Masca na Teneryfie

MASCA NA TENERYFIE – PERŁA WYSPY

Masca na to osada położona w wąwozie w Parku Krajobrazowym Teno, o której krążą legendy, że kiedyś stanowiła schronienie piratów. Już sam dojazd do wioski jest atrakcją samą w sobie, nie wspominając o spektakularnych widokach, które czekają po drodze.

Do osady Masca na Teneryfie prowadzi kręta i stroma droga TF-436 zwana „drogą śmierci”. Nazwa ta może i jest trochę na wyrost, ale fakt faktem, że za kierownicą powinien siedzieć wprawny i doświadczony kierowca- trzeba być przygotowanym na mijanie autobusów na drodze, która jest wąska i wydaje się być jednopasmowa. Dojazd do osady może też być trudny dla osób z lękiem wysokości. Po drodze warto zrobić sobie przerwę w kilku spektakularnych punktach widokowych. Przy wjeździe do wioski znajduje się parking na kilkadziesiąt samochodów, gdzie można zaparkować auto.

Z Masca prowadzi znany szlak pieszy wąwozem Barranco de Masca do plaży Playa de Masca. Decydując się na wędrówkę, koniecznie zabierzcie ze sobą odpowiednie buty i wodę, latem dodatkowo nakrycie głowy i zabezpieczcie skórę odpowiednim filtrem. Jeśli planujecie zejście wąwozem, najlepiej przyjechać tu rano, kiedy wioska nie jest jeszcze zatłoczona przez turystów. Pięknie jest tu również pod wieczór, kiedy wąwóz rozświetlają promienie zachodzącego słońca.

Wyprawę do Masca na Teneryfie najlepiej zaplanować na pogodny dzień, kiedy jest dobra widoczność. Choć z drugiej strony osada wygląda bardzo tajemniczo, kiedy jest spowita chmurami spływającymi z otaczających ją stoków.

Planując objazd najpiękniejszych miejsc na Teneryfie nie zapomnijcie o umieszczeniu Masci jako absolutnego punktu obowiązkowego. Wrażenia są niezapomniane! Nawet dla osób preferujacych bardziej stacjonarną formę wypoczynku to Obok Garachico właśnie Masca jest świetnym pomysłem na urozmaicenia plażowania i błogiego lenistwa.

img_9851small 

20170210_194207small 

img_9834small 

20170210_205910small 

img_9865small 

img_9887small 

img_9877small 

img_9850small 

img_9909small 

img_9881small 

img_9894small 

img_9906small 

img_9904small 

Przeczytaj też: Tydzień na Teneryfie – zaplanuj swój urlop dzień po dniu

Zainteresuje Cię również: Los Gigantes – imponujące klify na Teneryfie

Zobacz także: Teneryfa czy Gran Canaria. Którą wyspę wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *