Folwark Bielskie – nowoczesna agroturystyka na Mazurach

Zacząć trzeba od tego, że ja do Mazur to mam ogromny sentyment. W dzieciństwie każde wakacje spędzałam nad jeziorami i cudownie wspominam ten czas. Smak wędzonej sielawy, skoki do wody z pomostu, łowienie raków, ogniska do nocy. Takie wspomnienia to skarb na całe życie. Ostatnio w tamte strony zupełnie nie było mi po drodze, ale obiecałam sobie, że na wiosnę muszę odwiedzić stare kąty. Udało się, i to jeszcze w jakim miejscu! Bo Folwark Bielskie to miejsce wyjątkowe, stworzone z pasją przez świetnych ludzi. Nowoczesna agroturystyka na Mazurach i to w najlepszym wydaniu. Ale po kolei.

 

 

 

 

Folwark Bielskie znajduje się w miejscowości Bielskie, niedaleko Giżycka. Agroturystyka położona jest na bardzo dużym terenie, gdzie znajduje się kilka budynków: wyremontowana stodoła – tu mieszkają goście, stajnia, dom gospodarzy, ogród na tyłach którego znajduje się ogródek warzywny, padoki, sad i plac zabaw dla dzieci. Stodoła, która jest przeznaczona dla gości składa się z salonu z jadalnią i kuchnią oraz piętra gdzie znajduje się sześć pokoi – dwa z nich to duże apartamenty rodzinne, w których spokojnie pomieści się czteroosobowa a nawet większa rodzina, pozostałe to pokoje dwuosobowe z możliwością dostawki łóżeczka dla dziecka. Uwagę zwraca wystrój wnętrz – designerskie meble, kamienne ściany, wysokie drewniane sufity, wzorzyste tkaniny w energetycznych kolorach, polne kwiaty w wazonach. Wszystko to harmonizuje, tworząc przestrzeń sprzyjającą odpoczynkowi.

 

 

 

 

 

 

Na parterze budynku znajduje się przestrzeń wspólna: jadalnia z dużym drewnianym stołem i stolikiem kawowym, kuchnia, salon z dużą kanapą. Kuchnia i jadalnia są sercem domu, na miejscu jest kucharz, który na życzenie gości przygotowuje posiłki, ale można również korzystać z kuchni we własnym zakresie. Na parterze znajduje się również sala zabaw dla dzieci, w której dzieciaki mają zapewnioną rozrywkę w razie gorszej pogody. W ogóle Folwark Bielskie to miejsce przyjazne dzieciom. Gospodarze sami są rodzicami trójki dzieci, więc dzieciaki bawią się wszystkie razem i nie mają czasu na nudę. Zresztą co może być dla dzieci lepszego niż duży teren, po którym mogą swobodnie biegać całą zgrają, sad z hamakami, plac zabaw z piaskownicą, zjeżdżalnią i domkiem do zabawy. A do tego wszystkiego wyjątkowo przyjazna suczka Moko, która biega z nimi po całym terenie. Teren jest ogrodzony, więc dzieci mogą się tu bezpiecznie bawić, a rodzice w tym czasie mogą spokojnie odpoczywać.

 

 

 

 

Opowiadając o Folwarku Bielskie nie mogę pominąć chyba najważniejszej kwestii, jaką jest atmosfera tego miejsca. Bo jednak o charakterze agroturystyki nie decydują tylko piękne wnętrza czy dobra kuchnia, ale przede wszystkim ludzie. A tu spotkacie świetnych ludzi – mówię tu zarówno o – gospodarzach Folwarku, jak i o gościach. Po prostu miejsce to przyciąga fajnych, pozytywnych ludzi. No bo jak to inaczej wytłumaczyć, jeśli znasz kogoś zaledwie kilka godzin, a czujesz się jakbyście znali się od dawna, razem oglądacie Finał Ligi Mistrzów i rozmawiacie na tysiąc różnych tematów przy czym o przysłowiowej pogodzie ani słowa? No to po prostu fajni ludzie muszą być. I już.

 

 

 

Jeszcze kilka słów o tym co można robić w Folwarku. Przede wszystkim nic, po prostu odpoczywać, wylegiwać się na hamaku, słuchać śpiewu ptaków, albo opalać się na pomoście nad jeziorem, które od domu oddalony jest dosłownie kilka kroków. Ci, którzy wolą aktywnie spędzać czas, mogą wybrać się na wycieczkę rowerową (rowery dostępne są na miejscu) powędkować (wędek jeszcze nie ma, ale Agata, właścicielka Folwarku, obiecała zakupić, więc trzymam za słowo), czy zrobić wycieczki po okolicy, np. do Giżycka (polecam plażę) lub do Twierdzy Boyen. Na terenie Folwarku znajduje się również grill, można też zrobić ognisko. Czego chcieć więcej?

Informacje praktyczne:

Folwark Bielskie

Bielskie 6; 11-513 Miłki

Tel. 602 803 031

www.folwarkbielskie.pl

Adres strony na Facebooku TUTAJ

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *