montmartre w paryżu

Montmartre w Paryżu – spacer po dzielnicy artystów

Paryż – miasto zakochanych, stolica mody i dobrego stylu, miasto pełne kontrastów i kultur. Charakterystyczny francuski akcent miesza się tu z międzynarodowym gwarem. Każda dzielnica Paryża jest wyjątkowa, ale niektóre potrafią też być niebezpieczne, pamiętajcie o tym. Dziś chciałabym zaprosić Was na spacer po Montmartre, jednej z najpiękniejszych, najbardziej klimatycznych i charakterystycznych dzielnic Paryża. Tutaj tworzyli Picasso, Renoir czy Modigliani. Być w Paryżu i nie zobaczyć Montmartre to jakby wcale się tu nie było.

montmartre w Paryżu

Montmartre jest położone na wzgórzu, wyżej niż wszystkie inne miejsca w Paryżu, więc ma go u swych stóp. Trasę najlepiej zacząć spod Moulin Rouge, gdzie znajduje się najsłynniejszy kabaret na świecie i gdzie powstał kankan. Trafić niezwykle łatwo – wystarczy kierować się na widoczną z daleka, zbudowaną z trawertynu Bazylikę Sacré-Cœur. Aby się tu dostać, trzeba pokonać 234 schody, ale warto. Nieopodal znajdziecie klimatyczne kafejki, ukryte w kwiatach restauracje, będziecie mogli podziwiać widoki na dachy paryskich kamienic. Tu posłuchacie katarynki, podpatrzycie jak powstaje portret, może powstanie Wasz własny. Zajrzyjcie koniecznie do sklepiku w którym kręcono Amelię, zapytajcie też o uroczy La Maison Rose, latem, jeśli będziecie mieli szczęście i trafi się wolny stolik, może nawet uda się Wam wypić tu kawę…

O niepowtarzalności Montmartre najlepiej przekonać się samemu, trzeba poczuć ten klimat, poszwendać się po uroczych zakamarkach tej dzielnicy i odkryć swoje ulubione miejsca. Mam nadzieję, że ten tekst i zdjęcia zachęcą Was do odwiedzenia Montmartre albo przywołają piękne wspomnienia.

montmartre w paryżu

montamartre w paryżu

montmartre w paryżu

montmartre w paryżu

montmartre w paryżu

Kataryniarka

montmartre w paryzu

montmartre w paryżu

montmartre w paryżu

montmartre w paryżu

Przeczytaj też: Positano we Włoszech – najlepsze na świecie miejsce na randkę
Może Cię zainteresować: Barcelona – 7 pomysłów na rewelacyjny pobyt z dziećmi

>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *