Park Keukenhof

Park Keukenhof w Holandii – największy ogród kwiatowy na świecie

Park Keukenhof to największy i najpiękniejszy ogród wiosenny na świecie. Znajduje się w miejscowości Lisse, między Amsterdamem a Hagą i jest otwarty jedynie przez osiem tygodni w roku, od końca marca do końca maja. Na wiosnę, kiedy na ogromnej powierzchni 32 hektarów rozkwita ponad 7 milionów kwiatów cebulowych – tulipanów, hiacyntów, krokusów, żonkili ogród zamienia się bajeczną krainę. Feeria barw i zapachów jest nie do opisania, to coś nieprawdopodobnie pięknego! Kwiaty układają się w kolorowe dywany, które wprawiają w zachwyt wszystkich zwiedzających, bez wyjątku. Do Keukenhof przyjeżdżają ludzie z całego świata, więc trzeba liczyć się z tym, że każdego dnia, a zwłaszcza w weekendy przybywa tu wielu turystów. Najwięcej gości odwiedza park w dniu dorocznej parady kwiatów, która odbywa się w ostatni lub przedostatni weekend kwietnia. Park Keukenhof pełen jest wówczas osób, które fotografują kwiaty. A jest co fotografować!

Atrakcją parku są też zmieniające się niemal co tydzień wystawy kwiatów w pawilonach: Oranje Nassau, Willem Alexander czy Beatrix. Pod koniec sezonu warto zobaczyć wystawę lilii, która jest największą doroczną wystawą tych kwiatów na świecie. Fascynująca jest również wystawa orchidei z tysiącami kwitnących storczyków. Będąc w Keukenhof warto też wejść do wnętrza wiatraka, z którego można podziwiać otaczające Keukenhof pola tulipanów i hiacyntów. Można je zwiedzać na rowerach (wypożyczalnia przy wejściu do parku) lub cichymi łodziami, które kursują po kanałach przecinających kwietne pola. W tym roku Park Keukenhof otwarty jest do 21 maja, na zwiedzanie trzeba przeznaczyć jeden dzień.

PRZECZYTAJ TEŻ: PRZEWODNIK PO HOLANDII WOKÓŁ AMSTERDAMU

Partnerem mojej wizyty w Parku Keukenhof było Centrum Ogrodnicze Hortorus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj też: Doroczna parada kwiatów w Holandii
Może Cię zainteresować: Trzy niezwykłe miasteczka, za które pokochasz Holandię
Zobacz również: Holandia w weekend. Zobacz cztery fascynujące miasta w dwa dni!

2 comments

  1. cudowne miejsce. nawet tak piękne zdjęcia nie oddają klimatu… kilka lat mi się marzyło tam jechać (oczywiście wiosną w czasie kwitnienia cebulowych..) udało nam się w 2015.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *