Barcelona co zobaczyć

Największe atrakcje Barcelony. Co zobaczyć w Barcelonie?

Jakie są największe atrakcje Barcelony? Co zobaczyć w Barcelonie?  Te pytania na pewno nasuną Wam się przed wizytą w stolicy Katalonii. Barcelona jest pięknym, niezwykle interesującym miastem. Mimo, że to drugie największe miasto Hiszpanii, wszystkie największe atrakcje Barcelony są położone niedaleko siebie – Barcelonę zwiedza się bardzo dobrze i całkiem sprawnie. To wymarzone miasto na 4-5 dniowy wypad do Hiszpanii.

Barcelona zwiedzanie – informacje praktyczne

Barcelona – stolica Katalonii

Katalonia to autonomiczna wspólnota Hiszpanii z ośrodkami administracyjnymi i kulturalnymi w Barcelonie. Jest to jeden z 17 autonomicznych regionów Królestwa Hiszpanii, a Katalończycy stanowią aż 16% ludności całej Hiszpanii. Katalonia ma ma swój rząd , parlament, szkolnictwo, a także język, który nie jest dialektem języka hiszpańskiego i bliżej mu do francuskiego niż do hiszpańskiego.  Większa część Katalończyków chce odłączyć się od Królestwa Hiszpanii i stanowić niepodległe państwo. Będąc w Barcelonie zwróćcie uwagę na dwa rodzaje katalońskich flag: w czerwono-żółte poziome pasy i tę z białą gwiazdą na niebieskim trójkącie. Ta druga flaga to symbol katalońskich nacjonalistów, którzy opowiadają się za niepodległością i całkowitym odłączeniem Katalonii od Królestwa Hiszpanii. Symbolem Katalonii jest osiołek, który uosabia upór i cierpliwość. Osioł stoi oczywiście w opozycji do temperamentnego byka, który jest symbolem Hiszpanii.
Ciekawostka: Czy wiedzieliście, że wyspy archipelagu Balearów należą do Katalonii?

atrakcje Barcelony Flaga Katalonii Montjuic
Flaga Katalonii na Wzgórzu Montjuic.

Barcelona – jak się tu dostać?

Najszybciej – samolotem. Z Lotniska Warszawa – Okęcie lot na lotnisko El Prat Barcelona trwa nieco ponad dwie godziny. Z lotniska do miasta wygodnie przedostaniecie się pociągiem – polecam dojechać do stacji Passeig de Gracia, gdzie łączy się wiele linii metra, którymi dostaniecie się w wybrane przez Was części Barcelony.

Jak zwiedzać Barcelonę?

Najlepiej sposobem łączonym: metrem i dalej pieszo. Mimo, że jest to drugie największe miasto Hiszpanii, najciekawsze atrakcje Barcelony są położone dość blisko siebie. Barcelona ma też bardzo dobrze rozwiniętą sieć metra. Oczywiście są również autobusy i tramwaje, z których w razie potrzeby też można korzystać. Sieć komunikacji miejskiej jest całkowicie wystarczająca, dlatego nie polecam wynajmowania samochodu.

Komunikacja miejska w Barcelonie

Bilety najłatwiej zakupić w automatach, które znajdują się na stacjach metra. Nie jest opłacalne kupowanie biletów jednorazowych, za to polecam Wam kupowanie biletów „Familiar” (cena 10 Euro za 8 przejazdów) – jest to jeden bilet na kilka osób przy czym każda osoba kasuje go przy przejściu przez bramki. Jedno skasowanie biletu dotyczy całej trasy z przesiadkami między różnymi liniami metra. Oczywiście są też inne rodzaje biletów – najlepiej wybrać w zależności od tego ile miejsc będziecie zwiedzać i w jakim okresie czasu. Te same bilety obowiązują w różnych środkach komunikacji miejskiej.
Ciekawostka: Pierwsza linia metra w Barcelonie została oddana do użytku w 1924 roku.

Co zjeść w Barcelonie?

Oczywiście tradycyjne barcelońskie danie czyli paellę w różnych konfiguracjach. Paella przygotowywana jest na bazie ryżu z różnymi dodatkami – mogą to być owoce morza, mięso kurczaka (paella con pollo), w opcji wege (paella con verduras) lub mieszanka owoców morza i męsa (paella mixta). Polecam Wam bardzo spróbować czarnej pelli (paella con arroz negro) barwionej atramentem z kałamarnicy, która jest nieco bardziej uboga w składniki, ale za to intensywniejsza w smaku. Na przystawkę warto spróbować kalmary w cieście, a na deser koniecznie churros czyli jakby pączki smażone na głębokim oleju uformowane w rurki. Do tego dużo kawy – barcelończycy uwielbiają kawę i piją ją kilka razy dziennie, wręcz przeciwnie do herbaty, której praktycznie się tu nie pija.
Wskazówka: W wielu barcelońskich restauracjach w godzinach 12-16 można skorzystać z Menu del dia, czyli menu dnia. W cenie ok 12-15 Euro otrzymacie dwudaniowy obiad z deserem i napojami. Warto o tym wiedzieć i korzystać.

barcelona atrakcje paella
Paella z owocami morza.
czarna paella danie barcelona
Paella z atramentem z kałamarnicy.
atrakcje barcelony kalmary
Kalmary – koniecznie skropione sokiem z cytryny 🙂

Jak długo zatrzymać się w Barcelonie?

Żeby zwiedzić wszystkie największe atrakcje Barcelony bez pośpiechu wystarczy tydzień. Intensywnie zwiedzając wystarczy 4-5 dni. Ale spokojnie można tu też przyjechać na dłużej i połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem na barcelońskich plażach a nawet wycieczkami poza Barcelonę, np. do Sitges.
Tyle tytułem wstępu, przechodzimy do sedna sprawy, czyli tego, co warto zwiedzić w Barcelonie.

Dwie topowe atrakcje Barcelony. Co trzeba zobaczyć w Barcelonie?

Sagrada Familia

Myślę, że można zaryzykować stwierdzenie, że Sagrada Familia to największa atrakcja Barcelony. Bazylika budowana od 1882 roku jest jedną z najsłynniejszych budowli sakralnych na świecie. Sagrada Familia to dzieło życia genialnego katalońskiego architekta Antoniego Gaudiego, który jest autorem wielu znanych budynków w Barcelonie. Założeniem Gaudiego było, by Sagrada Familia przypominała jeden wielki organizm. Architekt był zafascynowany naturą, co doskonale odzwierciedlał w swoich projektach. Docelowo świątynia będzie miała 18 wież, z których 12 dedykowanych jest 12 apostołom, 4 poświęcone są 4 ewangelistom, jedna Maryi i jedna Jezusowi. Będąc tu koniecznie zatrzymajcie się i dobrze przyjrzyjcie Fasadzie Narodzenia, która znajduje się po wschodniej stronie świątyni, przyjrzyjcie się również zachodniej Fasadzie Męki. Po zakończeniu budowy wejście do świątyni będzie znajdować się od strony południowej i Fasady Chwały, nad którą wciąż trwają prace.

Barcelona Sagrada Familia

Sagrada Familia Barcelona atrakcje
Widok na Sagrada Familia z Parku Güell.

Sagrada Familia rzeźby

atrakcje Barcelony Sagrada Familia wnętrza
O Sagrada Familia napisałam osobny tekst na blogu: Sagrada Familia w Barcelonie
W tym wpisie są zawarte wszystkie informacje na temat świątyni, historia, postać Antoniego Gaudiego, ciekawostki dotyczące Sagrady Familii i informacje praktyczne. Wszystkich zainteresowanych tym miejscem zapraszam do lektury tego wpisu. Lista największych atrakcji Barcelony musi rozpocząć się od Sagrada Familia!

Barcelona atrakcje Sagrada Familia Fasada Narodzenia
Fasada Narodzenia.
Barcelona atrakcje Sagrada Familia Fasada Męki
Fasada Męki.

Park Güell

Park Güell to miejsce również związane z Antonim Gaudim i jedna z największych atrakcji Barcelony. Tutaj, gdzie dziś znajduje się park z charakterystycznymi bajkowymi domkami przy wejściu i najdłuższą ławką na świecie, na przełomie XIX i XX wieku miało powstać ekskluzywne osiedle mieszkaniowe. Inicjatorem pomysłu był kataloński przedsiębiorca i przyjaciel Gaudiego – Eusebi Güell. Osiedle miało składać się z 60 działek z widokiem na morze w oddali. Na terenie osiedla miał być również park harmonizujący z naturą. Niestety, budowa zakończyła się fiaskiem, powstał jedynie dzisiejszy Park Güell na terenie którego znajduje się budynek, w którym mieszkał Antonio Gaudi zanim przeprowadził się na plac budowy Sagrada Familia. Obecnie w budynku tym mieści się muzeum Gaudiego. W 1984 roku Park Güell został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Park Guell Barcelona

park guell atrakcje w barcelonie

atrakcje Barcelony dom Gaudiego
Dom Antonio Gaudiego w Parku Güell.

Najbardziej obleganym miejscem w Parku Güell jest najdłuższa ławka na świecie, która mierzy 150 metrów. Ławka ma specjalny kształt, który jest dopasowany do anatomii człowieka – rzeczywiście jest niezwykle wygodna! Poza tym jej falisty kształt sprawia, że siedzące na niej osoby odczuwają prywatność. Ławka znajduje się na tarasie podtrzymywanym przez kolumny. Sala kolumnowa to miejsce, które pierwotnie miało służyć mieszkańcom niedoszłego osiedla za plac targowy. Z tarasu do bramy głównej prowadzą schody przy których znajduje się słynna, tłumnie obfotografowywana salamandra. Po obu stronach bramy z koeli znajdują się dwie budowle do złudzenia przypominające piernikowe domy z baśni, które zostały wybudowane w latach 1901-1902 i w których mieli rezydować recepcjoniści i administratorzy planowanego osiedla. Jeśli zapytacie co warto zobaczyć w Barcelonie i jakie są największe atrakcje Barcelony, większość turystów odpowie, że to Sagrada Familia i Park Güell. Te dwa miejsca zapiszcie na szczycie Waszej listy. Link do oficjalnej strony Parku Güell.

park guell najdłuższa ławka

Barcelona atrakcje park guell kolumny
Kolumny i sklepienie podtrzymujące plac, na którym znajduje się ławka.

park guell salamandra

Najpiękniejsze dzielnice – atrakcje Barcelony

Dzielnica Gotycka (Barri Gotic)

Atrakcje Barcelony to również jej stare dzielnice. Moja ulubiona dzielnica w Barcelonie to Barri Gotic. Niezwykle klimatyczna, mroczna, pełna zakamarków, wąskich uliczek, latarni, kamiennych bram i budynków, które pamiętają czasy średniowiecza. Obowiązkowym punktem zwiedzania Barcelony jest spacer uliczkami Barri Gotic po zmroku. Wspomnienie tego klimatu pozostanie z Wami już na zawsze. Większość uliczek Dzielnicy Gotyckiej jest wyłączonych z ruchu samochodowego, więc tę część Barcelony zwiedza się pieszo. Uroczym miejscem jest Placa Reial z podświetlaną fontanną. Przy placu tym znajdują się bardzo restauracje – jest to idealne miejsce na nastrojową kolację w Barcelonie.

Barcelona Placa Reial
Placa Reial po zmroku.

barri gotic zwiedzanie Barcelony

Dzielnica gotycka atrakcje Barcelony

W Dzielnicy Gotyckiej znajduje się również barcelońska katedra św. Krzyża i św. Eulalii – to najważniejsza świątynia w Barcelonie. Wstęp do katedry jest płatny, można wejść na wieżę, z której widać Barcelonę z góry.

atrakcje Barcelony Katedra
Front katedry prezentuje się imponująco po zmroku.

Barcelona co zobaczyć katedra

Barcelona Dzielnica Gotycka

Ciekawostka: Św. Eulalia to patronka Barcelony. W wieku 13 lat została poddana 13 okrutnym torturom, aby wyparła się wiary chrześcijańskiej. Nie wyparła się. Na dziedzińcu katedry zobaczycie 13 białych gęsi, które przypominają o tych wydarzeniach. Krypta z sarkofagiem św. Eulalii mieści się pod ołtarzem katedry.

El Born

El Born to dzielnica znajdująca się między Barri Gotic a Parkiem Ciutadella. To kolejne super klimatyczne miejsce w Barcelonie! W wąskich średniowiecznych uliczkach znajduje się wiele pracowni rzemieślniczych, galerii, sklepów z katalońskimi wyrobami, butików projektantów, salonów tatuażu, maleńkich restauracyjek, klubów tanecznych. Wieczorami niektóre ulice są rozświetlane przewieszonymi światełkami i latarniami – klimat jest niesamowity. Znane atrakcje Barcelony w w El Born to Muzeum Picassa (obowiązkowy punkt dla miłośników sztuki), Muzeum Czekolady (gratka dla łasuchów) i Targ Świętej Katarzyny (Santa Caterina Market) z charakterystycznym kolorowym dachem, gdzie zakupicie świeże owoce, warzywa, sery, wędliny i owoce morza.

co zobaczyć w Barcelonie El Born

Ulice El Born Barcelona

Eixample

Najbardziej elegancka dzielnica Barcelony przy której znajdują się najpiękniejsze i najbardziej wystawne kamienice w mieście. Spacer po Passeig de Gracia (która jest uważana za najdroższą ulicę Barcelony i całej Hiszpanii) czy Avinguda Diagonal będzie pełen zachwytów nad modernistyczną Barceloną. Wiele zabytkowych kamienic przetrwało bez uszczerbku do dziś i niezmiennie zachwycają. W XIX wieku w Eixample działki były kupowane przez najzamożniejsze rodziny, które zatrudniały najlepszych architektów. Wśród nich był m.in. Antonio Gaudi, który zaprojektował słynną Casa Batllo, Casa Mila czy Casa Vincez. Wpiszcie koniecznie te budynki w trasę swojego zwiedzania Eixample.

Kamienica dzielnica Eixample Barcelona

atrakcje Barcelony budynki Eixample

Słynne budynki w Barcelonie – architektoniczne atrakcje Barcelony

Casa Batllo

Co zobaczyć w Barcelonie? Oczywiście najbardziej niesamowity budynek miasta! Casa Batllo inspirowana jest marzeniami sennymi, a jej fasada przywodzi na myśl wiele skojarzeń. Dla niektórych będzie to szkielet, dla innych smok a jeszcze innych morskie stworzenie. Mozaiki na fasadzie, kolumny w kształcie kości, gigantyczne okno z witrażami to wszystko jest naprawdę niesamowite. Również wnętrza Casa Batllo, w których nie ma kątów prostych czy wyłożone kafelkami w różnych odcieniach błękitu patio robią duże wrażenie.

Barcelona co zobaczyć Casa Batllo

Barcelona atrakcje Casa Batllo

atrakcje Barcelony Casa Batllo

Casa Batllo Barcelona atrakcje

Casa Amatller

Z Casa Batllo sąsiaduje Casa Amatller, która należała do rodziny producenta czekolady Antoniego Amatllera. Piękny budynek, ze schodkowym zwieńczeniem fasady. We wnętrzach Casa Amatller znajduje się przyjemna kawiarnia i sklep z czekoladkami.

Barcelona co zobaczyć Casa Amatller

Casa Mila (La Pedrera)

Kilkaset metrów od Casa Batllo, na skrzyżowaniu ulic Passeig de Grácia i Carrer de Provença znajduje się falisty budynek Casa Mila, który Antonio Gaudi wykonał w latach 1906-1912 na zalecenie przemysłowca Perego Mili. Początkowo budowla nie spotkała się z uznaniem barcelończyków i samych zleceniodawców. Uznano ją za ciężką, niezgrabną, wręcz toporną. Budynek nazwano La Pedrera czyli Kamieniołom. Casa Mila wzbudzała tak negatywne emocje, że właściciele innych kamienic Eixample obawiali się, że przez nią spadną ceny nieruchomości. Musiało minąć wiele lat, by publiczność dostrzegła geniusz Casa Mila. W 1984 roku został on wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Casa Mila dostępne dla zwiedzających są dach z ponad 20 kominami o fantazyjnych kształtach, poddasze, apartament i dziedzińce.

Barcelona atrakcje Casa Mila
Ciekawostka: La Pedrera to pierwszy budynek w Barcelonie, który posiadał podziemny garaż. To również ostatni projekt Antoniego Gaudiego, zanim zdecydował się całkowicie poświęcić Sagradzie Familii.

Barcelona Casa Mila La Pedrera

Casa Vicens

Dom Vicensa to wczesne dzieło Gaudiego. Ten budynek w energetycznych barwach, z elementami orientalnymi powstał w latach 1883-1888 na zlecenie przedsiębiorcy Manuela Vicensa. Obecnie wnętrza Casa Vicens są udostępnione dla zwiedzających, a muzeum reklamuje się hasłem „Pierwszy dom wspaniałego architekta modernizmu” – Gaudi miał 31 lat rozpoczynając pracę nad tym budynkiem.

atrakcje Barcelony Casa Vicens

Pałac Muzyki Katalońskiej (Palau de la Musica Catalana)

Jeśli chcielibyście wybrać się na koncert w Barcelonie, to Pałac Muzyki Katalońskiej będzie najlepszym miejscem. Ta przepiękna, ponad 100-letnia budowla kryje w sobie wspaniałą salę koncertową, na której wbrew pozorom jest grana nie tylko muzyka klasyczna, ale także inne gatunki muzyki. Na parterze i piętrze znajduje się 2140 miejsc i próżno tu szukać loży królewskiej – założenie było takie, że prezentowana tu sztuka ma być dostępna dla wszystkich i wszyscy mają się tu czuć równi. Pałac Muzyki Katalońskiej na co dzień jest dostępny do zwiedzania.
Wskazówka: W Pałacu Muzyki Katalońskiej jest kawiarnia, w której można wypić kawę w przepięknych wnętrzach i w bardzo dobrej cenie.

Barcelona atrakcje Pałac Muzyki Katalońskiej
Bogato zdobiona fasada Pałacu Muzyki Katalońskiej robi ogromne wrażenie.

Pałac Muzyki Katalońskiej wnętrza

Barcelona – inne miejsca, które warto zobaczyć

La Rambla

W miejscu, gdzie dziś znajduje się najsłynniejszy deptak Barcelony w średniowieczu płynął strumień, który w połowie XIV wieku zamienił się w… kloakę. 100 lat później koryto rzeki zamieniono w pieszy trakt, służący za miejsce handlu a także za miejsce egzekucji skazańców. Dziś La Rambla to ponadkilometrowy deptak, który ciagnie się od Placu Katalońskiego (Placa Catalunya) do Pomnika Kolumba (Mirador de Colom) na wybrzeżu. La Rambla składa się z pięciu ulic: Rambla de Canaletes, Rambla dels Estudis, Rambla de Sant Josep, Rambla dels Caputxins i Rambla de Santa Mònica, które przechodzą jedna w drugą tworząc całość. Przy La Rabla znajdują się stragany z pamiątkami z Barcelony (niestety głównie produkcji chińskiej), ogródki restauracyjne i sklepy. Jest tutaj też Muzeum Erotyki, do którego zaprasza figura Marylin Monroe stojąca w oknie. La Rambla ma opinię miejsca, w którym kręci się najwięcej kieszonkowców w Barcelonie, czemu sprzyja tłum przemieszczających się ludzi. Policji też jest tu sporo, więc atmosfera dość specyficzna. Dobrym pomysłem jest skręcenie z La Rambli w klimatyczne uliczki Dzielnicy Gotyckiej…

La Rambla Barcelona

Park Ciutadella (Parc de la Ciutadella)

W miejscu, gdzie obecnie jest Park Ciutadella, miejski park Barcelony, w którym spotyka się młodzież i spacerują mamy z dziećmi ma mroczną przeszłość. Po pogromie miasta w 1714 roku z polecenia króla Filipa V Burbona wybudowano tu Cytadelę – katalońską Bastylię, symbol ucisku. W drugiej połowie XX wieku zburzono mury cytadeli i prawie wszystkie budynki i teren ten przeznaczono na park miejski. Najpiękniejszym miejscem w parku jest kaskada wodna, przy projekcie której pracował Antonio Gaudi, kiedy jeszcze był studentem architektury. Ulubionym miejscem dzieci jest naturalnej wielkości mamut z 1907 roku, jest tu też plac zabaw i ogród zoologiczny. W niewielkiej odległości od parku znajduje się Łuk Triumfalny, który stał się symbolem barcelońskiej Wystawy Światowej z 1888 roku. Łuk Triumfalny pełnił funkcję bramy wejściowej na teren wystawy.

atrakcje Barcelony Park Ciutadella

mamut atrakcje Barcelony dla dzieci

Plaże w Barcelonie

Atrakcje Barcelony to również jej plaże! Barcelona jest położona nad samym morzem, tak więc koniecznie wygospodarujcie czas na relaks na plaży. A właściwie do wyboru macie aż dziewięć plaż sąsiadujących ze sobą. Platia de Sant Sebastia przy której zajduje się słynny Hotel W Barcelona w kształcie żagla, Platia de Sant Miguel, Platja de la Barceloneta. Kolejna to Platja del Somorrostro, która sąsiaduje z portem jachtowym. Za portem z kolei jest jeszcze pięć kolejnych plaż: Platja de la Nova Icaria, Platia del Bogatell, Platja de la Mar Bella, Platja de la Nova Mar Bella, Platia de Llevant. Wzdłuż Barcelonety aż do Rzeźby Złotej Ryby ciągnie się promenada, która jest ulubionym miejscem spotkań barcelończyków, joggingu, spacerów i uprawiania sportów.

co zobaczyć w Barcelonie plaża

atrakcje Barcelony złota ryba plaża
W oddali Złota Ryba.
Barcelona atrakcje promenada
Promenada nadmorska w Barcelonie.

Ciekawostka: Władze Barcelony mówią: „Miasto to nie plaża”, dlatego za chodzenie w bikini po mieście (a dokładnie 100 metrów od plaży) można otrzymać mandat w wysokości kilkuset Euro.

port jachtowy w Barcelonie
Port jachtowy w Barcelonie.

Camp Nou

Czas na sportowe atrakcje Barcelony. Jeśli jesteście fanami piłki nożnej, to stadion Camp Nou musi znaleźć się na Waszej liście największych atrakcji Barcelony. Stadion ten może pomieścić aż 99 354 osoby, a pierwsze inauguracyjne spotkanie odbyło się 24 września 1957 roku. Stadion jest udostępniony do zwiedzania, można wybrać spośród kilku różnych opcji zwiedzania stadionu i muzeum FC Barcelona. Przy stadionie działa duży sklep z gadżetami FCB. A żeby poczuć atmosferę stadionu Camp Nou najlepiej wybrać się na mecz. Co prawda Messiego już nie zobaczycie w barwach klubu FCB, ale atmosferę ukochanego klubu Katalończyków poczujecie.

Atrakcje Barcelony – najlepsze punkty widokowe

Bunkry del Carmel (Bunkers del Carmel)

Niedaleko Parku Güell , w dzielnicy El Carmel, na wzgórzu znajdują się powojenne bunkry z najlepszym widokiem na Barcelonę. To punkt widokowy, z którego widać miasto w perspektywie 360 stopni! Zwłaszcza wieczorami, gdy widać rozświetlone miasto, jest tu magicznie. Bunkry znajdują się na szczycie Turó de la Rovira na wysokości 262 metrów. Bunkry del Carmel to te atrakcje Barcelony, których raczej nie znajdziecie w przewodnikach.

Plac Hiszpański i Magiczna Fontanna (Placa d’Espanya, Font Magica)

Wspaniałe miejsce z pięknym widokiem na Barcelonę z tarasu widokowego przy Pałacu Narodowym, w którym mieści się Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii. Kiedy spojrzycie przed siebie zobaczycie weneckie wieże na Placu Hiszpańskim, a w oddali szczyt wzgórza Tibidabo. Magicznie jest tu wieczorami, zwłaszcza w dni, kiedy odbywają się pokazy Magicznej Fontanny. Spektakl muzyczno-świetlny robi ogromne wrażenie i przyciąga turystów i mieszkańców. Niestety, przez pandemię spektakle Magicznej Fontanny wstrzymano do odwołania. Tak czy inaczej, bardzo warto tu przyjść. W ciepłe letnie wieczory jest tu magicznie! Jeśli zatem interesują Was największe atrakcje Barcelony, przyjdźcie na Plac Hiszpański.

Co zobaczyć w Barcelonie Plac Hiszpański kolumny
Widok na Plac Hiszpański, w oddali Wzgórze Tibidabo.

Ciekwostka: Przy Placu Hiszpańskim znajduje się Arenas de Barcelona, czyli dawna arena walk byków z 1900 roku, w której obecnie znajduje się centrum handlowe.

atrakcje Barcelony Muzeum Pałac Narodowy
Budynek Pałacu Narodowego.

Barcelona co zobaczyć Plac Hiszpański

Wzgórze Tibidabo i Kościół Najświętszego Serca (Temple de Sagrat Cor)

Piękne widoki na Barcelonę to nie jedyne atrakcje wzgórza Tibidabo. Zwiedzać tu można kościół Najświętszego Serca, na której szczycie jest umieszczona rzeźba Jezusa z rozłożonymi ramionami, przypominająca posąg z Rio de Janeiro. Zwiedzanie można połączyć z wizytą w parku rozrywki, który jest najstarszym tego rodzaju obiektem w Hiszpanii. Na Tibdabo najwygodniej dostać się Tibibusem albo kolejką Funicular.

Wzgórze i zamek Montjuic (Castell de Montjuic)

Warto wiedzieć, że z zamkiem Montjuic związane są tragiczne wydarzenia i nie jest to miejsce cieszące się sympatią Katalończyków. W pierwszej połowie XX wieku zamek pełnił funkcję więzienia, w którym przetrzymywano tysiące Katalończyków, m.in. strajkujących robotników. Na Wzgórze Montjuic najlepiej dojechać kolejką Teleferic de Montjuic – przejażdżka trwa zaledwie kilka minut, podczas których można podziwiać panoramę Barcelony.
Wskazówka: Jeśli zdecydujecie się wjechać na Montjuic, korzystniej jest kupić bilet na kolejkę tylko w jedną stronę, zejście przez park jest szybkie i przyjemne. Można zejść bezpośrednio na Plac Hiszpański, spacer trwa około 30 minut.

Barcelona kolejka linowa Montjuic
Na wzgórze Montjuic warto wjechać kolejką linową.
Zamek Montjuic atrakcje Barcelony
Zamek Montjuic.
montjuic panorama Barcelony
Panorama Barcelony ze Wzgórza Montjuic.
Barcelona zwiedzanie Wzgórze Montjuic
Widok na port w Barcelonie.

Inne punkty widokowe na Barcelonę

Park Güell
Wieża w Sagrada Familia
Wieża w Katedrze Św. Krzyża i św. Eulalii

Mam nadzieję, że ten wpis ułatwi Wam zwiedzanie Barcelony i dzięki niemu odkryjecie największe atrakcje Barcelony.

Zobaczcie też inne moje wpisy:

Co zobaczyć w Hiszpanii

Atrakcje Costa Brava

Co zobaczyć w jeden dzień w Gironie

Z pozdrowieniami,

Ewa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *