Plaża w Ciszycy nad Wisłą

Gdyby ktoś mi powiedział, że pół godziny jazdy samochodem od centrum Warszawy znajdę plażę, która dorównuje najpiękniejszym plażom nad Bałtykiemi gdzie jest mało ludzi, to raczej bym nie uwierzyła. Nadwiślańskie plaże kojarzą mi się raczej z chodzeniem wśród niedopałków papierosów niż z pięknym złotym piaskiem. A jednak! Plaża w Ciszycy, bo tak nazywa się miejscowość przy której znajdują się te piękne obszary, naprawdę istnieje.

plaża10small 

Plaża w Ciszycy należy do rezerwatu przyrody Wyspy Świderskie, który został utworzony dla ochrony Doliny Wisły powyżej Warszawy. Tereny te są zamieszkałe przez wiele gatunków ptaków, podobno można spotkać tu największe nadwiślańskie ptaki, z bażantami włącznie. Plaża w Ciszycy jest bardzo szeroka, każdy znajdzie tu miejsce dla siebie, żeby odpocząć, poczytać, poopalać się, czy zrobić piknik. Dzieci godzinami mogą bawić się tu w złotym piasku, łowić ryby czy puszczać latawce. Wszystko w ciszy i spokoju.

Sprawdź koniecznie Zamek w Czersku – miejsce do którego dojedziesz rowerem z plaży w Ciszycy!

Planujesz zwiedzanie Pałacu w Wilanowie ? Sprawdź ten wpis!

plaża11small 

Usytuowanie plaży jest również korzystne pod kątem organizacji wycieczek rowerowych lub pieszych. Biegnący wzdłuż Wisły Wał Zawadowski doprowadzi Was np. do Zamku Czersk. Można więc zaplanować cały dzień na rowerową wycieczkę – najpierw spędzić czas na plaży, a później wybrać się do zamku. W planach podobno jest też budowa nowych ścieżek rowerowych, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią te tereny.

Sprawdź też Ogród Botaniczny w Powsinie , który jest położony niedaleko plaży w Ciszycy

Zobacz przepiękną plażę w Rewie: Cypel Rewski – wspaniała plaża na Zatoce Puckiej

plaża1asmall 

Dla dzieci nie lada atrakcją może być przeprawa promowa w nieodległych Gassach, z której można skorzystać za niewielką opłatą od kwietnia do listopada. Nieopodal punktu przeprawy promowej, ok 200-300 metrów w stronę Warszawy, znajdziecie mniejsze wyspy. Nie ma tu plaż, ale są malownicze wiślane brzegi – idealne miejsce do robienia zdjęć.

Może Cię też zainteresować: Żelazowa Wola – pomysł na weekendowy wypad za miasto

plaża9small 

Trafić tu bardzo łatwo – z Warszawy kierujcie się na Konstancin-Jeziornę, na rondzie przy Starej Papierni skręćcie w lewo, dalej cały czas jak wiedzie droga. Po kilku minutach będzie w Ciszycy. Od skrzyżowania, przy którym można zostawić auto, skierujcie się na prawo, po około pół kilometra po lewej stronie zobaczycie ścieżkę biegnącą w stronę Wisły, która bezpośrednio prowadzi do plaży. Gdy dojdziecie na miejsce warto skierować się na prawo, gdyż za zakrętem znajduje się chyba najpiękniejszy, bardzo szeroki  fragment plaży.

SPRAWDŹ NAJCIEKAWSZE HOTELE BLISKO WARSZAWY

 

plaża6small 

plaża7small 

plaża2small 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *