Biały Łabędź, czyli gdzie zjeść naleśniki wszystkich smaków świata

De Witte Swaen, czyli Biały Łabędź to jedno z moich ulubionych miejsc na kulinarnej mapie Holandii. Restauracja znajduje się w jednym z najpiękniejszych holenderskich miasteczek Broek in Waterland, o którym więcej informacji znajdziecie Broek In Waterland. Restauracja mieści się w uroczym domu z 1596 roku, który stoi u wjazdu do miejscowości. W Białym Łabędziu oprócz karty z typowymi holenderskimi daniami jest druga – z 60 rodzajami naleśników! Na słodko, słono, pikantnie, z owocami, warzywami, wędlinami, serami wszystkich holenderskich odmian, orzechami. Pyszne i niezwykle sycące, na lekko słonym, delikatnym, nie bardzo cienkim cieście.

Restauracja ta jest przede wszystkim miejscem spotkań mieszkańców niewielkiego, zabytkowego Broek, więc spotkacie tu niewielu turystów. Nie zdziwcie się, jeśli okaże się, że karta z głównym menu będzie tylko w języku holenderskim!

Trafić tu niezwykle łatwo – z Dworca Centralnego w Amsterdamie kursuje kilka autobusów, które w 20 minut dowiozą Was do Broek in Waterland. Wystarczy wygospodarować trzy godziny, aby pospacerować po przepięknym Broek i posilić się w Białym Łabędziu. Polecam!
rest2smallrest7smallrest6smallrest3smallrest4smallrest5smallrest8smallrest1small

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *