Jasna Chopok, czyli dlaczego warto wybrać się na narty na Słowację

Jasna Chopok to największy, najbardziej nowoczesny i atrakcyjny ośrodek narciarski na Słowacji, położony na północnych i południowych stokach szczytu Chopok. W opinii wielu Jasna Chopok to również najlepszy ośrodek narciarski w Europie Środkowej. Chopok Północ i Chopok Południe są połączone wyciągami i kolejkami linowymi, dzięki czemu narciarze mają tu do dyspozycji ponad 45 kilometrów tras. Warto to przyjechać z kilku powodów. Pierwszym z nich jest ŚNIEG. Na Chopoku śnieg jest nawet wtedy gdy nie ma go gdzie indziej. Jest tu go dużo i zawsze jest dobrze przygotowany.

chopok4

chopok18

Drugi powód to TRASY. Trasy narciarskie w rejonie Chopoka zaspokoją potrzeby zarówno początkujących, średnio zaawansowanych, jak i doświadczonych narciarzy. Jest tu kilkanaście czerwonych i niebieskich tras, oraz kilka czarnych. Dzięki systemowi różnego rodzaju wyciągów, gondoli i krzesełek można je zmieniać i łączyć ze sobą, dzięki czemu jazda nie jest tu nigdy monotonna, a tras starcza na wiele godzin szusowania. No i te zachwycające widoki! Przy sprzyjającej pogodzie koniecznie wjedźcie też na szczyt Chopoka i skierujcie swoje kroki do restauracji Hotelu Rotunda, skąd roztacza się piękny, panoramiczny widok na Tatry.

chopok13

chopok9

chopok8

chopok17

Kolejny powód, dla którego warto przyjechać do Jasnej to doskonała INFRASTRUKTURA. Do dyspozycji gości jest tu bardzo bogata baza hoteli, pensjonatów, barów i restauracji oraz szkółek narciarskich i wypożyczalani sprzętu.

Jeśli chcecie zmieścić się w przyzwoitym budżecie, polecam hotel RiverSide. Jest to nowy hotel, bardzo zadbany, wyposażony we wszystko co potrzeba, bez ekstrawagancji. Młodsze dzieci mają tu do dyspozycji niewielki kącik zabaw, starsze mogą pograć w piłkarzyki i gry planszowe. Narty i buty będziecie mogli osuszyć i przechować w narciarni. Restauracja mieści się w oddzielnym budynku, który jest usytuowany kilka kroków od hotelu, i choć na pierwszy rzut oka wydaje się to kłopotliwe, to w praktyce jest całkiem ok. Tym, którzy szukają czegoś bardziej ekskluzywnego  polecam czterogwiazdkowy Welness Hotel Chopok. Dobra restauracja i SPA, ceny jednak dość wysokie.

Jeśli wybieracie się do Jasnej z dziećmi, skorzystajcie z atrakcji na Bielej Púti – jest to największy ośrodek zimowy dla dzieci na Słowacji zajmujący powierzchnię ponad 4 tysiące mkw. Dzieciaki mają tu do dyspozycji około 10 km łatwych tras ze sztucznym naśnieżaniem. Z kolei w ośrodku Otupné posilicie się w restauracji specjalnie dla nich stworzonej.

chopok16

chopok2

Jasna Chopok to wciąż rozwijający się ośrodek narciarski, który z każdym rokiem oferuje coraz więcej atrakcji, a śniegu jest tu pod dostatkiem przez cały sezon. Jedynym ograniczeniem jakie stwarza sama natura, są tu silnie wiejące wiatry, przez co zdarza się, że część wyciągów (zwłaszcza w wyższych partiach) jest zamykana. Warto też dodać, że Jasna Chopok oferuje dużą ilość tras, dzięki czemu można bez reszty oddawać się białemu szaleństwu, nie tracąc czasu na czekanie w długich kolejkach do wyciągów.

chopok1

chopok3

chopok12

chopok7

chopok15

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ RÓWNIEŻ MÓJ WPIS: GDZIE NA NARTY WE WŁOSZECH

3 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *