Fuerteventura najpiękniejsze plaże

Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze. Top 16!

Plaże na Fuerteventurze o każdej porze roku przyciągają turystów z całego świata. Nic dziwnego – Fuerteventura ma najpiękniejsze plaże ze wszystkich Wysp Kanaryjskich! Plaże Fuerteventury są naprawdę niesamowite – długie, szerokie, w większości ze złotym, drobniutkim piaskiem, schodzące do błękitno-szmaragdowego Oceanu Atlantyckiego. Dwie najbardziej spektakularne i najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze znajdują się w południowej części wyspy, są to słynne Playa de Cofete i Playa de Sotavento. Na północy z kolei z pewnością nie rozczarują Was plaże w surferskich miasteczkach Corralejo i El Cotillo. Na zdecydowanej większości plaż Fuerteventury nie ma leżaków ani parasoli. Nudyści upodobali sobie plaże na Fuerteventurze, tak więc spotkacie ich na większości plaż na wyspie. To tyle tytułem wstępu –  zapraszam Was na tour po najpiękniejszych plażach na Fuerteventurze – na każdej z opisywanych plaż byliśmy, a wrażenia spisałam na gorąco, krótko po powrocie z wyspy.

Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze

Playa de Cofete (zachodnie wybrzeże, południowa część wyspy)

Plaża Cofete to nie tylko najpiękniejsza plaża na Fuerteventura, ale jedna z najpiękniejszych plaż na świecie! Widoki są tu niesamowite – ocean, przestworza, złoty, piaszczysty bezkres i góry tworzą doskonały obraz. Bryza wiejąca od oceanu sprawia, że poszczególne elementy krajobrazu dosłownie stapiają się w jedną całość, a kontury zacierają się. Plaża Cofete jest dzika, odludna, tajemnicza, wręcz apokaliptyczna i przeogromna.

plaża Cofete Fuerteventura

By zobaczyć to piękno, trzeba się jednak nieco wysilić. Plaża Cofete znajduje się w południowej części wyspy, na zachodnim wybrzeżu. Dojazd tutaj nie jest zbyt komfortowy, trzeba przejechać około 9 kilometrów szutrowej, dość krętej drogi. Mniej więcej w połowie drogi jest punkt widokowy (Mirador de Cofete) – koniecznie zatrzymajcie się, by zobaczyć oszałamiający widok na plażę Cofete z góry.

plaża Cofete Fuerteventura
Plaża Cofete z z punktu widokowego.
Fuerteventura plaża Cofete
I zbliżenie. Te małe punkciki to ludzie. To pokazuje jak ogromna jest ta plaża.

Przed plażą jest duży parking, a po jego lewej stronie mały cmentarz, gdzie pochowani są mieszkańcy Cofete, również Ci, którzy wykuwali drogę na tę najpiękniejszą plażę Fuerteventury. Gdy odwrócicie się plecami do oceanu zobaczycie na zboczu wzgórza okazały budynek – jedyny taki w okolicy. To Willa Wintera, która została wybudowana w czasie II wojny światowej. Z willi ciągnął się tunel, którym zaopatrywano w amunicję niemieckie U-Booty. Ponoć funkcjonowały tu też sale operacyjne, gdzie po wojnie zmieniano rysy twarzy niemieckim zbrodniarzom wojennym. Miejsce to skrywa wiele tajemnic…

Willa Wintera na plaży Cofete
Willa Wintera.

Jestem przekonana, że gdy dotrzecie na Playa de Cofete, będziecie zachwyceni. Ta najpiękniejsza plaża na Fuerteventurze robi ogromne wrażenie! Na Cofete można plażować, z kąpaniem bądźcie ostrożni, bo wieją tu silne wiatry i są mocne prądy oceaniczne. Warto natomiast wybrać się na długi spacer wzdłuż plaży. W końcu plaża Cofete ma aż 12 kilometrów.

W pobliżu plaży Cofete, w wiosce, jest jedna jedyna restauracja prowadzona przez lokalsów. Niestety, jedzenie które zamówiliśmy bardzo nas rozczarowało, więc nie polecam.

najpiękniejsza plaża na fuerteventura

plaża Cofete Fuerteventura

cofete Fuerteventura

Playa de Sotavento (wschodnie wybrzeże, południowa część wyspy)

Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze? Plaża Sotavento z pewnością się do nich zalicza! Cudowna, bezkresna plaża, tworząca lagunę, której krajobraz zmienia się wraz z przypływami i odpływami oceanu. Plaża Sotavento to ogromne przestrzenie, złoty piasek i turkusowy ocean. Na Sotavento jest płytko, więc jest to świetne miejsce do plażowania z dziećmi. Pamiętajcie tylko o zabraniu prowiantu, ponieważ nie ma tu barów ani restauracji. Sotavento upodobali sobie kitesurferzy, na lagunie wieczorami można zobaczyć grupy ćwiczące jogę. Od południowego krańca plaży jest duży parking. Sotavento to plaża na Fuertaventurze, której zdecydowanie nie można nie zobaczyć!

Fuerteventura laguna Sotavento
Dwa zdjęcia robione w tym samym miejscu w czasie przypływu.
plaża Sotavento Fuerteventura
To samo miejsce kilkadziesiąt minut później.

plaże na Fuerteventurze

Fuerteventura plaża Sotavento

Sotavento Fuerteventura kite surfing

Fuerteventura plaże

Playa Morro Jable, Playa del Matorral, Playa de Jandia (wschodnie wybrzeże, południe Fuerteventury, plaże miasta Morro Jable)

Jeśli marzy Wam się wypoczynek na pięknej, piaszczystej plaży ze wspaniałą promenadą, ciągnącą się wzdłuż oceanu, gdzie w okolicy jest mnóstwo restauracji, hoteli, sklepów i jednym słowem: pełna wygoda – to przyjedźcie do miejscowości Morro Jable. Trzy plaże: Playa Morro Jable, Playa del Mattoral i Playa de Jandia przechodzą jedna w drugą, tworząc wielką, długą i szeroką plażę , która ma absolutnie wszystko, co potrzebne do komfortowego wypoczynku! W ciągu dnia można odpoczywać na plaży z drobnym, złotym piaskiem, pluskać się w oceanie a wieczorem zrobić sobie długi spacer promenadą aż do latarni morskiej. W Morro Jable jest taras widokowy, na który warto się wybrać, by zobaczyć plażę w pełnej okazałości. Żeby tam trafić kierujcie się w stronę dzwonnicy kościoła Parroquia de Nostra Señora del Carmen – obok kościoła jest alejka prowadząca na taras widokowy. Dotrzecie tutaj również bezpośrednio z plaży – po prostu kierujcie się na wieżę dzwonną kościoła.

Fuerteventura najpiękniejsze plaże
Widok na plażę z punktu widokowego przy kościele.

Fuerteventura plaża Morro Jable

Fuerteventura najpiękniejsze plaże

Plaża Morro Jable Fuerteventura
Na plaży w Morro Jable można wypożyczyć leżaki i parasole. To raczej rzadkość na Fuerteventurze.
Fuerteventura Morro Jable punkt widokowy
Wieża dzwonna przy której znajduje się punkt widokowy na plaże.

plaża piaszczysta Fuerteventura

Fuerteventura plaża Morro Jable
Widok na plażę z promenady.

Playa Larga (wschodnie wybrzeże, północna część wyspy, wydmy Corralejo)

Wydmy Corralejo to ogromny pas plaż ciągnący się od samego miasta Corralejo w kierunku południowym. Playa Larga to najszersza z plaż w obrębie wydm, żeby tu dojść, trzeba pokonać wydmy wszerz, co samo w sobie jest atrakcją. Krystalicznie czysta, turkusowa woda, drobny złocisty piasek, natura dookoła. Na plaży brak barów, toalet.

fuerteventura plaża wydmy Corralejo

najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze

Fuerteventura plaża w Corralejo

Fuerteventura wydmy Corralejo

Playa del Rosadero i Playa Azalda  (wschodnie wybrzeże, północna część wyspy, wydmy Corralejo)

Jeśli nie macie ochoty wędrować przez wydmy, pojedźcie dalej na południe na plaże Playa del Rosadero lub Playa Alzada. To również piaszczyste, piękne plaże Fuerteventury, które znajdują się niemalże przy samej drodze wiodącej wzdłuż wydm Corralejo.

droga w Corralejo przy plażach

Playa del Medio, Playa Vista Lobos (plaże w Corralejo)

Plaże na Fuerteventurze zupełnie inne niż wszystkie ze względu na tworzące ją skamieniałe glony wapienne, które do złudzenia przypominają popcorn. Kiedy „popocornowe” plaże stały się popularna na Instagramie, turyści zaczęli je masowo odwiedzać i zabierać na pamiątkę białe skamieliny, czego oczywiście nie wolno robić, gdyż są one ważnym elementem ekosystemu wyspy. „Popcornowe plaże” mają kamieniste dno, więc raczej się tu nie wykąpiecie. Plażowanie tutaj można potraktować w ramach ciekawostki.

popcornowe plaże w Corralejo na Fueretevnturze

Playa de los Verilitos (plaża w Corralejo)

Miejska plaża w Corralejo. Przy plaży dużo barów, restauracji. Świetna atmosfera, muzyka na plaży, luz i surferzy. Plaża piaszczysta, dno przy brzegu piaszczyste, dalej kamieniste.

Planujesz urlop na wyspach? Sprawdź ten wpis: Wyspy Kanaryjskie. Którą wyspę wybrać na wakacje ?

plaża miejska Corralejo Fuerteventura

Fuerteventura plaża w corralejo

La Concha (zachodnie wybrzeże, północna część Fuerteventury, El Cotillo)

W El Cotillo położonym na północnym zachodzie wyspy znajduje się kilka pięknych plaż. Moja ulubiona plaża w El Cotillo to spokojna plaża La Concha, która znajduje się w zatoce z pięknym, drobnym piaskiem. Po obu stronach plaży znajdują się skały wulkaniczne, oddzielające ją od sąsiedniej Playa de Marfolin. La Concha jest lubiana przez naturystów, zwłaszcza jej północna część.

najpiękniejsze plaże na Fuerteventura

plaża La Concha Fuerteventura

La Concha plaża Fuerteventura

fuerteventura plaża skały wulkaniczne
La Concha znajduje się w zatoce stworzonej przez skały wulkaniczne. Oto one 🙂

Playa de Marfolin, Playa de Los Lagos (El Cotillo)

Dwie większe plaże w El Cotillo położone najbliżej miasteczka, również piaszczyste.

plaże Fuerteventura El Cotillo

Fuerteventura plaże w El Cotillo

Playa del Castillo (El Cotillo)

Największa plaża w El Cotillo, z żółtym piaskiem, dojazd drogą szutrową z El Cotillo. Ta plaża przypadnie do gustu tym z was, którzy lubią duże i dzikie plaże.

piaszczysta plaża Fuerteventura

plaże na Fuerteventurze

Playa del Muellito (El Cotillo)

Ciemna wulkaniczna plaża Fuertaventury. Mała, dość wąska i w bardzo głębokiej zatoce. Przy plaży kilka bardzo dobrych restauracji z kanaryjską kuchnią. Będąc na tej plaży koniecznie podejdźcie na punkt widokowy Mirador Alto Grande, który znajduje się przy przystani (Puerto Pesquero). Imponujące, kilku-, a nawet kilkunastometrowe fale oceanu rozbijające się o skały robią ogromne wrażenie.

plaża wulkaniczna Fuerteventura
Widok na Playa del Muellito z punktu widokowego.

Fuerteventura plaże ocean fale

Plaże na Fuerteventurze są wspaniałe. Mam nadzieję, że ten przewodnik będzie towarzyszył Wam w trakcie Waszych podróży po wyspie i razem z nim odkryjecie swoje ulubione plaże na Fuerteventurze.

Udanego plażowania!

Ewa

SRPAWDŹ RÓWNIEŻ: ZNAKOMITE HOTELE DLA RODZIN Z DZIEĆMI W POLSCE

PRZECZYTAJ: NAJCIEKAWSZE HOTELE NAD MORZEM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *