Los Gigantes – imponujące klify na Teneryfie

Wyjechać z Teneryfy i nie zobaczyć Los Gigantes, to tak, jakby się tu w ogóle nie było. Imponujące klify w północno-zachodniej części wyspy mają 600 metrów wysokości i ponad 10 kilometrów długości! Spadające pionowo do oceanu potężne czarne skały wulkaniczne Los Gigantes to niezapomniany widok. Na mnie zrobiły wielkie wrażenie. I na pewno nie dlatego, że przyjechaliśmy tu pierwszego dnia naszej podróży po Teneryfie. To miejsce jest po prostu majestatyczne. Zachwyca siłą natury i relaksuje. Czujemy tutaj jacy mali jesteśmy wobec otaczającej nasz przyrody, a jednocześnie odczuwamy spokój bijący z tego miejsca. Może to po prostu szum fal rozbijających się o klify działa tak pozytywnie 🙂

los gigantes 

los gigantes 

los gigantes

 

Los Gigantes – majestatyczne klify na Teneryfie

Na Los Gigantes warto przeznaczyć przynajmniej pół dnia. Ostatnią, najbliżej klifów położoną plażą jest Playa Los Guios w miasteczku Los Gigantes. Jest to niewielka plaża z ciemnym piaskiem, bardzo malownicza i wietrzna. Nie pomieści zbyt wiele osób, ale warto się tu wybrać, by mieć klify niemalże na wyciągnięcie ręki. Na plażę często wyrzucane są z oceanu piękne, błękitne meduzy – nie dotykajcie ich, są bardzo niebezpieczne. Nasze dzieci miały ogromną frajdę z obserwowania meduz, ale polecam Wam, abyście trzymali je od nich z daleka.

Samo miasteczko Los Gigantes to niezbyt duży i przeciętnej urody kurort, który niemalże zrósł się z pobliskim miastem Puerto de Santiago. To drugie jest obecnie jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych na Teneryfie, m.in. właśnie ze względu na bliskość klifów.

W drodze do Los Gigantes będziecie mieli okazję zatrzymać się przy kilku punktach widokowych, by przyjrzeć się skałom z oddali. Byliśmy na Teferyfie w lutym, więc nie był to najlepszy czas na plażowanie, ale nie miało to większego znaczenia – tym razem naszym celem było zwiedzanie, tym bardziej, że widoki na Teneryfie są po prostu niesamowite. Bardzo polecam Wam zapisać Los Gigantes na listę miejsc „must see” na wyspie.

INTERESUJĄ CIĘ TEŻ INNE WYSPY KANARYJSKIE? DOWIEDZ SIĘ, KTÓRĄ WYSPĘ KANARYJSKĄ WYBRAĆ 

los gigantes 

los gigantes 

los gigantes 

los gigantes 

los gigantes 

los gigantes 

PRZECZYTAJ TEŻ: CO ZOBACZYĆ NA TENERYFIE
ZOBACZ KONIECZNIE: TENERYFA CZY GRAN CANARIA. KTÓRĄ WYSPĘ WYBRAĆ?
PRZECZYTAJ: WULKAN TEIDE
ZOBACZ WPIS O: OSADA MASCA NA TENERYFIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *