Cala d’Or – Majorka w stylu Ibizy

Cala d’Or na Majorce to znakomite miejsce wypadowe zarówno dla miłośników plaż położonych w urokliwych zatoczkach, jak i dla fanów wypraw w głąb wyspy. Miasto wyróżnia się architekturą, kojarzącą się z Ibizą – zdecydowana większość zabudowań to charakterystyczne białe domki. W samym Cala d’Or, położonym w pobliżu Santanyi, znajduje się aż osiem ładnych zatoczek z piaszczystymi plażami, jednak lepiej jest się wybrać na znajdujące się bardzo blisko, około 10 minut jazdy samochodem, plaże Cala Mondrago oraz Cala SaNau. Udając się na Cala Mondrago znajdziecie tam dwie plaże należące do najpiękniejszych na wyspie.

Calador6 

Cala Mondrago1small 

Calador3 

Aby przedostać się z jednej plaży na drugą trzeba przejść kamienną ścieżką. Roztacza się stamtąd piękny widok na zatokę oraz zacumowane łódki. Chętni mogą wskoczyć do wody ze skałek. Dla miłośników mniejszych plaż rewelacyjnym pomysłem jest krótka przejażdżka na Cala SaNau znajdującą się po drugiej stronie Cala d’Or. W samej miejscowości jest piękny port jachtowy, wokół którego zlokalizowanych jest mnóstwo knajpek i restauracji. 

Cala Sanau1small 

Calador9 

Calador1 

Cala d’Or leży na południowym wschodzie wyspy, w poblizu Santanyi, około godziny jazdy samochodem z lotniska. W około pół godziny dotrzecie stąd do jaskiń Coves del Drach. Możecie również zrobić wypad do Felantix, Manacor, Porto Cristo czy Safari ZOO. W okresie największych upałów największą zaletą tej lokalizacji jest to, że do wielu najpiękniejszych plaż wschodniej Majorki dzielą niewielki odległości.

Calador4 

calador12 

Calador5 

Calador11 

Calador2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *