blog o hotelach

Heron Live Hotel nad Jeziorem Rożnowskim – miejska energia w otoczeniu natury

Im lepiej poznaję Polskę, tym bardziej ją podziwiam. I nie tylko mowa o naturze, krajobrazach, ale również o miejscach, które warto odwiedzić i które naprawdę robią wrażenie. Heron Live Hotel nad Jeziorem Rożnowskim jest jednym z nich. Malowniczo położony nad wodą, w otoczeniu lasów i wzgórz. Z jednej strony zatopiony w naturze, z drugiej emanujący miejską energią. Czy takie połączenie w ogóle jest możliwe? Jak się okazuje – tak!

hotel nad jeziorem rożnowskim

hotel nad jeziorem rożnowskim

hotel nad jeziorem rożnowskim

Heron Live Hotel położony jest w bardzo malowniczej okolicy bezpośrednio nad Jeziorem Rożnowskim.  Miejsce jest ciche, spokojne, jedynie od czasu do czasu słychać przejeżdżające pobliską drogą samochody. Dawno nie doświadczyłam takiej ciszy, jak w niedzielne popołudnie podczas spaceru po hotelowej marinie. Na jeziorze tafla, słońce wysoko na niebie i cisza, cisza, cisza…. Usiedliśmy na ławce z widokiem na jezioro i tak po prostu odpoczywaliśmy.

hotel nad jeziorem rożnowskim

hotel nad jeziorem rożnowskim

hotel nad jeziorem rożnowskim

A było po czym! Zanim jednak opowiem o atrakcjach sobotniej nocy w Heronie, wrócę jeszcze na chwilę do samego hotelu. Od wejścia wrażenie robi piękne, przestronne, hotelowe lobby z kominkiem, barem i recepcją. W związku z tym, że byliśmy tym razem bez dzieci, mieszkaliśmy w pokoju standardowym. Wnętrza pokoju eleganckie, utrzymane w odcieniach szarości i beżu, bez ekstrawagancji. Pokój moim zdaniem mógłby być bardziej przestronny, więc jeśli ktoś z Was lepiej się czuje w większych przestrzeniach niech dopyta o większą „dwójkę” lub wybierze pokój o wyższym standardzie. Dodać trzeba, że z naszego lokum roztaczał się piękny widok na jezioro, co oczywiście bardzo na plus.

hotel nad jeziorem rożnowskim

hotel nad jeziorem rożnowskim

hotel nad jeziorem rożnowskim

hotel nad jeziorem rożnowskim

W hotelu są trzy restauracje: Marina na najniższym poziomie, Sienna 140 na środkowym i Sky Bar na najwyższym. Ze wszystkich restauracji roztacza się przepiękny widok na Jezioro Rożnowskie. Śniadanie w takiej scenerii to prawdziwa przyjemność. A propos śniadań w Heronie – są pyszne, bogate i zdrowe. Do śniadania podawane są koktajle, był nawet mój ulubiony, który codziennie serwuję sobie w domu – ze szpinakiem, limonką i awokado. Nie zdziwcie się, jeśli na śniadaniu nie będziecie mieli dostępu do ekspresu do kawy – tutaj kawę zamawia się u kelnerów. Ja osobiście wolałabym opcję „samodzielną”, ponieważ na dwie cappuccino musieliśmy dłuższą chwilę zaczekać, ale fakt faktem, że widoki zza przeszklonych ścian bardzo umilały ten czas.

hotel nad jeziorem rożnowskim

hotel nad jeziorem rożnowskim

Skoro jesteśmy przy kulinariach, zdradzę Wam pretekst naszego przyjazdu do Herona. Była nim kolacja „10 rąk – 10 momentów”, podczas której pięciu znakomitych Szefów Kuchni wykreowało 10 niesamowitych potraw. Kolacja ta odbywa się w Heronie raz w roku i jest to prawdziwe kulinarne wydarzenie. Ogromne wrażenie zrobiło na mnie deser, który do złudzenia przypominał…. jajka. Było to niesamowite doświadczenie, bo zmysł smaku nie dowierzał zmysłowi wzroku, wszakże jajko smakuje przecież inaczej… 😊 Ten wyjątkowy deser akurat najbardziej zapadł mi w pamięć, ale wszystkie potrawy były wybitne. Do tego serwowano wyborne alkohole podkreślające smak potraw. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa malarstwa oraz prezentacja najnowszego Maserati Ghibli. Po kolacji niemalże do białego rana bawiliśmy się w hotelowym klubie Hangar. Był to niezapomniany wieczór pod względem kulinarnym i towarzyskim.

hotel nad jeziorem roznowskim

hotel nad jeziorem rożnowskim

hotel nad jeziorem rożnowskim

hotel nad jeziorem rożnowskim

hotel nad jeziorem rożnowskim

Jeszcze słów kilka o hotelowym SPA.  Największą atrakcją tego miejsca jest rewelacyjne jacuzzi i basen na powietrzu. Z jacuzzi można korzystać przez cały rok, woda jest w nim gorąca, basen z kolei nie był podgrzewany, więc poza sezonem letnim to atrakcja raczej dla Morsów. Ja się do nich nie zaliczam, więc wygrzewałam się w jacuzzi i wspominam bardzo mile. Wewnątrz hotelowego SPA znajduje się średnich rozmiarów basen oraz dwa jacuzzi, kompleks kilku saun i grota solna. SPA w Heronie nie jest bardzo rozbudowane, ale całkowicie wystarczające. Oczywiście na miejscu można skorzystać z różnego rodzaju zabiegów, masaży oraz usług salonu fryzjerskiego.

hotel nad jeziorem rożnowskim

hotel nad jeziorem rożnowskim

Historia zatoczyła koło i wracam do momentu kiedy w niedzielę po południu odpoczywamy w marinie, łapiąc jesienne promienie słońca. Tak sobie wtedy pomyślałam, że ten piękny hotel nad Jeziorem Rożnowskim to miejsce z dla tych, którzy kochają żyć intensywnie i czerpać z życia pełnymi garściami a jednocześnie szukają bliskości natury i spokoju. Którzy z jednej strony kochają szybkie tempo miejskiego życia, a z drugiej lubią też zaszyć się nad jeziorem, na leżaku, wsłuchując się w melodię ciszy płynącej z natury. Taki moim zdaniem jest Heron.

Heron Live Hotel

www.heron-hotel.com

tel. +48 18 888 85 00

e-mail: recepcja@heron-hotel.com

Sienna 104, 33-318 Gródek n/Dunajcem

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ: MANOR HOUSE-PAŁAC ODROWĄŻÓW. NIEZWYKŁY HOTEL SPA NA MAZOWSZU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *