Los Gigantes – imponujące klify na Teneryfie

Wyjechać z Teneryfy i nie zobaczyć Los Gigantes, to jakby się tu w ogóle nie było.
Imponujące klify w północno-zachodniej części wyspy mają 600 metrów wysokości i ponad 10 kilometrów długości! Spadające pionowo do oceanu potężne czarne skały wulkaniczne to niezapomniany widok.

Na Los Gigantes warto przeznaczyć przynajmniej pół dnia. Ostatnią, najbliżej klifów położoną plażą jest Playa Los Guios w miasteczku Los Gigantes. Jest to niewielka plaża z ciemnym piaskiem, bardzo malownicza i wietrzna. Nie pomieści zbyt wiele osób, ale warto się tu wybrać, by mieć klify niemalże na wyciągnięcie ręki. Na plażę często wyrzucane są z oceanu piękne, błękitne meduzy – nie dotykajcie ich, są bardzo niebezpieczne.

Samo miasteczko Los Gigantes to niezbyt duży i przeciętnej urody kurort, który niemalże zrósł się z pobliskim miastem Puerto de Santiago. To drugie jest obecnie jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych na Teneryfie, m.in. właśnie ze względu na bliskość Los Gigantes.

W drodze do Los Gigantes będziecie mieli okazję zatrzymać się przy kilku punktach widokowych, by przyjrzeć się klifom z oddali.

los5 

los8 

los4 

los6 

los2 

los10 

los1 

los3 

los7 

PRZECZYTAJ TEŻ: TYDZIEŃ NA TENERYFIE. ZAPLANUJ SWÓJ URLOP DZIEŃ PO DNIU

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ: TENERYFA CZY GRAN CANARIA. KTÓRĄ WYSPĘ WYBRAĆ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *