filmy świąteczne

Filmy świąteczne – najlepsze filmy na święta

Filmy świąteczne zaczynamy oglądać już w drugiej połowie listopada. Może wydawać się, że to trochę za wcześnie, ale oczekiwanie na święta jest tak przyjemne, że nie odmawiamy sobie tej frajdy. Bardzo lubię za to właśnie okres później jesieni i zimy – można wreszcie zwolnić, odpocząć, wyciszyć się. Uwielbiam ten moment, kiedy rozkładamy sofę, opatulamy się kocami i włączamy film – mamy wtedy taki rodzinny czas dla siebie, dla całej naszej czwórki. Telefony są wtedy wyciszone, przygotowujemy sobie budyń śmietankowy albo coś innego pysznego do jedzenia i przytuleni oglądamy razem filmy świąteczne. W tym wpisie chciałabym polecić Wam kilka naszych ulubionych świątecznych filmów, które będziecie mogli obejrzeć razem z dziećmi i które sprawią wszystkim przyjemność. Są to filmy świąteczne pełne emocji, miłości, wzruszających, ale i komicznych momentów. Wszystkie wymienione świąteczne filmy, oprócz trzech ostatnich, są dostępne na Netflixie.

Filmy świąteczne, które wprowadzą Was w magiczną atmosferę świąt 🙂

Kronika świąteczna

Mocna pozycja w kategorii „familijne filmy świąteczne„. Film opowiada o magicznej historii z dwojgiem rodzeństwa i Świętym Mikołajem w rolach głównych, która wydarzyła się pewnej niesamowitej Wigilii. W filmie pięknie pokazane są relacje i skomplikowana miłość między bratem i siostrą. To również opowieść o tym, że można się zagubić, a później mimo wszystko wrócić na dobrą drogę, a także, że miłość jest silniejsza niż śmierć. A wszystko to umiejscowione w wartkiej akcji, w której wielką rolę gra charakterny Święty Mikołaj. Wspaniały film, po którym będziecie przepełnieni wzruszeniem, nadzieją i dobrym humorem.

Świąteczny książe

Coś dla mam i córek 😉 Wciągająca opowieść o niedoszłej dziennikarce Amber, w której przypadkowo zakochał się przyszły następca tronu Aldovii. Pełna zwrotów akcji opowieść o miłości, a także odpowiedzialności, która ciąży na królewskiej głowie, o tym, ze czasem to co wydaje się życiem z bajki nie do końca jest takie bajkowe. W tym romantycznym, świątecznym filmie znajdziecie też piękny wątek dotyczący samoakceptacji i budowania wiary w siebie.

Świąteczny książe, cz 2. Królewskie wesele

Kontynuacja pierwszej części „Świątecznego Księcia”. Przygotowania do ślubu Amber i króla Richarda trwają, ale w międzyczasie pojawiają się poważne kłopoty w państwie zarządzanym przez młodego i niedoświadczonego władcę. Dziennikarska ciekawość Amber nie daje jej spokoju, dziewczyna postanawia pomóc królowi i rozwiązać zagadkę. Czy to się uda? Czy kryzys w państwie zostanie zażegnany? Czy święta będą radosne?

Masz ochotę obejrzeć naprawdę dobry serial? Sprawdź: Najlepsze seriale. Lista TOP seriale

Upalne święta

Film w nietypowej, jak na świąteczną opowieść, scenerii – akcja rozgrywa się w Afryce. Jest to historia o budzącej się miłości, o tym, że życie nieustannie się zmienia i trzeba te zmiany akceptować i iść do przodu, mimo, że czasem jest trudno. Jest to też opowieść o miłości do zwierząt, które odgrywają ważną rolę w filmie. Zupełnie inny klimat świątecznego filmu, ale wart obejrzenia.

Świąteczny kalendarz

Ciepły, świąteczny film o miłości i przyjaźni, o magii, o pasji. Abby to dziewczyna z sąsiedztwa, która marzy o tym, by realizować swoje artystyczne wizje jako fotograf. Póki co, pracuje w studiu fotograficznym i robi zdjęcia do paszportów, usiłuje wiązać koniec z końcem i nie widzi perspektyw na przyszłość. Wszystko zmienia się wraz z otrzymaniem od dziadka kalendarza adwentowego, które zdaje się mieć magiczne moce….

Przeczytaj też: Najlepsze seriale dla dzieci

Klaus

Przyznam, że nie przepadam za oglądaniem kreskówek, nie lubię tego bezsensownie zawrotnego tempa większości współczesnych animacji. Ale Klaus nie ma z tym nic wspólnego. To piękna, ciepła opowieść świąteczna, której najważniejszym przesłaniem jest prosta, a jakże odkrywcza prawda, że jeden dobry, bezinteresowny uczynek pociąga za sobą kolejne. Znakomity dubbing Wiktora Zborowskiego w roli Klausa i Józefa Pawłowskiego w roli Jespera. Film świąteczny dla widzów od 3 do 100 lat 🙂

Opowieść wigilijna

Klasyka. Film, który opowiada o tym, że dobro jest w każdym z nas i każdy może przejść przemianę, jeśli tylko naprawdę będzie tego pragnąć. Kiedy skąpiec Ebenezer Scrooge, wraca po pracy w Wigilię Bożego Narodzenia do domu, zjawia mu się duch jego wspólnika, który go ostrzega, że jeśli Scrooge się nie zmieni, po śmierci czeka go wieczna męka… Piękna, nieco mroczna, dająca do myślenia opowieść.

Listy do M – cześć 1,2,3

Uwielbiam tę serię i co roku na święta wracamy do niej z przyjemnością. Każdy z tych trzech świątecznych filmów ujmuje ciepłym, wzruszającym ale też super komicznym klimatem. Świetna gra aktorska Piotra Adamczyka, Macieja Stuhra, Tomasza Karolaka, Agnieszki Dygant, Romy Gąsiorowskiej i innych znakomitych polskich aktorów. Skomplikowane relacje damsko-męskie, różnice charakterów, a nade wszystko emocje i miłość – to wszystko w wyjątkowej, świątecznej oprawie.

Kevin sam w domu

Musiałam. Uwielbiamy 😊

Jakie filmy świąteczne polecacie? Chętnie poznam Wasze propozycje 😊 Dobry film świąteczny to dużo emocji, trochę łez, wiele śmiechu. Sprawdźcie moje sposoby na:  Piękny uśmiech  !

Z pozdrowieniami,

Ewa

Mogą Cię zainteresować też te wpisy:

Święta w hotelu, czyli jak spędzić rodzinne święta poza domem

Co robić w ferie? Pomysły na ferie zimowe z dziećmi

Fot.: Pixabay

2 comments

  1. U mnie nie ma Świąt bez „W Krzywym zwierciadle: Witaj Św. Mikołaju”! Dodatkowo „To właśnie miłość”, „Holiday” i wszystkie 3 części „Bridget Jones” 🙂 heheh

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *