacyjną?

Szukacie hotelu  w konkretnej lokalizacji lub o konkretnej charakterystyce ? Sprawdzajcie na tym portalu hotele według ich lokalizacji lub charakterystyki .

W następujących, przykładowych zestawieniach hotelowych są dostępne linki do stron hoteli, dzięki czemu bez problemu przejdziecie na stronę internetową wybranego  hotelu i dokonacie tam rezerwacji bezpośredniej.

Przy rezerwacji bezpośredniej powołajcie się na blog mywaytrip.pl, jako miejsce, w którym znaleźliście hotel:

Hotele nad morzem

Hotele w górach dla rodzin

Hotele na Mazurach i Warmii

Hotele i pensjonaty na Dolnym Śląsku

Hotele niedaleko Warszawy

Hotele dla rodzin z dziećmi

Hotele z super basenami i strefami wodnymi

Klimatyczne miejsca na urlop na południu Polski

Domki nad morzem

Więcej zestawień znajdziecie na stronie głównej naszego portalu.

Rezerwacje bezpośrednie to dobry sposób na zaoszczędzenie, otrzymanie dodatkowych korzyści i realizację życzeń specjalnych. Dlatego warto sprawdzać dostępne możliwości na stronach hoteli. Miłego urlopu!

Tutaj znajdziesz wpis: Jak zarezerwować hotel taniej.

Autorka wpisu: Ewa Kozłowska-Szymczyk, blog o hotelach i podróżach mywaytrip.pl, Instagram mywaytrip.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *