Park Keukenhof

Park Keukenhof w Holandii – największy ogród kwiatowy na świecie

Park Keukenhof – feeria kolorów i zapachów

Park Keukenhof w Holandii to największy i najpiękniejszy ogród wiosenny na świecie. Znajduje się w miejscowości Lisse, między Amsterdamem a Hagą i jest otwarty jedynie przez osiem tygodni w roku, od końca marca do końca maja. Na wiosnę, kiedy na ogromnej powierzchni 32 hektarów rozkwita ponad 7 milionów kwiatów cebulowych – tulipanów, hiacyntów, krokusów, żonkili ogród zamienia się bajeczną krainę. Feeria barw i zapachów jest nie do opisania, to coś nieprawdopodobnie pięknego! Kwiaty układają się w kolorowe dywany, które wprawiają w zachwyt wszystkich zwiedzających, bez wyjątku. Do Keukenhof przyjeżdżają ludzie z całego świata, więc trzeba liczyć się z tym, że każdego dnia, a zwłaszcza w weekendy przybywa tu wielu turystów. Najwięcej gości odwiedza park w dniu dorocznej parady kwiatów, która odbywa się w ostatni lub przedostatni weekend kwietnia. Park Keukenhof pełen jest wówczas osób, które fotografują kwiaty. A jest co fotografować!

Przeczytaj też: Najpiękniejsze ogrody świata

park keukenhof 

Atrakcją parku są też zmieniające się niemal co tydzień wystawy kwiatów w pawilonach: Oranje Nassau, Willem Alexander czy Beatrix. Pod koniec sezonu warto zobaczyć wystawę lilii, która jest największą doroczną wystawą tych kwiatów na świecie. Fascynująca jest również wystawa orchidei z tysiącami kwitnących storczyków. Będąc w Keukenhof warto też wejść do wnętrza wiatraka, z którego można podziwiać otaczające Keukenhof pola tulipanów i hiacyntów. Można je zwiedzać na rowerach (wypożyczalnia przy wejściu do parku) lub cichymi łodziami, które kursują po kanałach przecinających kwietne pola.

Na zwiedzanie Parku Keukenhof trzeba przeznaczyć jeden dzień. Bilety do Parku możecie zakupić na miejscu lub on-line – koszt to 19 euro od osoby dorosłej oraz 9 euro dla dzieci i nastolatków w wieku od 4 do 17 lat. Maluchy do 3 roku życia wchodzą za darmo. W 2023 roku Park będzie otwarty od 23 marca do 14 maja. Nigdzie wiosna nie jest tak kolorowa jak tutaj 🙂

A teraz zapraszam Was do obejrzenia mega galerii zdjęć z Parku Keukenhof – miłych wrażeń! Nie zapomnijcie udostępnić wpisu znajomym. 🙂 Jeśli lubicie kwiaty, koniecznie zobaczcie gdzie są najpiękniejsze krokusy w Tatrach.

Przeczytaj też: CO WARTO ZOBACZYĆ W AMSTERDAMIE W WEEKEND

Zobacz wpis: Doroczna parada kwiatów w Holandii
Może Cię zainteresować: Trzy niezwykłe miasteczka, za które pokochasz Holandię
Zobacz również: Holandia w weekend. Zobacz cztery fascynujące miasta w dwa dni!

park keukenhof 

park keukenhof 

park keukenhof
 
keukenhof 

keukenhof 

park keukenhof 

park keukenhof 

keukenhof 

park keukenhof 

kwiaty 

park keukenhof 

park keukenhof 

park keukenhof 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 comments

  1. cudowne miejsce. nawet tak piękne zdjęcia nie oddają klimatu… kilka lat mi się marzyło tam jechać (oczywiście wiosną w czasie kwitnienia cebulowych..) udało nam się w 2015.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *