canal d'amour sidari

Canal d’Amour w Sidari na Korfu. Zachwyt czy rozczarowanie?

Canal d’Amour to jedno z najbardziej znanych miejsc na wyspie Korfu. Wspaniałe formacje skalne wyrzeźbione przez wiatr i wodę znajdują się w północnej części wyspy, a dokładnie w miejscowości Sidari. Powiem Wam, że opinie o tym miejscu są skrajnie różne. Równie wiele jest słów zachwytu, jak i twierdzeń, że Canal d’Amour to miejsce mimo wszystko mocno przereklamowane. Przez te skrajne opinie, przez chwilę zastanawialiśmy się, czy w ogóle warto tutaj przyjechać. Jednakże ostatecznie stwierdziłam, że chciałabym wyrobić sobie własną opinię na temat Canal d’Amour. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jakie są moje odczucia na temat słynnego Kanału Miłości, miasteczka Sidari i tutejeszych plaż – zapraszam do dalszej lektury.

canal d Amour sidari korfu

Canal d’Amour – atrakcje, plaże, miasteczko Sidari

Niezwykłe formy skalne na Canal d’Amour

To jest zasadniczy powód dla którego warto tutaj przyjechać. Formy skalne rzeźbione przez wiatry i Morze Jońskie robią niesamowite wrażenie. Woda wrzyna się w wąskie cieśniny, fale rozbijają się o pionowe klify, woda wlewa się do jaskiń, gdzieniegdzie z morza wystają skaliste wyspy. Bez problemu można wejść na skały – wiele osób rozkłada tutaj ręczniki i plażuje, gdyż plaża przyległa do kanału nie pomieści więcej niż 30 osób. Warto trochę pochodzić po skałach i pooglądać formacje skalne z różnych miejsc – widoki są niezwykłe!

Canal d'Amour Sidari Korfu

canal d Amour sidari korfu

canal d'amour korfu

Canal d’Amour – o co chodzi z tą miłością?

Jak mówi legenda, ktoś, kto przepłynie Canal d’Amour w niedługim czasie odnajdzie swoją miłość. Z kolei pary, które przepłyną kanał razem, gwarantują sobie miłość na wieki.  Nie wiem, kto to wymyślił, ale pomysł na marketing miejsca jak najbardziej trafiony. Tym bardziej, że Canal d’Amour sam w sobie jest miejscem widokowo nietuzinkowym, a otoczka związana z miłością tylko dodaje mu uroku i pikanterii w efekcie czego przyciąga rzesze turystów. Przez wzgląd na „miłosną aurę” jest to również popularne miejsce na śluby na Korfu – pary składają sobie przyrzeczenie na skałach z widokiem na morze.

Poznaj najpiękniejsze plaże na Korfu – zestawienie TOP 14 plaż od północy po południe wyspy!

kanał miłości sidari korfu

kanał miłości sidari korfu

Plaże w pobliżu Canal d’Amour

Plaża położona bezpośrednio przy Canal d’Amour zwana Kanali tu Erota jest naprawdę maleńka. Jest taka sama, a może nawet jeszcze mniejsza niż Seitan Limania na Krecie – zmieści się tu naprawdę niewiele osób.

canal d Amour plaża
Plaża przy Canal d’Amour.

plaża przy canal d'Amour

Jednakże, w bliskim sąsiedztwie Canal d’Amour znajdują się jeszcze trzy inne plaże, z których dwie są całkiem spore a trzecia bardzo duża. Pierwsza z nich nazywa się Apotripiti Beach i znajduje się około 200 metrów na zachód od Kanału Miłości. To piaszczysto -kamienista plaża z malowniczym widokiem na wyspy, na które można dostać się wpław.

sidari korfu plaże
Plaża Apotripiti.
canal d'Amour plaża Apotripiti
Plaża Apotripiti.
canal d'amour sidari korfu
Z plaży Apotripiti można dostrzec góry Albanii.
Kanał miłości sidari korfu
To są wysepki, na które można dopłynąć z plaży Apotripiti.

Druga, kameralna plaża w okolicy to plaża położona w niewielkiej odległości na wschód od Kanału Miłości o nazwie D’Amour Beach. Dalej na wschód znajduje się duża piaszczysta plaża Paralia Sidari. Przy czym zaznaczam, że Paralia Sidari to nic specjalnego – szczerze powiedziawszy była to jedyna bardzo przeciętna, w sumie mało atrakcyjna plaża, jaką widzieliśmy na Korfu.

Plaża Sidari
Paralia Sidari.
Plaża miejska w Sidari
Paralia Sidari.

Sidari – jak jest w miasteczku?

Sidari to z kolei typowe turystyczne miasteczko z dużą ilością restauracji, sklepów, straganów itp. Jest tu dużo miejsc noclegowych w różnych standardach. Bardzo ładnie zagospodarowana jest przestrzeń nad kanałem – są tu restauracje z widokiem na Kanał Miłości. Sama miejscowość Sidari jest zadbana, aczkolwiek przez to, że jest to miasteczko nastawione na masową turystykę, nie są to moje klimaty i nie chciałabym tutaj zatrzymać się na dłużej. Przy okazji dodam, że na wyspie warta zobaczenia jest Kerkyra, stolica wyspy Korfu .

Canal d’Amour – zachwyt czy rozczarowanie?

Ogólnie rzecz ujmując, cieszę się, że wybraliśmy się nad Canal d’Amour. Wyrzeźbione przez siły natury skały wyglądają imponująco, piękny jest również kolor wody w tych okolicach. Warto wybrać się tu, żeby to zobaczyć  – pod tym względem zachwyt. Same plaże w Sidari nie robią większego wrażenia, aczkolwiek muszę przyznać, że spędziliśmy bardzo miły dzień na plaży Apotripiti z pięknym widokiem na horyzoncie na góry Albanii. Rozłożyliśmy się z prawej strony plaży przy samych skałach, gdzie do godzin popołudniowych jest cień i pływaliśmy na „wyspy” okrążając je wpław. Woda jest tu dość ciepła, więc było naprawdę przyjemnie. Rozczarowaniem dla mnie była plaża miejska w Sidari – w porównaniu do innych plaż na Korfu, Paralia Sidari odpada w przedbiegach i nie warto tracić czasu na przebywanie tutaj. Podsumowując: polecam wybrać się nad Canal d’Amour na kilkugodzinną lub jednodniową wycieczkę, ale raczej nie polecam zatrzymywać się tu na dłużej.

Ciekawa jestem, czy Wasze wrażenia z Canal d’Amour pokrywają się z moimi, czy macie zupełnie inne odczucia? Dajcie znać!

Ewa

Przeczytaj też wpisy o innych ciekawych miejscach na Korfu:

Paleokastritsa – atrakcje, plaże i zwiedzanie klasztoru

Porto Timoni na Korfu 

Afionas – urokliwa wioska na Korfu

canal d'Amour Korfu sidari

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *